Švedijos grindų gamintojas Bjelin sukūrė didelio atsparumo ąžuolines grindis – kietinto ąžuolo parketlentes. Jos atlaiko aukštakulnius, krentančius daiktus, intensyvų žmonių srautą, skysčių išsiliejimą. Išsiskiria savo dideliais matmenimis ir turi Bfl-S1 degumo klasę. Šias padidinto atsparumo grindis galite išbandyti bei įsigyti ir Lietuvoje Skandinaviškų Grindų salonuose.

Medinės grindys

Turbūt žinote kuo patrauklios yra medinės grindys – parketlentės? Tuo, kad jos yra medinės tikros, natūralios, malonios liesti, gulėti, žaisti. Dėl ko jos dažnai gąsdina besirenkančius grindis? Baiminamasi ypatingos priežiūros ir greito nusidėvėjimo. Besirenkant grindis šiai dienai aktualiausiu tampa klausimas – kiek ilgai jos man tarnaus ir kiek tarnauti joms turėsiu aš.

Grindų rinkoje, kaip ir kitose, ieškoma sprendimų stengiantis patenkinti šiuos vartotojų poreikius. Skandinavai čia yra lyderiai. Švedai kone dešimtmetį dirbo ties medinių grindų atsparumo klausimu ir sukūrė naują gaminimo technologiją. Prieš kelis metus pagamintos aukšto atsparumo medinės grindys sukietintu paviršiumi, kurių priežiūra nereikalauja papildomų pastangų.


Atsparumas ir stilius

Sukietintas ąžuolo parketlenčių paviršius gaunamas patentuotos technologijos dėka presuojant ploną ąžuolo sluoksnį ir aukšto spaudimo medienos pluošto plokštę, specialiu medienos pudros mišiniu užpildant ąžuolo sluoksnio poras.

Lyginant su tradicinėmis ąžuolo grindimis ši technologija kelis kartus padidina parketlentės tvirtumą, atsparumą ir ilgaamžiškumą. Taip pat, išlaiko ąžuolinių grindų grožį ir natūralumą. Lentos paviršius padengtas alyva su kietinto vaško dalelėmis arba kietu matiniu laku. Šios parketlentės atitinka IC4 atsparumo smūgiams lygį, kuris prilyginamas aukščiausiai 34 atsparumo klasei laminato grindyse.

Atsižvelgdamas į klientų poreikius gamintojas nuolat pildo kietintų ąžuolo parketlenčių kolekciją naujomis spalvomis bei išskirtiniais matmenimis. Tai ypatingai plačios – nuo 210 mm iki 283 mm parketlentės, galinčios optiškai padidinti jūsų namų erdves. Pasirinkti galima ir iš trijų medienos šakotumo kategorijų, todėl ir ieškantys unikalaus ir natūralaus grindų rašto atras ko ieško.


Kaip jas prižiūrėti ir kur jas rasti

Dvejojantiems dėl šių grindų lengvos priežiūros turime keletą patarimų: kilimėlis prie lauko durų sulaikys akmenėlius bei vandens likučius iš lauko, veltinio padukai po baldais apsaugos grindis nuo subraižymo. Daugiau patarimų Skandinaviškų Grindų salonuose.

Ar tai reiškia, kad niekada nereikės jų atnaujinti?! Visgi natūrali mediena dėvisi ir gali neatsargiai ar intensyviai naudojant prarasti dalį savo gražumo atnaujinti jas ir atgaivinti galima nualyvuojant gamintojo rekomenduojama alyva ar perlakuojant.

Kietinto ąžuolo parketlentes galite apžiūrėti ir išbandyti salonuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Daugiau informacijos skandinaviskosgrindys.lt

244