Persiškų kilimų legenda

kilimas_Tabriz-Navinfar

Kilimas_Tabriz_Gombad

Persiški kilimai – lyg iš pasakos… Tokie, kuriais galima skraidyti, tokie, kurie užburia savo spalvų bei raštų įvairove. Tai kilimai su istorija, turintys dvasią. Jie ne tik nepaprastai papuoš jūsų namus, bet ir keliaus kaip brangus šeimos palikimas iš kartos į kartą, tyliai saugodamas jos paslaptis…

Kilimų kūrimo menas kilo iš rytų. Ypatingu meistriškumu šioje srityje pasižymi persai. Iranietiškuose, kitaip vadinamuose – persiškuose – kilimuose kiekviena spalva turi savo reikšmę, kiekvienas raštas – lyg atskira istorija. Šių kilimų paslaptingumas tiesiog užburia, keri. Sakoma, kad kilimų spalvos ir mazgai yra tikrų tikriausia kalba, o piešiniai niekada nebūna atsitiktiniai. Visi ornamentai bei jų išdėstymas turi gilią prasmę, kartais atspindi net legendas bei patarles.
Persiškų kilimų gamybos procesas – unikalus, labai sudėtingas, kiekvienas kilimas gaminamas itin kruopščiai.

Persiški kilimai nereikalauja jokios specialios priežiūros. Geras kilimas tarnaus mažiausiai šimtmetį! O kilimo vertė laikui bėgant nesumažėja. Todėl geras kilimas yra tikrų tikriausia investicija! Vis dėlto tam, kad teisingai įvertintumėt visus kilimo privalumus bei trūkumus, reikėtų pasikonsultuoti su kompetentingu asmeniu.

www.kilimai.lt