Geriau suprasti modernios klasikos fenomeną padeda XXI a. vartotojo, kuriam toks stilius itin priimtinas, gyvenimo aprašymas. Jame, ko gero, rastumėt informacijos apie itin dinamišką ir įvairiapusišką gyvenimo būdą, atvirumą įvairioms patirtims ir įspūdžiams, domėjimąsi skirtingomis epochomis ir kultūromis. Žmogus, turintis tokį CV, savo namuose nelinkęs įsipareigoti konkrečiam stiliui ar gyventi pagal griežtai nustatytas taisykles. Jam daug svarbiau, kad supantys daiktai turėtų savo istoriją, išliekamąją vertę, keltų teigiamas emocijas, atspindėtų asmenines patirtis ir požiūrį į interjerą.

Modernios klasikos stilių reprezentuoja daiktai, sukurti ir gaminti įvairiais XX a. periodais, savo laiku sulaukę milžiniškos šlovės ir pripažinimo, ypač iš penktojo ir šeštojo dešimtmečio. Šiuo pokario laikmečiu kūrė nemažai legendinių JAV, Italijos dizainerių, pirmuosius žingsnius žengė šiandien visame pasaulyje garsios bendrovės, pasauliui prisistatė ir pradėjo sparčiai populiarėti skandinaviškas dizaino stilius ir filosofija. Tad vis daugiau įmonių nupučia dulkes nuo pusės amžiaus senumo brėžinių ir į serijinę gamybą gražina tuo metu kurtus ir gamintus baldus, šviestuvus ar interjero priedus. Nors modernios klasikos stilius gali pasirodyti gana eklektiškas, darni spalvinė ir funkcinė visuma čia atlieka pagrindinį vaidmenį, o atskiri interjero elementai turi derėti tarpusavyje ir nesukelti stilistinio chaoso.


Ar moderni klasika įmanoma vonios kambaryje?

Modernaus klasikinio stiliaus interjero tendencijos neaplenkė ir vonios kambario. Nors per pusę amžiaus ši namų zona pasikeitė labiausiai, gamintojai turi ką pasiūlyti ir modernios klasikos gerbėjams.

Vien tik 2018 m. įvyko dvi dėmesio vertos premjeros, atspindinčios modernios klasikos koncepciją. Ispanų bendrovė „Roca“ pristatė kompleksinę vonios kambario kolekciją „Carmen“, o šveicarų įmonė „Laufen“ – Nyderlandų dizaino žvaigždės Marcelio Wanderso sukurtą keramikos seriją „New Classic“. „Laufen“ į savo naują kolekciją šiemet leido pažiūrėti tik akies krašteliu, intrigą palikdami kitiems metams. O štai „Roca“ savo šiuolaikiškai vintažinę „Carmen“ jau siūlo įsigyti visiems norintiems.

„Carmen“ kolekcijos dizainą inspiravo 1946 m. sukurtas vintažinis praustuvas, tapęs tikru tos eros simboliu. Geras dizainas niekur nedingsta, tad po 7 dešimtmečių „Carmen“sugrįžo, ir šį kartą ne viena, o su visu būriu kitų vonios įrangos elementų, leidžiančių vartotojui susidėlioti beveik visą vientiso stiliaus kambarį.

„Carmen“ kolekcija atspindi šiuolaikinio vartotojo nostalgiją praeičiai, sužadina pozityvias emocijas, tačiau ji yra ne tik apie emocijas: gamintojai nepamiršo apie funkcionalumą, komfortą ir aukščiausią kokybę. Elegantiškas „Carmen“ unitazas suprojektuotas be vandens paskirstymo apvado (naujoviška „Rimless“ technologija), jis kokybiškai nuplaunamas vos su 4,5/3 litro vandens, o lėtai nusileidžiantis unitazo dangtis pagamintas iš itin atsparios ir higieniškos „Supralit“ medžiagos. Tačiau jo išvaizda – pabrėžtinai vintažinė. Vien ką reiškia bakelio šone įrengta chromuota vandens nuplovimo rankenėlė...

„Carmen“ baldai, tarsi įžengę iš senelių ar prosenelių nuotraukų, turi ypač talpius, visiškai atsidarančiais ir tyliai užsiveriančius stalčius. Aukšta spintelė su įstiklintomis durelėmis savo modernumą išduoda vos tik ją atidarius, kai įsijungia stiklinių lentynėlių LED apšvietimas.

Baltos arba antracito pilkumo apdailos spintelės gali būti derinamos su prabangiai atrodančiais „Venato“ balto arba „Marquina“ juodo marmuro stalviršiais (iki 1 300 mm pločio).

Daugiau informacijos www.export.roca.com/carmen/, www.roca.lt.