------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sveiki,

norėčiau paprašyti patarimo. Nusipirkome mažą sublokuotą namą ir pradėjome jį renovuoti, versti pertvaras. Pagrindinis klausimas būtų ar Jūs galėtumėte mums padėti apsispręsti dėl pirmo aukšto išplanavimo ir truputi baldų išdėstymo. Antrame aukšte bus šeimininkų miegamasis ir vonios kambarys. Name gyvens pagyvenę žmonės pas kuriuos dažnai atvažiuoja jų draugai. Pirmame aukšte norėtųsi svečių wc ir dušo, virtuvės, kurioje būtų patogu sėdėti ir pats svarbiausias kambarys tai svetainė, kurioje būtų galima žiūrėti TV ir atsipalaiduoti prie židinio. Mes norėtume grubaus Provanso stiliaus. Būtume dėkingi ir jei patartumėte dėl baldų išdėstymo. Dėl daugybės langų svetainėje niekur nerandame tinkamos vietos pakabinti mūsų 1,30 m televizoriaus.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Atsako interjero dizainerė Gitana Valavičiūtė

Išplanavimas atsakingas ir kvalifikuotas darbas. Nepatarčiau jo atlikinėti remiantis konsultacijomis, patarimais ar eskizu. Kai patalpos nėra didelės, reikalingi kruopštūs darbo brėžiniai, kuriuos reiktų užsakyti pas kvalifikuotus specialistus, architektus. Tokia paslaugos kaina nėra aukšta. Be to išplanavimas yra vienas iš esminių faktorių, nulemiančių Jūsų gyvenimo komfortą ir nekilnojamo turto vertę. Todėl investicija visada atsiperka.

Specialistai Jums turėtų numatyti tambūrą, holą su nusirengimo vieta. Turėtų išspręsti sanmazgo klausimą, kad jis nekonfliktuotų su virtuvės zona. Ir t.t. Išplanavimas yra atliekamas drauge su baldų išdėstymu. Tuomet viskas ir paaiškėtų.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsako interjero dizainerė Kristina Grybaitė

Sveiki,

Esama patalpa man patiko. Langų gausą galime išnaudoti kaip papildomo apšvietimo vietą-puikiai tiks staliniai šviestuvai padėti ant palangės. Sukurs jaukią atmosferą.
Laiptai labai gerai atskiria virtuvę nuo svetainės – taip išvengsite buitiško vaizdo sėdint svetainėje.Virtuvė nėra pernelyg nutolusi nuo pietų stalo. Bus gana patogu serviruoti, juolab indauja yra šalia suprojektuota.

Antikvarinis stalas, kėdės ar sofa-ne vieninteliai provanso stiliui tinkantys baldai. Tobulai ir atrodo virtuvėje ar šalia pastatyta senovinė indauja, už kurios stiklo puikuojasi iš kartos į kartą perduodamas pietų servisas. Tokia indauja puikiai derės prie sienų nukabinėtų senovinėmis dekoratyvinėmis lėkštėmis ar variniais rakandais.

Svetainė gaunasi patogi – gerai įsikomponuoja ir židinys ir televizorius, kuris kaip minėjote yra 1,3 metro.

Židinį rekomenduoju montuoti šalia, o ne priekyje kamino – taip sutaupysite erdvės svetainėje.

Interjero "vinis" – antikvariniai baldai. Ir kuo jie grubesni, kuo senesni, su ryškiomis dėvėjimosi žymėmis-tuo geriau.

Prieškambario zonai skyriau minimaliai erdvės. Kabykla, veidrodis, konsolė – tiek ir užtenka nedidelėje erdvėje.

Dušo ir wc patalpa irgi tik tiek kiek reikia ir ne daugiau.

Virtuvėje tikrai tilps visa reikalinga įranga bei norimas spintelių kiekis. Čia pat jaukus pusryčių staliukas.

Ir svarbiausia – nepamiršti daugybės mielų smulkmenų, kurios teikia jaukumo ir sustiprina provanso stiliaus nuotaiką!

Taigi jeigu turite įrėmintų šeimos nuotraukų – jas būtina eksponuoti.

Linkiu susikurti jaukius provanso stiliaus namus, kurie ir primintų šią gražią pietinę Prancūzijos dalį!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atsako interjero dizainerė Donata Genutytė, UAB Incanto solutions


Laba diena,

Labai gerai, kad kreipiates į specialistus. Toks namas tikrai reikalauja labai apgalvotai sudėlioti pertvaras, kad pirmame aukšte turėtumėte norimų patalpų: „svečių kambarį, wc su dušo kabina, virtuvę, kurioje būtų patogu sėdėti ir svetainę, kurioje būtų galima žiūrėti TV ir atsipalaiduoti prie židinio“. Taigi, tikrai galime padėti dėl pirmo aukšto išplanavimo ir baldų išdėstymo.

Atsakydami į klausimą prisegame keletą planų, nes tik tekstu atsakyti į tokį Jūsų klausimą būtų sudėtinga.

Kaip matote pažvelgus į planus, atsiradusios naujos pertvaros padeda atsirasti visoms Jums reikalingoms zonoms. Vienu atveju (Planas Nr. 1) televizorių kabinome ant sienos tarp langų, kitu atveju (Planas Nr. 2) jį nuleidome nuo lubų specialiu televizoriaus laikikliu. Taip pat Plane Nr.1 prie laiptų į antrąjį aukštą suformavome nedidelę spintą, kad turėtumėte kur pasikabinti drabužius, bei padėti nusiautus batus.. Manome, kad iš pasiūlytų variantų tikrai rasite sau tinkamiausią.

Esant daugiau klausimų ar norėdami detalizacijų kreipkites, būtinai padėsime.