Sveiki,

planuojame įsirengti butą, kurio virtuvės ir svetainės zona yra vienoje erdvėje. Miegamasis ir vaikų kambarys – atskiros erdvės. Svetainėje sienas galvojam daryti baltas, bet aš norėčiau ir baltos, lakinės virtuvės. Kokios spalvos patartumėte rinktis grindis, duris bei virtuvės zonos sienų ir grindų plyteles? Taip pat norėčiau patarimo, kokį stalviršį pasirinkti virtuviniams baldams? Turime svetainės baldus – tamsiai rudus, odinius. Kokios derėtu užuolaidos bei kilimas?
Iš anksto dėkoju už patarimus.

*

Sveika Milda,

Paklausėte visko, ko tik įmanoma paklausti – paprašėte pilno interjero projekto :)

Siūlau pradžiai peržiūrėti visus projektuotojus ir pagal skonį išsirinkti priimtiniausią. Tada pasikviesti į butą, apžiūrėti ir pasitarti vietoje. Galbūt Jums pasiūlys vienkartinę konsultaciją, kur smulkiau viską paaiškins, nupieš vieną, kitą eskizą arba pilnai suprojektuos visą interjerą. Tai bus žymiai profesionaliau, negu pilnai aprašinėti žodžiais visas detales.

Pagarbiai, architektas Rolandas Sakalauskas

*

Kaip viena iš kolorito galimybių, tai kontrasto principas balta – juoda, su šviesaus, natūralaus medžio detalėmis – kontrastiška nuo turimų svetainės baldų. Šiuo atveju derėtų ir lokalūs (nedideli) ir kitų medžiagų spalviniai akcentai – aksesuarams, šviestuvams. Grindys ir stalviršis – šviesaus, natūralaus medžio spalvos. Užuolaidos – baltos su tekstūra arba maksimaliai natūralistinės – susijusios su šviesaus medžio koloritu.

Galima ir be šviesaus medžio, moderniau: tuomet šalia baltos galetų atsirasti eilė šviesiai pilkų, šiltų pustonių, kurie tolygiai leistų apjungti tamsius esamus baldus su balta virtuve.

Daugiau trumpai nepasakysiu, realius dekoravimo variantus galima sukurti tik darant kambario projekto išplanavimo ir kolorito detalizavimą – variantams sukurti reikia darbo laiko.

arch. Ramūnas, 8-699-27253

*

Grindis prie blizgaus virtuvės paviršiaus reikėtų rinktis matines, geriausia natūralaus ąžuolo spalvos, prie jų derinti ir virtuvinio stalviršio laminato spalvą. Virtuvės sienų plyteles galima naudoti baltas, "metro" stiliaus, matines - t.y. pailgos stačiakampio formos plyteles, kurias reikia iškloti su praslinkimu (kaip plytų sieną). Virtuvės grindims geriausia neutralios kreminės spalvos plytelės, atspalvį vietoje derinti prie grindų. Kilimui ir užuolaidoms reikėtų išsirinkti akcentinę spalvą ( pvz. samanų žalsvą ar garstyčių geltoną ) ir jos laikytis tokiu principu : margas kilimas ir vienspalvės užuolaidos arba atvirkščiai.Patarimas interjerui išbaigti - balti paaukštinti plintusai, ąžuolo spalvos durys su baltais apvadais.

Indrė Dorofėjūtė

110