------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Laba diena,

jau metus gyvename naujame bute, tačiau niekaip nenusprendžiame kaip sutvarkyti 18kv svetainę.

Priežastis: trys sienos užimtos. Vienoje įėjimo durys, kitoje – durys į balkoną, palei trečią - langas. Langas į vakarus, nuo 4 val. – saulėta. Labai graži grindų spalva – kviečių, su nabalintos kakavos priemaišom. Tad klausimas: kokia spalva dažyti sienas (o gal vieną tapetuoti), kaip racionaliai išdėstyti baldus ir kokios spalvos užuolaidos labiausiai tiktų?

Ačiū

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svetainės minkštus baldus reiktų komponuoti kampe, kairėje pusėje nuo įėjimo. Galėtų būti minkštas kampas arba sofutė ir foteliukas. Svetainės sekcija – prie ilgosios sienos, dešinėje nuo įėjimo. Rekomenduočiau ją gaminti nestandartinę (pagal esamą kambarį) – nuo grindų iki lubų – kad kuo ekonomiškiau išnaudoti ribotą plotą ir turėti vietos daiktams. Tik televizorių reiktų komponuoti į įgilintą nišą – tam, kad būtų didesnis atstumas nuo minkštų baldų.

Baldų ir užuolaidų spalva geriau būtų šviesesnė. Jei naudosite tapetą – rinkitės neryškų, smulkaus ornamento.

Alina Venskutė

**

Norint nuspręsti, kokiomis spalvomis dažyti sienas, ar kurią sieną tapetuoti, reikalinga visuma. Jei gyvenate jau metus, vadinasi yra nusistovėjusi TV ar minkštosios dalies zona. Jei sakote, kad trys sienos užimtos durimis ir langais, galima tapetuoti laisvąją sieną. Tačiau iškyla klausimas, gal reikalinga kokia sekcijinė dalis pasidėjimui? Tuomet laisvoji siena tam ir bus išnaudojama. Na, o jei ne, tai yra nuostabių sienų apmušalų, kuriuos tikrai galima panaudoti jaukumui sukurti, o sienų spalva tuomet jau derinama prie tapetų. Jei grindys šilto atspalvio, nebūtinai sienos turi buti šiltos. Tapetas gali buti ir pilkšvas, sienos gali būti baltos. Minkštoji dalis gali būti rusvai pilkšva. Užuolaidas taip pat rinkčiau žemiškų spalvų, neryškias. Jas galima derinti su grindimis, su durimis, su sofute. Visada stengiuosi interjero foną kurti neutralų, o akcentus galima išgauti su aksesuarais, kaip pvz. pagalvėlės, kilimas. Interjero fonas nėra dažnai keičiamas, jis neutralus - neerzins, o nuotaiką keisti galima su lengviau keičiamais daiktais.

Audronė Ambrazienė