Klausk interjero dizainerio

tl_files/catalogs/news/2010_gruodis/Klausk_dizainerio/klausk_dizainerio.jpg

Į portalo skaitytojų klausimus atsako interjero dizaineris Andrius Byčenkovas.

Norėjau pasiteirauti, kaip apipavidalinti aukštas bendrojo kambario sienas. Kadangi norėjome daugiau erdvės, šiltinome stogą, o perdangą iš viso pašalinome. Dėkui už atsakymą. Aušra

Jūsų klausimas, Aušra, išties įdomus. Tikriausiai kaip ir gauta erdvė išardžius perdangą. Išsamiam atsakymui laukčiau šiek tiek daugiau informacijos (patalpos plano, gal nuotraukų ir panašiai).

Sienų apdailą gali diktuoti kitų erdvių medžiagos (jei jos išliks neremontuojamos), taip pat baldai ar paveikslai. Jei planuojama remontuoti visas patalpas, tuomet reikėtų rasti kažkokį „raktą“, kuris apjungtų patalpų erdves. Sienų apdaila padeda formuoti patalpų mastelį bei proporcijas. Derėtų nepamiršti apšvietimo, jis labai svarbus.

Andrius

Kokias spalvas (jų derinius) geriausia rinktis mažame miegamajame (grindys, lova, spinta, sienos), kad jis būtų šiltas, jaukus, energetiškai stiprus? Vika

Vika, mažame pasaulyje daug telpa, o ypač miegamajame. Pagal aprašymą (grindys, lova, spinta, sienos) aš suprantu, kad nori įsirengti visą miegamojo kambarį, todėl kalbėti vien tik apie spalvų derinį būtų neprofesionalu, nes egzistuoja ir medžiagos, prie kurių liesitės, ir šviesa, kuri sukurs nuotaiką, ir netgi antklodė, kuri dengs lovą, gali būti pagrindinis akcentas. Išties šilumą, jaukumą ir energiją galima sukurti įvairiais deriniais, jų yra begalė. Galima vardinti energetiškai stiprias ir šiltas spalvas, tačiau kuris yra tikrasis derinys, o kuris – tik Jūsų, aš dabar atsakyti nedrįsčiau. O kaip Jums patiktų miegamasis kambarys, kuriame būtų panaudotos tik juodos spalvos medžiagos? ... Net ir tokiu atveju miegamasis gali būti patrauklus ir jaukus, sukuriant nuotaiką apšvietimu, parenkant perregimas medžiagas, atitinkamas faktūras, pvz., švelnų aksomą ar šilką... Įspūdį dar sustiprintų blizgūs tapetų raštai... Visai nesvarbu, mažas kambarys ar didelis, svarbu bendra emocija jame.

Štai tokie mano vakariniai pasvaičiojimai gal užves Viką ant visiškai kito kelio...

Andrius

P.s. Jei gali būti juodas, gali būti ir ...

Labai noriu patarimo, kaip pataisyti štai tokį interjerą. Virtuvė, svetainė, miegamasis ir darbo kampelis – viskas viename. Kambarys – apie 18 m² ploto, sienos šviesios, sofa-lova tamsi, svetainės baldai – tamsūs su baltais intarpais. Virtuvė – tame pačiame kambaryje, valgomasis stalas – buko spalvos. Manau, kad reikia keisti spalvą. Grindys tamsios. Patarkite, kaip rasti vientisumą. Jurgita

Labas, Jurgita,

Labai konkretus ir aiškus klausimas. Šiek tiek trūksta informacijos, kad galėčiau pasiūlyti konkretų sprendimą. Tačiau tikrai pirmiausia siūlyčiau:

  • Sutvarkyti funkciją. Siūlau virtuvę perkelti prie galinės sienos (ten, kur dabar televizorius). Tokiu atveju visas virtuvės baldas galėtų būti tarsi viena plokštuma, o, tik ją naudojant, nusistumtų plokštumos.
  • Pastačius virtuvę, kaip minėta, netoliese galėtų atsirasti stalas bei darbo vieta (čia būtų įdomu matyti nuotrauką į lango pusę).
  • Na o minkštoji dalis būtų pastumta kiek arčiau lango, tuomet televizorius atsirastų priešais, o gal prie lango.

Kaip minėjau, trūksta informacijos, kad galėčiau pilnai atsakyti į klausimą. Būtų gerai matyti visą buto struktūrą.

Linkiu JAUKIŲ NAMŲ,

Andrius