Klausk interjero dizainerio

tl_files/catalogs/news/2010_gruodis/Klausk_dizainerio/klausk_dizainerio.jpg

Interjero dizaineriai bei architektai atsako į portalo interjeras.lt lankytojų klausimus.

Sveiki, įrenginėjame nediduką namą. Reiktų patarimų dėl vonios kambario. Reikia išsirinkti plyteles mažam vonios kambariui 113 cm x 210 cm. Prie trumposios sienos kabės WC, priešais, kitam kampe,  –  dušo kabina per visą plotį. Maždaug viduryje vienos sienos bus durys, o prie WC, iš dešinės, bus langas. Absurdiška, bet kitaip neišeina išdėstyti. Kokias plytelių spalvas ir išmatavimus patartumėt rinktis ir kaip jas klijuoti (gal kokį įdomesnį išdėstymą ar spalvų žaismą, kiek tokia maža patalpa leidžia?). Esu švelnių, pastelinių spalvų mėgėja, bet norėčiau gal kokio nors akcentėlio – gal kokios eilės ryškesnių plytelių? Kokias plyteles patartumėt grindims – blizgias ar matines? Kurios praktiškesnės būtų valymo prasme? Man labai svarbu praktiškumas, todėl dar, prašau, patarkite, ar sienoms rinktis blizgias, ar matines plyteles? O gal vieną sieną galima blizgiom, o, pvz., priešingą ar gretutinę, – matinėm tos pačios spalvos? Sakykit, ar ,,marmurinės“ plytelės – jau atgyvena? Ir dar patarkit, prašau, ar tarpelius reiktų glaistyti ta pačia spalva ir ar kanteliams dar dedamos plastikinės juostelės? O gal tai jau taip pat atgyvena? Labai dėkoju už atsakymus ir už Jūsų sugaištą laiką. Pagarbiai, Laura. 

Sveika, Laura,

Keraminės plytelės voniose išpopuliarėjo ne taip seniai, praeito amžiaus pradžioje. Jei anksčiau užtekdavo išsirinkti marmurines keramines, baltos, juodos, rusvos ar pilkos spalvos plyteles, tai šiandien situacija yra gerokai pasikeitus, gal net „pasudėtingėjusi“, nes atsirado labai daug formų, įvairiausių atspalvių ar įmantrių dekoro elementų. Mano nuomone, svarbiausia saikingai dekoruoti ir išlaikyti vientisą stilių.

Renkantis plyteles labai svarbu atsakyti į klausimą, kokį stilių ar nuotaiką norite sukurti vonios kambaryje.

Jūsų mėgstamos pastelinės spalvos suteiks lengvumo ir erdvumo pojūtį. Žaismingumo suteiktų skirtingų atspalvių plytelių „išbarstymas“. Nuo pasirinktos plytelių kolekcijos priklausys derinami dekoro elementai, kurie taip pat labai pagražina vonios kambarį.

Plytelių siūlių glaisto spalva priklauso nuo to, kokio norite efekto – ji gali kontrastuoti arba derėti su plytelių spalva.

Plytelių dydis ne ką mažiau svarbus nei plytelių spalva, bet šiuo atveju, jei vonios kambarys nedidukas, geriau rinktis mažas ar vidutinio dydžio plyteles. Kartais dekoravimui pasitelkiami ir skirtingi formatai, kartu derinamos kvadratinės bei stačiakampės plytelės.

Vonios kambario pagrindiniu akcentu gali tapti ir viena siena ar jos fragmentas, išklijuotas mozaikinėm plytelėm, o kitos sienos išklijuotos žymiai didesnėm.

Vienareikšmio atsakymo dėl matinio ar blizgaus paviršiaus nėra. Šiuo metu „ant bangos“ – blizgios plytelės. Blizgios renkamos ir tada, kai norima sukurti šviesesnę erdvę, nes jos atspindi šviesą. Blizgios ir matinės plytelės paprastai tarpusavyje nemaišomos. Tiek blizgios, tiek matinės lengvai valosi, bet didesnį švarumo įspūdį sudaro blizgios. O praktiškiausia tada, kai nesimato apnašų. Kuo tamsesnės plytelės, tuo apnašos labiau matomos. Sunkiausiai valomos reljefinės ar grublėtos plytelės. Šiaip plytelės yra gan lengvai prižiūrima apdailos medžiaga, nes nešvarumai į jas neįsigeria. Svarbiausia reikia impregnuoti plytelių siūles, kad apnašos neisigertų į glaistą.

Plastikiniai kampučiai jau itin retai naudojami, tuo labiau kokybiškai įrenginėjamuose interjeruose. Sprendimų kiekvienu atveju ieškoma individualiai. Tai gali būti plytelių kampų suleidimas 45 laipsnių kampu ar naudojamas tos pačios plytelių kolekcijos siūlomas keraminis kamputis.

Svarbu neskubėti pirkti plytelių, bet gerai apgalvoti kuriamą nuotaiką, įvertinti mažą vonios kabario dydį, funkionalumą ir , žinoma, biudžeto galimybes.

Sėkmės,

Šarūnė Degutytė-Šaltenė, interjero dizainerė

 

Taip, tai labai mažas kambarėlis, bet noras jame sukurti jaukumą nuo to nė kiek nemažėja. Manyčiau, esminis dalykas, padėsiantis išplėsti erdvę, tai kontrastas. Tam pakaktų akcentuoti vieną sieną – ryškesniu spalvos tonu ar ornamentika. Atskirų dekoratyvių linijų ar juostelių įvedimas mažai padės – akcentams reikėtų aiškaus sienos ploto dengimo. Aš įsivaizduoju, kad galima būtų panaudoti tokias medžiagas ar tonus: ilgosios sienos su langu ir durim geriausia būtų šviesios, vienodo tono, gerai būtų ir durų varčią nudažyti ta pačia spalva, kurios būtų ir  dušo kabina. Siena už WC galėtų būti aktyvi – tonu, dekoru, faktūra. Dušo kabinos galinėje sienoje gražiai derėtų didelis veidrodis, gal net per visą kabinos plotį. Arba visos sienos vienodų šviesių tonų, ir tik dušo kabinos galinėje sienoje gali atsirasti aktyvesnė spalva ar dekoras. Apšvietimui geriau būtų panaudoti šviestuvus su atspindžiu nuo lubų (bra arba perimetrinė šviesa). Taip pat lubose galima numatyti nedidelius įleidžiamus akcentinius šviestuvėlius (pvz., LED su linzėmis).

Idealus plytelių klijuotojas čia yra būtinas – iš taip arti matysis kiekvienos siūlės defektas.

Ramūnas Masteika

 

Įdomu būtų sužinoti, koks tas langas. Ar jis didelis, ar mažiukas? Gal jo kraštinių linijas galima tapatinti su pakabinamo klozeto rėmo apsiuvimo linijomis? Siūlau klozetą rinktis kabinamą. Daug gražiau ir tvarkingiau atrodytų Jūsų mažoje patalpėlėje. Kaip minėjote, kitoje patalpos pusėje – dušo kabina. Jos duris siūlyčiau daryti skaidraus stiklo ir montuoti prie šoninių sienų. Jei viena stiklinių durelių dalis, sakysim, 30 cm stacionari, šalia jos galima būtų įrengti mažą praustuvę. Visgi labai nepatogu, kai yra WC patalpoje, bet nėra kur rankų nusiplauti. Dušinės skaidrios stiklinės durelės neužgoš erdvės. Taip pat, kad mažo ploto grindų neskaidyti ivairiomis medžiagomis, ir jei dušo kanalizacijos nuvedimas tai leidžia, projektuočiau trapą, t.y. be padėklo. Erdvę galima praplėsti ir veidrodžiais. Nebūtina visas sienas dengti plytelėmis. Dušo kabiną visą reikėtų klijuoti, tačiau, jei aukšta patalpa, galima iki lubų palikti apie 30 cm švarios sienos. Nuo dušinės per grindis eina dramblio kaulo, gali būti natūralaus akmens imitacijos plytelės ir „užlipa“ ant klozeto rėmo apsiuvimo. Virš rėmo sieną galima būtų dažyti panašia spalva kaip plyteles, galima dėti veidrodį, kuris praplėstų erdvę. Grindines plyteles geriau rinktis matines, kad nebūtų slidu, o sieninės gali būti ir blizgios. Mažoje patalpoje bet kokie atspindžiai praplečia erdvę. Dėl dekoriukų, jei neišsirenkama iš gausybės esamų, galima rinktis mozaikytes kelių kvadračiukų eilute. Tarp dramblio kaulo plytelių, efektingai žiūrėtųsi patinkančios spalvos kelių kvadratėlių vertikalios linijos.
Kad ir maža patalpa, tačiau ir jos apipavidalinimas turi labai daug variantų.

Su pagarba,
Audrone Ambrazienė