Klausk interjero dizainerio

tl_files/catalogs/news/2010_gruodis/Klausk_dizainerio/klausk_dizainerio.jpg

 

Interjero dizaineriai bei architektai atsako į portalo interjeras.lt lankytojų klausimus.

Kaip maksimaliai išnaudoti, padidinti erdvę 17 metų paauglės keturkampio formos kambaryje (17 kvadratų) su vienu terasiniu langu į vakarus, jei mergaitė daug mokosi ir beveik neturi laisvo laiko? Koks stilius dabar populiarus paauglio kambariui? Ačiū už atsakymą.

Sveiki,

Paauglių kambariai stilistiškai gali būti tokie skirtingi kaip ir patys jų gyventojai. Vieni nori grafiti užrašų ar piešinių, kiti – ramesnių meninių dekoracijų, o mergaitės dažnai pageidauja jaukios ir romantiškos aplinkos. Svarbu atkreipti dėmėsi į vaiko mėgstamus dalykus ir užsiėmimus ir pagal tai įrengti jiems kambarius.

Erdvę vizualiai padidinti galima šviesiomis spalvomis ar naudojant blizgius paviršius ir veidrodžius. Svarbu neperkrauti kambario nereikalingais baldais ir daiktais.

Jei mergina daug mokosi, labai įdėmiai, atsakingai reikia įrengti darbo stalo vietą, kad visuomet būtų pakankamai šviesos, būtų jauku ir patogu sėdėti.

Linkėjimai,

Šarūnė Degutytė-Šaltenė, interjero dizainerė

 

Mergaitės paauglės kambaryje tikrai nereikia bijoti veidrodžių. Paauglės mėgsta prieš juos pasistaipyti, be to, jie labai plečia erdvę. Jei bijomasi visiško skaidrumo, veidrodžius galima rinktis tonuotus rudai, dekoruoti kokiais nors ornamentais. Neužtektų veidrodėlio gražiuose rėmuose – reikėtų tiesiog klijuoti veidrodžius prie sienos nuo grindų iki lubų, kurios, atsispindėdamos veidrodyje, rodos, tęsiasi toliau... Šiuo metu prekyboje yra įvairiausių fototapetų. Priklauso nuo paauglio charakterio, temperamento: vieni mėgsta augalinius motyvus, kiti – dangoraižių ar miestų vaizdus. Jei ant vienos sienos klijuotumėte fototapetą, o prie kampo, ant kitos sienos, – veidrodį, fototapeto vaizdas padvigubėtų. Baldus galima rinktis šviesesnius, sienų spalvas reikėtų priderinti prie fototapeto. Mergaitės lovą ar sofą-lovą galima dekoruoti  pagalvėlėmis. Galbūt palei kurią nors sieną atsirastų vietos ilgai komodai, ant kurios būtų mergaitiški daikčiukai: papuošaliukai, kvepaliukai, o virš jos – taip pat didžiulis veidrodis. Veidrodžius galima išdėlioti taip, kad juose neatsispindėtų lova, ir, patikėkit, kambarys mergaitei tikrai patiks.

Ačiū, kad klausiate!

Pagarbiai,

Audrone Ambrazienė

 

Laba diena,

Matau dvi esmines klausimo temas:

1) erdvės „praplėtimas“ ir 2) stiliaus parinkimas.

Trumpai apie jas:

1) Kambaryje yra baldai ir sienos. Jie ir lemia erdvės suvokimą. Jei baldų daug, neišvengiamai 17 m² patalpoje bus ankšta. Jei baldų tiek, kiek būtina, galima naudoti skirtingų / kontrastingų spalvų sienas arba horizontalų dalinimą / tokią linijinę ornamentiką – galima rasti arba sugalvoti daug įdomių modernių raštų... Nepakenktų ir didelis veidrodis priešingoje nei langas sienoje – taip pat galima veidrodį montuoti patalpos kampe – per visą lango aukštį – jei langas prieina prie sienos kampo, galima bandyti tiesiog atkartoti jau esamo lango dydį ar tik jo aukštį ant statmenos langui sienos. Taip išeitų tarsi „prakirstas“ dar vienas langas sienoje.  

2) Kambario stilistiką rinkti derėtų pabendravus su kambario gyventoja – juk tai tiesiogiai priklauso nuo jos pažiūrų ir pomėgių. Daugiau įvairių pavyzdžių pamąstymui galite rasti mūsų Facebook puslapyje

Pagarbiai,

Ramūnas Masteika

 

Laba diena, įsirenginėjame svetainę, tiksliau gyvenamąjį kambarį. Kambarys didelis, maždaug 8x6 m², lubose per visą kambario plotį yra dveji bėgiai maždaug 30 cm pločio ir apie 2 cm storio, ten radome krūvas išvedžiotų laidų. Kambaryje du langai po maždaug 3 metrus ilgio ir 2 metrus aukščio. Kambarys planuojamas baltas arba artimas baltam su ryškiais akcentais. Kadangi planuojame kambarį skirstyti į dvi zonas, t.y. valgomojo ir poilsio, iškilo klausimas dėl apšvietimo – norisi kažko netradiciško, „kvailo“. Ačiū už atsakymą.

Pagarbiai,

Diana

Laba diena,

Matyti graži erdvė, bet iš laiško neaišku, kokio aukščio patalpa – nuo to labai priklauso apšvietimo stilistika.

Jei tai loftas, tikėtina, kad patalpa bus aukšta – mažiausiai 3, daugiausia – 4–5 metrai.

Apšvietimo sprendimas neatsiejamas nuo zonavimo ir nuo baldų plano – reikėtų viską daryti kompleksiškai.

Dabar galima tik „pasvajoti“, kaip galėtų būti. Štai Jums 4 interpretacijos pateikta tema:

1 versija: perimetrų arba atskirose patalpos vietose galima įvesti pažemintas lubas su akcentiniais šviestuvais, o pagrindinėje erdvėje – komponuotus 2–3 išraiškingus šviestuvus. Tikrai yra iš ko pasirinkti, galite susipažinimui pažiūrėti.

Čia kelios įdomesnių gamintojų nuorodos – jų atstovai yra ir Lietuvoje:

www.artemide.it; www.deltalight.com; www.moooi.com; www.innermost.net; www.tomdixon.net; www.foscarini.it

2 versija: galima sukurti nestandartinius šviečiančius objektus – šviestuvus.

3 versija – daryti ornamentinį pakabinamų lubų piešinį su paslėpta šviesa ir atskirais įleidžiamais akcentiniais šviestuvais

4 versija – teatrinis variantas – ložė – jokių šviestuvų. Lubos ir dalis sienų (1/8...1/4) prie lubų – tamsios spalvos. Visa sienų apačia – šviesi, baldai šviesūs, plius keletas tamsių akcentų. Apšvietimui galima naudoti įvairius įdomius toršerus.

Prožektorius su stovais, kurie šviestų į lubas. Skirtingos faktūros ar blizgumo detalės lubose tikrai nepamaišytų. Galima naudoti ir šviečiančius skėčius ar foto lempas primenančius išskaidytos šviesos toršerus... ir t.t. Padėtų ir sieniniai šviestuvai.

Kol kas tiek, nors fantazijai, kaip sakoma, ribų nėra.

P.S. Dėl tų minėtų 2-jų balkių, rašydamas nesigilinau – tiesiog juos galima „apžaisti" bet kuriuo atveju.

Šiaip – pasižvalgymui ir minčių pamąstymui – įvairių apšvietimo sprendimų yra mūsų Facebook puslapyje:

Pagarbiai,

 

Ramūnas Masteika