Klausk interjero dizainerio

Vonios planas

WC ir dušo planas

Laba diena,

Patarkite, prašau, kaip geriausiai/patogiausiai/gražiausiai sudėlioti santechniką vonios bei dušo kambariuose. Vonios kambaryje turėtų būti: vonia 75 x 170 cm, 2 praustuvai (norime juos montuoti ant vieno stalviršio) bei klozetas. Dušo patalpa - labai maža (kaip matysite plane). Čia turėtų tilpti dušas, praustuvas (nelabai mažas, kad būtų patogu nusiprausti) ir klozetas. Dušui galvojome pamūryti sienelę (t.y. nestatyti dušo kabinos), bet kažin ar taip tilps, mat nelabai žinau, kokio dydžio turėtų būti pats dušas, kad jame būtų patogu praustis?

Iš anksto dėkoju Jums už pagalbą.

Pagarbiai,

Aistė

 

Sveiki,

Pradėkime nuo Jūsų dušo patalpos. Kaip matyti iš plano,  ji iš tiesų labai mažutė. Todėl norint sutaupyti erdvę parankiausia būtų įrengti dušo trapą, atsisakant bet kokių papildomų sienelių ir dušo padėklo. Vientisa grindų danga visoje patalpoje jau duotų vizualiai erdvesnį vaizdą. Jei techninės galimybės leidžia padaryti tinkamą nuolydį ir įrengti trapą, patį dušo kampą nuo likusios patalpos siūlyčiau atriboti dailia dekoratyvia dušo užuolaida arba dvivėrėmis stiklinėmis durimis be rėmų, su 180 laipsnių vyriais. Toks sprendimas leistų išlaikyti erdvės pojūtį, kai užuolaidos nustumtos į šonus ar stiklinės durys pilnai atidarytos į dušo kabinos vidų. Tam, kad būtų tikrai patogu praustis pakanka 90 cm gylio ir 90 cm pločio dušo kampo. Nors itin mažose patalpose įrengiamos ir 80 cm dušo kabinos. Jūsų atveju galima rinktis ir 90 cm. Atsiųstame plane nepatogioje padėtyje numatytas wc puodas. Siūlyčiau jo padėtį sukeisti vietomis su praustuvu. Tokiu atveju turesite galimybę patogiai naudotis klozetu ir pilnai užteks vietos įrengti ergonomišką praustuvą (pilnai telpa 60 cm pločio). Tvirtinti jį siūlyčiau ne prie tos sienos, kur buvo wc, bet prie kairės, kur brėžinyje matoma niša. Ten dar tilptų lentynėlės virš praustuvo (galėtų būti integruotos į veidrodį).

Kalbant apie vonios kambarį reikia pasakyti, kad Jūsų plane matomas išdėstymas yra erdviausias įmanomas šioje situacijoje (įvertinus tą faktą, jog norite dviejų praustuvų), nors aš asmeniškai visada stengiuosi wc puodą planuoti kur nors atokiau, ne pirmame plane. Aišku, jei leidžia aplinkybės. Šiuo atveju tokių galimybių nematau, nebent nutartumėte patraukti duris į sienos vidurį. Tada tualetas galėtų atsirasti dabartinėje durų vietoje. Taigi, manau kad pagal jūsų pateiktą planą kol kas patarčiau vienintelį dalyką – vonios maišytuvą montuoti ne dabar matomoje padėtyje, o prie ilgosios kraštinės, per sienos centrą. Tokiu atveju turėsite galimybę vonios galvūgalį orientuoti taip, kad gulėdami vonioje galėtumėte grožėtis vaizdu pro langą. Aišku, jei lango aukštis tai leidžia.

Eglė Ladauskienė