Klausk interjero dizainerio

Klausk dizainerio!

Vonios brėžinys

Kriauklė

Laba diena,

Žiūrinėdama interjerus skyriuje „Interjerų galerija“ ir aš nusprendžiau užduoti klausimą. Niekaip negalime apsispręsti, kaip gražiai įrengti vonios kambarį su dušo kabina? Kad būtų lengviau įsivaizduoti, prie laiško prisegu brėžinuką.

Kambaryje yra langas. Dušo kabina skaidraus stiklo, o dušo grindinys - balti jūros akmenukai. Norėtume medinių, tamsiai rudų grindų. Po kriaukle norėtųsi ne tų „trinkų“ spintelių, o kažko lengvesnio, bet tuo pačiu ir patogaus, kad būtų galima pasidėdi keletą daiktų (pavyzdžiui: šukas, skustuvus, dezodorantus ir pan.). Galvojame apie tamsiai rudą medinę lentynėlę – spintelę ir tokios pat spalvos pastatomą lentynėlę šalia dušo. Visas lentynėles būtų galima „uždengti“ pintais krepšeliais. Jie būtų vietoje stalčių.

Taip pat sunku apsispręsti ir kokias spalvas geriausia būti pasirinkti? Daryti vertikalias ar horizontalias dekoracijas? Norisi kuo mažiau blizgių plytelių, ryškių spalvų ar tokių detalių, kurios gali greitai atsibosti. Beje, kaip manote, jeigu sienos dalį, ~1m aukštyje nuo grindų, klotume plytelėmis, o viršų dažytume dažais? Tačiau kaip, tokiu atveju, reikia derinti spalvas? Ar būtų gražu tamsiai rudos grindys + baltos plytelės + smėlio spalvos dažai + baltos lubos? Ar visas kitas kambario sienas dekoruoti taip pat, o gal sienas geriau kaip nors atskirti? Pavyzdžiui, ką daryti dušo kabinos sienoms? Juk ten turbūt turėtų būti plytelės per visą sienos aukštį. Bet ar bus gražu, kai viena siena „rėžta“ per pusę horizontaliai, o kur dušas jau viskas kyla į viršų? Taip pat, ar daryti ką nors su dešinėje esančia siena, ant kurios kabės tik paveikslas ar nuotraukos tamsiuose rėmeliuose?

Ir dar, kaip vizualiai ir patogiai padaryti „kriauklės“ erdvę (brėžinuką prisegu)? Turime gražų apvalų veidrodį (skersmuo 60 cm) ir šalia planuojame kabinti nedidelę medinę lentynėlę su stalčiuku (30 x 70 cm). Tačiau sukabinus šiuos du daiktus, nėra lygybės su planuojama kriaukle ir spinta – lentynėle, nes veidrodis pasislenka į kairę pusę prie lango, o kriauklė išlieka per vidurį. Kokį sprendimą priimti, kad būtų vizualus ir neiškreiptas vaizdas? 

Pagarbiai, Rasa


Sveiki,

Ar patalpoje rinktis vertikalias, ar horizontalias dekoracijas dažniausiai lemia lubų aukštis, o Jūs jo neįvardijote. Tačiau minite, jog turite pakabinamą lentynėlę (30 x 70 cm), o ir pastatoma spintelė savo forma yra vertikali, tad ir renkantis dekoracijas siūlyčiau išlaikyti tą pačią kryptį. Ypač tuo atveju, jei lubos nėra aukštos.

Spalviniai sprendimai yra skonio reikalas, tad Jūsų minimi tamsiai rudos, baltos, smėlio spalvų deriniai, be abejonės, yra galimi. Tik atsiranda rizika padaryti savo vonios kambarį vieną iš tūkstančių matytų ir jau šiek tiek pabodusių. Aš norėčiau padrąsinti Jus nevengti ir kitų gamtos spalvų: pilkšvai mėlyno vandens (kuri šiais metais daugelyje pasaulinių interjerų „ant bangos“, pilkšvai violetinės – rūko, pistacijų žalsvos ar kitų ramių pustonių). Lietuvoje užsakovai iki šiol bijo, taip vadinamų, „purvinų“, neišgrynintų spalvų, tačiau būtent jos interjerams suteikia subtilumo, elegancijos ir vizualiai pakylėja aplinką į kitą kokybės lygį. O vonios kambaryje šios spalvos ypač tinkamos, jos derės prie pasirinktų jūros akmenėlių grindų.

Plytelėmis siūlyčiau apipavidalinti tik dušo vidaus sienas (sulig dušo durų aukščiu). Kad likusios sienos atrodytų tvarkingai, tas sienas, ant kurių klijuosite plyteles, padenkite storesniu glaisto sluoksniu tiek, kad sueitų į vieną plokštumą su plytelėmis. Tada pasirinkus vienodą arba labai artimą tiek plytelių, tiek sienos spalvą bus išlaikytas vientisas, vizualiai nesuskaidytas vaizdas. Kitų sienų nesiūlyčiau klijuoti plytelėmis nei iki 1 metro, nei dar aukščiau. Tai nėra visuomeninės įstaigos higieninė patalpa, kur tokie sprendimai priimami dėl didelio žmonių srauto ir aiškiai matomos nešvaros. Nemanau, kad namuose prausiatės taip, kad aptaškote visas sienas vandeniu. O jei ant kokybiškais dažais dažytos sienos užtyška dantų pasta ar vanduo, tikrai nėra jokios bėdos. Man asmeniškai vonios patalpose labai jaukiai atrodo ir tapetai, tačiau Jūsų atveju to nerekomenduoju, kadangi tokioje patalpoje, kurioje įrengiamas dušas visada yra didesnis drėgmės kiekis nei toje, kurioje yra vonia. Todėl tiesiog siūlau išdažyti sienas kokybiškais dažais.

Jūs teisi, kad nebus gražu, jei veidrodis nukryps nuo praustuvo ašies. Sprendimas galėtų būti toks –  Jūs pakoreguojate praustuvo baldo eskizą, pastumdami patį praustuvą link lango tiek, kad jo centras sutaptų su veidrodžio centru, o abu krepšius sukeliate į dešinę pusę. Taip pat pakabinamą spintutę siūlyčiau pastumti link baldo krašto (taip, kad stalviršio kraštas ir spintelės kraštas būtų vienoje linijoje). Kitas variantas – pakabinamą spintelę apskritai patraukti į paveikslo pusę tiek, kad ji atsidurtų jau ne virš stalviršio. Tada veidrodis tvarkingai kabės pačiame centre. Be to, veidrodžio šonuose būtų galima pakabinti tam tikro formato paveikslėlių. Beje, prie tokio veidrodžio man ir praustuvo norėtųsi apvalios formos.

Eglė Ladauskienė