Sienos išdažytos "Tikkurila" dažais

Sienos išdažytos "Tikkurila" dažais

Sienos išdažytos "Tikkurila" dažais

Sienos išdažytos "Tikkurila" dažais

Sienos išdažytos "Tikkurila" dažais

"Tikkurila" dažai saugūs alergiškiems žmonėms

Kokie dažai vadinami ekologiškais?

Vakarų šalyse dėl ekologiškų produktų dažų pramonėje gamybos garsiai kalba ne tik aplinkosaugininkai, susirūpinę klimato atšilimo problema. Ne vienerius metus patys dažų pirkėjai gamintojų reikalauja būti socialiai atsakingais ir stengtis, jog jų produktai būtų kuo mažiau kenksmingi.

Europoje atlikti dažų tyrimai su dažais rodo, jog juose esančios organinės lakios medžiagos, skiedikliai bei minkštikliai gali turėti neigiamos įtakos žmonių sveikatai, ypatingai nėščiųjų ir vaikų. Sveikatai kenksmingos medžiagos garuoja ne tik pirmas tris savaites, kol dažas visiškai subresta (išdžiūna), bet ir vėliau. Pastebėta, jog naudojant neekologiškus dažus žmonės susiduria su įvairiais negalavimais: nuo galvos skausmų iki alerginių reakcijų.

Vis dažniau dažus gaminančios įmonės senosios technologijos dažus keičia ekologiškesne produkcija. Šią tendenciją lėmė vis didėjantis neigiamas chemijos pramonės daromas poveikis aplinkai ir žmonių, ypač vaikų, sveikatai. Investicijos į ekologiškų dažų sukūrimą atitinkamai augo, todėl šiandien turime produktus, kuriuose chemikalų santykis yra pakankamas, kad dažai atitiktų kokybės reikalavimus ir taip pat tausoja žmonių sveikatą. Tokie dažai tinka patalpoms, kuriose gyvena žmonės, turintys padidintą odos ir kvėpavimo takų jaurumą.

Aplinkosauga

Vartotojai įsigydami prekes teikia pirmenybę gaminiams, kurie yra ekologiški ir nekenkia ne tik sveikatai, bet ir aplinkai. Tokie gaminiai paprastai būna paženklinti specialiais aplinkosauginiais ženklais.

Aplinkosauginis ženklas reiškia, kad gaminys per visą savo gyvavimo ciklą – pradedant žaliavų gavyba, jų paruošimu, o po to gaminį gaminant, vartojant, bei jam virtus atlieka, panaudojant antriniam perdirbimui – yra nekenksmingas aplinkai ir vartotojo sveikatai. Gaminiai pažymėti aplinkosauginiais ženklais, turėtu būtį labiau pastebimesni, gali sėkmingiau konkuruoti rinkoje.

/uploads/catalogs/news/2010_liepa/Tikkurila/EU_kukka_rgb_pienitiedosto.jpgEuropos Sąjungos EKO GĖLĖ Pradėtas naudoti 1992 m., 2002 m. tapo ,"gėle".

Suteikiamas gaminiams su sumažintu poveikiu aplinkai. Naudojamas 30 prekių kategorijų, išskyrus farmacijos gaminius, maistą ir gėrimus.

Europos Sąjungos gėlę yra rekomenduojama suteikti tik tiems gaminiams, kurių apyvarta yra didelė, kurie visuose savo gyvavimo cikluose daro didelį pavojų aplinkai, ir yra skirti vartotojui, o ne pramoniniam naudojimui. Šis ženklas suteikiamas vadovaujantis E.S. institucijų priimtais teisės aktais. Gaminiai yra suskirstyti į grupes (dažai ir lakai viena iš jų.), kurioms yra rengiami ekologinio ženklo suteikimo kriterijai. Šie kriterijai paprastai yra peržiūrimi kas keleri metai ir tobulinami.

/uploads/catalogs/news/2010_liepa/Tikkurila/joker_2.7L..jpg„Tikkurila“ JOKER dažai, pirmas produktas Suomijoje, kuris gavo “ES gėlės” sertifikatą 1997 metais.

Šiuo metu ženklu jau žymima ir REMONTTI ÄSSÄ dažai.

/uploads/catalogs/news/2010_liepa/Tikkurila/AllergAstma_logoR_ru_cmyk.jpgSUOMIJOS ALERGIJOS IR ASTMOS FEDERACIJOS ŽENKLAS

Ženklu pažymėtais dažais išdažytos patalpos saugios ir alergiškiems žmonėms. Atitinka Suomijos alergijos ir astmos federacijos rekomendacijas naujam būstui. Ženklas apima gaminių gamybą ir panaudojimą (net ir dažymo procesą).

Šiuo metu ženklu žymimi keli „Tikkurila“ produktai: REMONTTI ÄSSÄ ir JOKER

JUNGINIŲ IŠSKYRIMO (EMISIJOS) KLASĖS ŽENKLAI

/uploads/catalogs/news/2010_liepa/Tikkurila/M1ruotsi300x300.gifYra 3 emisijos klasės: M1, M2, M3. M1 aukščiausia kokybė – mažiausia emisija. Pagal šią M1, klasifikuojamos medžiagos po 4 savaičių turi atitikti apibrėžtas tiriamas emisijos savybes, t.y. iš subrendusios dažų plėvelės išsiskiriantis kenksmingų lakiųjų medžiagų kiekis negali viršyti reglamente nurodyto reikalavimo. Šiuo ženklu pažymėta daugumas “Tikkurila” produktų, skirtu vidaus darbams.

Rokas Vičkus

www.vivacolor.lt