Virtuvė – ne tik maisto gaminimo zona, bet ir viena puikiausių modernaus interjero dalių, suteikiančių jūsų namams savitą stilių. Šiandien, kai žodžiai „modernus“, „stilius“, „dizainas“ yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, virtuvė taip pat tampa vis žavesne. Vis dažniau šiuolaikiški virtuvės baldai kuriami individualiai, atsižvelgiant į konkrečius žmogaus poreikius. Juk vieni virtuvėje tik pusryčiauja ar geria kavą ryte, tuo tarpu kiti joje praleidžia beveik visą dieną, gamindami bendraudami ir net dirbdami...

Kaip teisingai pasirinkti virtuvės baldus pasakoja bendrovės „Karveon“ direktorius Sergej Osoblivec.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis virtuvės baldus?

Pirmiausiai – į savo asmeninius poreikius, gyvenimo būdą ir galimybes. Renkantis virtuvės baldus rekomenduotume pagalvoti, kiek laiko praleidžiate virtuvėje, ar daug gaminama ir valgoma namuose. Jei šeimoje yra mažų vaikų, baldai turėtų būti pagaminti iš tvirtų ir saugių medžiagų, kad nebūtų varžoma vaikų judėjimo ir veikimo laisvė. Patarčiau rinktis tik kokybišką ir ilgaamžį produktą – toks sprendimas padės sutaupyti.

Iš kokių medžiagų pagaminti baldų fasadai ir paviršiai tarnauja ilgiausiai?

Šiuo metu atspariausia laikoma medžio drožlių plokštė –MDP, dengta aukšto slėgio laminatu- HPL arba CPL. Šios plokštės naudojamos stalviršiams. Fasadams tinka vidutinio tankio medžio dulkių plokštė – MDF, kuri gali būti dažoma, laminuojama arba dengiama natūraliu lukštu. Lietuvos gamintojai vidaus rinkai dažnai naudoja PVC briaunas su chloru. Europos sąjungoje uždraustos medžiagos, kuriose yra chloro, todėl italų gamintojai naudoja brangesnę medžiagą – ABS (briaunų danga) arba šiuo metu Europoje populiarią PP (polipropileno danga).

Kaip pasirinkti tinkamą virtuvės baldų stilių?

Virtuvės baldų stilius turėtų derėti su bendra būsto interjero stilistika. Jei virtuvės ir svetainės zona bendra, reikėtų nuspręsti, ar ji turėtų išsiskirti, ar būtų kuo mažiau akcentuojama, taptų sudėtine svetainės dalimi. Kaime ar sodyboje siūlyčiau rinktis virtuvės baldus iš natūralių medžiagų, bet nebūtinai klasikinio stiliaus.

Ką reikėtų įsigyti pirmiausiai – baldus ar buitinę techniką?

Siūlyčiau pasitarti su baldų salono konsultantu. Atsižvelgęs į jūsų poreikius jis parekomenduos, kaip išdėstyti virtuvės baldus, patars, kokia buitinė technika tiktų ir atitiktų šeimos poreikius.

Nuo ko priklauso baldų kaina?

Kiekvienas vartotojas pageidauja, kad baldai tarnautų kuo ilgiau, būtų estetiški. Baldų kaina priklauso nuo medžiagų ir pasirinktos furnitūros – kuo daugiau virtuvės balduose stalčių, kampinių elementų, mechanizmų, tuo ir kaina didesnė. Į populiariausią pirkėjų klausimą – kiek kainuoja 1 metras virtuvės baldų – atsakyti yra labai sudėtinga. Kadangi kiekvienu atveju atsižvelgiama į konkrečius kliento pageidavimus, kaina gali labai skirtis. Baldų kainos skalę (didėjančia tvarka, pagal pagaminimo techniką), būtų galima išdėstyti taip: laminuoti paviršiai, dengti PVC plėvele; dažyti; lakuoti; faneruoti (natūralaus medžio lukštu); paviršiai iš medžio masyvo. Kainą lemia naudojami mechanizmai, furnitūra ir estetinės baldų detalės.

Kodėl tokios populiarios itališkos virtuvės?

Italai turi ilgametes virtuvės baldų tradicijas ir išpuoselėtą skonį, todėl itališka virtuvė – puikus dizaino ir kokybės derinys. Šiuolaikiniai itališki virtuvės baldai gali būti skirtingų kainų. Norėtųsi išskirti ekonominės klasės itališkus virtuvės baldus. Jie pasižymi puikiu dizainu, gaminami iš šiuolaikinių saugių medžiagų ir siūlomi už labai patrauklią kainą.

Kokios yra naujausios virtuvės baldų tendencijos?

Šiuo metu virtuvės baldų srityje vyrauja minimalistinis stilius ir diegiama daug techninių sprendimų, lengvinančių žmogaus buitį. Kalbant apie medžiagas, atsiranda vis daugiau nebrangių, saugių dirbtinių paviršių, imituojančių natūralias medžiagas, tokias kaip medis, audiniai (pvz.drobė). Naujiena: medžio masyvas, dengtas natūralia faneruote. Iš šios medžiagos galima suprojektuoti ir pagaminti nebrangią, tačiau organiškos stilistikos virtuvę.

Dėkoju už pokalbį.