Klausiame Solido salonų Vilniuje ir Kaune ekspertų, kurie prekiauja PVC dangomis namams ir verslui, parketu ir kiliminėmis plytelėmis. Atsakymas, kaip visada nevienareikšmis, nes pasirinkimą lemia daugelis faktorių. Bet apie viską iš eilės.


Kai reikia atsparių vandeniui grindų

Su šia problema susiduriame savo vonios kambaryje arba visuomeniniuose objektuose: parduotuvės ir kavinės su įėjimu tiesiai iš gatvės, sporto klubai, SPA ir pirčių zonos. Ilgą laiką Lietuvoje buvo įprasta kloti keramines, akmens masės plyteles arba natūralų akmenį, bet dėl savo „šalto“ įspūdžio šios dangos užleidžia vietą natūralaus medžio įspūdį kuriantiems produktams. Šiuo atveju varžybas ir vėl laimės LVT dangos. Tai lentų formos heterogeninė grindų danga, kuri tiek išvaizda, tiek pojūčiu atrodo kaip natūralus medis, tačiau pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, yra lanksti ir ypač atspari dėvėjimuisi, visiškai nebijo vandens ir drėgmės, todėl galima naudoti tiek namuose, tiek ir komercinės paskirties patalpose. LVT vinilinė danga yra maloni prisiliesti ir šilta iš savęs, be to, ji slopina triukšmą vaikštant, todėl sukuria išskirtinį komfortą.

Kai namuose gyvena šuo

Daugelis susiduriame su grindų dangos paviršiaus atsparumo ar teplumo problema namuose, ypač jei turi augintinių. Neišvengiamai tenka atsižvelgti į jų gyvenimo namuose specifiką. Grįžę iš pasivaikščiojimo lauke jie atneša purvą į namus, o kai nori dūkti, tenka taikytis su aštrių nagų pėdsakais paliekamais grindyse. Kiliminė danga greitai susitepa, o medinės grindys lengvai susibraižo, todėl labai svarbios PVC dangų savybės: paprasta priežiūra ir valymas, neįtikėtinas paviršiaus atsparumas mechaniniams pažeidimams. Sukloję LVT lentas namuose turėsite jaukias, šiltas, atsparias grindis. Jūsų šuo galės namuose jaustis laisviau, o ir jums nereikės pykti ant savo augintinio už jo „nederamą“ elgesį.

Kai reikia šildomų grindų

Didžiausias šildomų grindų trūkumas yra jų įšilimo ir atvėsimo inertiškumas. Atvėsus dangai, teks nemažai laukti, kol įšils grindys ir pašildys patalpas, pvz., nuolatos nešildomoje sodyboje. Norint pasiekti maksimalų šildymo komfortą, įvertinami namo ar buto šiluminiai parametrai, įskaitant ir grindų dangas. Grindų dangos šiluminė varža turi neviršyti 0,15 m2K/W, gamintojas būtinai turėtų nurodyti, kad danga tinkama šildomoms grindims. Kuo danga laidesnė šilumai, tuo šildomos grindys efektyvesnės. Skaičiuojant šiluminę varžą, sumuojami visi dangos sluoksniai – dangos šiluminė varža ir pakloto varža. Kad būtų aiškiau, toliau pateikiame lentelę su įvairių dangų šiluminėmis varžomis.

Akivaizdu, kad medžio lentos ir daugiasluoksnis parketas mažiausiai tinka šildomoms grindims, o klijuojamos PVC lentelės tinkamiausios. Žinant, kad šiuo metu gamintojai dangų raštą imituoja neįtikėtinai natūraliai, vaizdas būtų maksimaliai panašus į natūralų.

Daugiau nuotraukų:


Informacinis šaltinis: www.solido.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“