Kilimus namuose naudojame ne tik tam, kad reikiamose vietose pridengtume grindis, bet ir tam, kad jie taptų namų interjero puošmena. Tinkamai parinkta kilimo spalva akivaizdžiai pakeičia bendrą patalpos vaizdą. Kilimai reikalingi visur – ir svetainėje, ir miegamajame, ir vaikų kambaryje, ir koridoriuje, ir prie durų.

Kokią įtaką kambario aplinkai gali turėti kilimo spalva?

Kambarių dizaino formuotojai tvirtina, jog šviesių spalvų kilimai kambaryje sukuria prasiplėtusios erdvės iliuziją, suteikia jam emocinio lengvumo. O jei norite interjere išryškinti baldus, tada rinkitės neutralios spalvos kilimus. Tamsių spalvų kilimais iškloję didelio ploto kambarį tarsi suspausite jo erdvę, tada patalpa atrodys mažesnė ir jaukesnė. Margus kilimus geriausia kloti tose vietose, kuriomis daugiausiai vaikštoma, nes margi raštai užmaskuos dėl įvairiausių priežasčių atsiradusias dėmes.

Kokią įtaką aplinkai gali turėti kilimo forma?

Ne vien kilimo spalva, bet ir jo forma turi nemažą įtaką aplinkos įvaizdžiui. Anot dizainerių, tinkama kilimo forma padeda išlaikyti taisyklingas proporcijas su baldais. Pavyzdžiui, apvalus kilimas kambariui suteikia išskirtinę aplinką. O kvadratiniame kambaryje gerai atrodo ne tik tos pačios kvadrato, bet ir ovalo formos kilimas.

Kokio dydžio turėtų būti kilimas, kad puikiai tiktų namuose?

Kilimo dydį įprastai nulemia tai, koks yra bendras kambario plotas ir kiek vietos jame užima baldai, nes turi būti išlaikytos atitinkamos proporcijos, atsižvelgiant į tai, kokia kilimo dalis turi likti po baldu, ir kokia išlindusi iš po jo. Esminis reikalavimas yra toks – kai sėdite ant sofos ar fotelio aplink svetainės stalą, kojos turi būti padėtos ant kilimo. Todėl šioje patalpoje nepatariama kloti per mažo kilimo.

Iš kokių medžiagų būna gaminami kilimai ir kokiomis savybėmis jie pasižymi?

Medvilniniai kilimai labiau tinka atlikti dekoratyvinę funkciją, nes yra neatsparūs, todėl juos tenka dažnai keisti. Viskoziniai kilimai yra patvaresni, bet turi trūkumą – šeriasi, todėl dažnai tenka juos valyti dulkių siurbliu. Vilnoniai kilimai yra patvarūs, nebijo drėgmės ir ugnies, puikiai paslepia dėmes, bet greitai išblunka, jei ant jų krenta tiesioginė saulės šviesa. Be to, jų negalima valyti aštriais cheminiais valikliais. Sintetiniai kilimai yra minkšti, švelnūs, neblunka, nesielektrina ir yra gerokai pigesni už natūralaus pluošto kilimus. O jei norite pigiau įsigyti kilimą namams, pirkite jį internetu.

#Naudingi patarimai #Dekoras

2022-12-27