Nuotrauka: https://www.pexels.com/photo/bottle-with-liquid-for-renovation-works-5691660/

Klijus savo buityje naudojame daugeliu atvejų. Jų reikia ne tik ką nors remontuojant, taisant, bet ir statant naujus namus. Be jų neįmanomi ir kai kurie interjero apdailos darbai. Jais klijuojami lubų apvadai, įvairūs dekoro elementai, putplasčio detalės. Ypač dažnai yra naudojami polistirolo klijai.

Kaip tinkamai pasiruošti klijavimo polistirolu darbams?

Prieš pradėdami polistirolo klijais klijuoti norimą paviršių, jį turite taip nuvalyti, kad jis liktų visiškai sausas, be riebalų ir kitokių nešvarumų liekanų. Tik tada galite tikėtis patikimai tvirto paviršių sukibimo. Be to, ruošiantis dirbti su klijais, labai svarbu įvertinti paviršiaus, prie kurio klijuosite putplastį, fizines savybes. Jeigu šis paviršius yra labai porėtas ir smarkiai sugeriantis skysčius, tada pirmiausiai reikėtų jį gruntuoti giluminiu gruntu.

Kadangi polistirolo klijai labai greitai kietėja, juos reikia iš karto pradėti naudoti po jų paruošimo. Juos reikia tepti tik ant vieno klijuojamo paviršiaus, paskui abu paviršius būtina stipriai suspausti ir palaukti, kol jiedu kaip reikiant sukibs.

Kodėl dirbant vidaus patalpose su polistirolui skirtais klijais reikia laikytis labai atsargiai?

Klijai polistirolui yra labai kenksmingi sveikatai, todėl dirbant su jais patalpų viduje būtina naudoti atitinkamas apsaugines priemones. Tik jų dėka galėsite išvengti akių dirginimo, galimų odos pažeidimų bei kitokių nemalonių pojūčių. Taip pat dirbant su tokiais klijais uždarose patalpose, jas būtinai reikia nuolat vėdinti, priešingu atveju gresia kvėpavimo takų dirginimas.

Kadangi šiuose klijuose yra daug lakiųjų organinių junginių, iš anksto būtina apsirūpinti tokiomis apsaugos priemonėmis, kaip akiniai, respiratorius ir pirštinės. Tik tada galėsite jaustis tikrai apsaugoti nuo klijų toksiškumo.

Kokiais dar tikslais gali būti naudojami polistirolo klijai?

Polistirolo klijai dažniausiai yra naudojami pastatų fasado apdailai. Jais galima klijuoti įvairių rūšių izoliacines plokštes prie pastatų sienų ir pamatų. Šiais klijais galima priklijuoti stogų čerpes, šilumos ir garso izoliaciją ir kitokias medžiagas. Jie labai gerai sukimba ir su medienos, metalo, įvairių rūšių plokščių paviršiais. Todėl polistirolo klijai idealiai tinka langų angų pakraščių apdailai.