Šiuolaikiniai namai sunkiai įsivaizduojami be modernių mobilių interjero akcentų – sėdmaišių. Per trumpą laiką jie užkariavo ne tik gyvenamųjų būstų, bet ir viešąsias erdves. Specialistai atkreipia dėmesį, jog žmonės, rinkdamiesi sėdmaišius, neišvengia klaidų. Jei norite įsigyti ilgai tarnausiantį daiktą, atkreipkite dėmesį į 6 „Pušku pušku“ sėdmaišių ekspertų patarimus.


1. VIDINIS MAIŠAS + IŠORINIS UŽVALKALAS

Pirmiausia pravartu pasidomėti, ar sėdmaišis turi vidinį maišą. Pasitaiko atvejų, kai išorinis užvalkalas pažeidžiamas (įplėšiamas ar įdreskiamas gyvūno) ir sėdmaišio užpildas išsibarsto po namus. Būtent dėl to patartina rinktis sėdmaišį, turintį du maišus: vidinį, į kurį pilamas užpildas (polistirolo granulės), ir išorinį – jį galima nuimti, išskalbti ar išvalyti, priklausomai nuo audinio, iš kurio jis pagamintas.

2. SĖDMAIŠIO FORMA

Sėdmaišio formą reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo skonį ir poreikius. „Jei tenka dažnai keisti baldo vietą, siūlome rinktis kriaušės formos sėdmaišį su rankena: ji leis lengvai pakelti mobilų baldą“, – pataria „Pušku pušku“ specialistai. Populiariausi ir vartotojų labiausiai mėgstami sėdmaišiai yra fotelio, vadinamosios L raidės ar gulto formos, su patogiu nugaros bei galvos atlošu.

3. SĖDMAIŠIO AUDINYS

Sėdmaišiai dažniausiai gaminami iš dviejų audinių tipų: minkšto baldinio gobeleno, daugiausia skirto vidaus patalpoms (namams), arba dirbtinės odos – jie tinkami naudoti ir lauke, ir viduje. Odinį sėdmaišį patartina rinktis žmonėms, turintiems naminių gyvūnų. Odą paprasta valyti, prie jos nelimpa augintinių šeriai.

4. FUNKCIONALUMAS

Sėdmaišio viduje esančios granulės prisitaiko prie kūno formų, todėl žmogus gali maloniai atsipalaiduoti. Sodui, laukui ar terasai verčiau rinktis fotelio ar gulto formos sėdmaišius, kartu galima priderinti pufus – ant jų patogu ištiesti pavargusias kojas. Renkantis sėdmaišį namams, svarbu įvertinti kambario dydį: ankštoje erdvėje mažesnis sėdmaišis padeda taupyti vietą, didesnėje patalpoje – galima įkomponuoti sėdmaišį-sofą, ant kurios tilps net keli suaugusieji. Jei interjeras lakoniškai satūrus, sėdmaišis gali tapti pagrindiniu kambario akcentu. Vaikų kambaryje patartina rinktis sėdmaišį, kurio užvalkalas gali būti skalbiamas.

5. BURBULIUKAI (granulės)

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiomis granulėmis užpildytas sėdmaišis. Patartina rinktis pūstas polistirolo granules, nes maltos granulės (įvairių netaisyklingų formų) greičiau susidėvi ir sėdmaišis subliūkšta. Atkreipkite dėmesį, ar granulės nedegios. Prašykite pardavėjų pateikti jų kokybę patvirtinančius dokumentus.

6. SIŪLĖS IR UŽTRAUKTUKAI

Kokybiško sėdmaišio siūlės turi būti lygios, dvigubos, o jų krašteliai – apsiūlėti, kad audinys neirtų. Sėdmaišių užvalkaluose naudojami užtrauktukai turėtų būti tvirti, su stambiais dantukais. Jeigu sėdmaišis per kietas, galima atsegti užtrauktuką ir nupilti granulių.

Šie šeši „Pušku pušku“ sėdmaišių ekspertų patarimai leis kardinaliai pakeisti kambario interjerą ir sutaupyti. Kokybišką sėdmaišį naudosite ne vienus metus.

Informacinis šaltinis: puskupusku.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“