„Kolorex Akva +“ – daugiau nei geras estetinis vaizdas (ilgalaikė ir patikima apsauga)

Medinis rastinis namas

Dažai „Kolorex“

Mediena yra ilgaamžė statybinė medžiaga. Apgalvotai pastatytas ir prižiūrimas medinis namas gali stovėti šimtmečius. Skandinavijoje, Rusijoje iki šiol stovi namai, kuriems jau daugiau nei keli šimtai metų. Lietuvą pagrįstai galima vadinti medienos kultūros šalimi, mat iki Antrojo pasaulinio karo čia vyravo medinė statyba. Medinė architektūra šimtmečiais supo lietuvio tradicinę aplinką. Ji buvo prieinamiausia, suprantamiausia lietuvio sielai bei gyvensenai. Iki mūsų dienų yra išlikęs ne vienas medinės architektūros statinys, pavyzdžiui, XVIII-XIX amžiuje statyti sakralinės paskirties pastatai. 

Medinio paviršiaus apdorojimas šiuolaikinėmis technologijomis gali pailginti medinio pastato ilgaamžiškumą, apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio, t. y. nuo drėgmės, grybelio ir UV spindulių. Dažydami ne tik apsaugome medieną, bet ir visam objektui suteikiame geresnį estetinį vaizdą – statybos objektas atrodo gražiau.

Norint gerai nudažyti namo fasadą reikia laiko, kantrybės ir šiek tiek žinių. Suprantama, gero rezultato negalima pasiekti be gerų dažų.

Išsirinkus kokybiškus dažus, būtina gerai paruošti paviršių. Norint nepriekaištingai nudažyti medinį paviršių, reikia įdėti pastangų ir kruopštumo. Ne veltui apskaičiuota, kad dažymo darbams sugaištama tik apie 25 procentus laiko, o likęs laikas skiriamas paviršiui paruošti.

Paprasčiausia dažymui paruošti visiškai naują medinį fasadą, mat nuo naujų dailylenčių nereikia nuskusti senų dažų – pakanka nuvalyti dulkes.

Prieš dažydami apžiūrėkite, ar medinės dailylentės nesupelijusios. Jei yra pelėsių, paviršių apdorokite priemone nuo pelėsių – taip išvengsite pelėsių plitimo. Paviršių perplaukite vandeniu ir leiskite nudžiūti.

Būtina atkreipti dėmesį, kad priemonė nuo pelėsių tepama iš apačios į viršų. Tokiu būdu geriau matyti, ar tinkamai padengiamas visas paviršius. Jei priemonė bus tepama iš viršaus į apačią, skystis vietomis nubėgs, paviršius gerai nepasidengs. Paviršių apdailos sluoksniu rekomenduojama dengti po kelių parų, bet ne vėliau kaip po 3 mėnesių.

„Kolorex Akva +“ yra naujas žinomiausio Skandinavijoje dažų gamintojo TIKKURILA gaminys, turintis  VIVACOLOR prekės ženklą. Naujos kartos vandeniu skiedžiama, linų sėmenų aliejaus pagrindu pagaminta, pusiau skaidri, beveik bekvapė, tonuota medienos apsaugos priemonė išryškina medienos faktūrą ir natūralų grožį, apsaugo medieną nuo atmosferos poveikio, UV spindulių ir drėgmės, jos sudėtyje yra priedų nuo pelėsių ir kt. grybelių.  

Ši priemonė tinka rąstų, pjautinės ir obliuotos medienos, medienos plokščių, taip pat anksčiau impregnuotų medinių paviršių apdailai ir apsaugai lauke: išorės sienoms, durims, tvoroms, lentų dangai ir pan.

Naujus ir nuvalytus medienos paviršius rekomenduojama padengti gruntinio antiseptiko „Vivaprotekt“ sluoksniu – tai padidins „Kolorex Akva +“ efektyvumą.

Palyginti su neskaidriomis medienos apsaugos priemonėmis, skaidrios yra mažiau atsparios (pvz., UV spinduliams) ir, palyginti su visiškai padengiančiais akriliniais dažais, silpniau apsaugo paviršių. Todėl naudojant tokias priemones paviršių tenka dažniau prižiūrėti ir perdažyti. Kita vertus, priežiūros darbai yra gana paprasti. Pietinėje ir vakarinėje pusėse esančios sienos visada greičiau nusitrina, nes jos labiau veikiamos oro sąlygų.

 Medinius paviršius patartina dažyti teptuku – dažai lyg įtrinami į paviršių. Jei ant paviršiaus yra likusių dulkių, teptuku jos nubraukiamos. Geriausia dažyti debesuotą dieną, bet nelyjant. Dar geriau, kai pučia nestiprus vėjelis. Nerekomenduojama dažyti nuo saulės spindulių įkaitusio paviršiaus. Taip pat nepatartina dažyti vakare, nes, iškritus rasai, pažeidžiama dažų plėvelė. Jei oras atvėsęs žemiau nei 5 laipsniai šilumos, dažyti taip pat nepatartina.

Paruošti naudoti 7 populiariausi klasikiniai atspalviai (purienų, oregono, šermukšnių, kiškio kopūstų, raudonmedžio, palisandrų ir riešutmedžio), matinis paviršius ir nesudėtingas paviršiaus paruošimas – bene labiausiai vartotojų vertinamos „Kolorex Akva +“ savybės.

„Kolorex Akva +“ ieškokite SENUKŲ prekybos tinklo parduotuvėse.