Moderni komoda su daugybe lentynų ir stalčių – tai baldas, be kurio sunku įsivaizduoti svetainės ar poilsio kambario įrengimą. Komoda be praktinės funkcijos, turėtų būti ir išskirtinė interjero puošmena. Išsirinkti praktišką baldą, kuris tobulai derėtų prie interjero, gali būti ne pats lengviausias dalykas. Dėl šios priežasties daugelis žmonių susimąsto, kokią komodą rinktis savo svetainei?

Asociatyvi nuotrauka. Komodos, kaip pasirinkti tinkamą dydį

Pagrindinis komodos privalumas – praktiškas pritaikymas

Pagrindinė komodos paskirtis – laikyti įvairius kasdienius daiktus ir kitas patogias smulkmenas. Dėl didelio šio baldo praktiškumo ir universalumo jis gali būti naudojamas beveik bet kuriame kambaryje, kuriame reikia šiek tiek papildomos vietos.

Funkcionali komoda padės lengviau palaikyti tvarką miegamajame, nes joje bus sudėta patalynė ir rankšluosčiai. Taip pat namų biure ar kabinete esančioje komodoje galite laikyti dokumentus ar elektroninius priedus ir kitus smulkius prietaisus. Stilingos medinės komodos taip pat gali būti pastatytos prieškambaryje. Jose atsiras vietos rudens ir žiemos sezonu būtiniems viršutiniams drabužiams, pavyzdžiui, paltams, striukėms, kepurėms ir šalikams. Mažesniame kambaryje šis universalus baldas gali sėkmingai pakeisti televizoriaus staliuką, tad ant jo puikiai tilps televizorius, priedėlis ir kiti priedai.

Į ką atsižvelgti renkantis komodą?

Renkantis komodą reikėtų atsižvelgti į estetinius ir praktinius aspektus. Juk paprastai tai yra kasdien naudojamas baldas, be to, pirkinys, kuris turi būti naudingas daugelį metų. Gerai parinkta komoda turėtų gerai derėti prie likusio interjero ir užtikrinti pakankamą funkcionalumą bei patogumą naudotojams.

Šiuolaikinėse komodose kartais būna įrengta praktiška tylaus užsidarymo funkcija ir atidarymo paspaudžiant mechanizmas. Tai puikiai pasitarnauja namuose, kuriuose yra mažų vaikų, be to, suteikia aukštą komforto lygį. Svarbūs aspektai renkantis baldą taip pat yra jo dydis ir tipas bei pačios patalpos kvadratūra.

Kokio dydžio ir tipo komodą pasirinkti?

Šiandien baldų rinkoje galima rasti baldų, kurie skiriasi dizainu, tipu, funkcionalumu ir, svarbiausia, dydžiu. Didelė modelių įvairovė leidžia be vargo išsirinkti baldą, kuris puikiai derės prie interjero dizaino. Jei kambarys yra didesnio ploto, galite sau leisti didelį, tvirtą horizontalų baldą. Be to, kad jame bus daug vietos, jis atliks ir dekoratyvinę funkciją. Platus komodos viršus gali būti ideali vieta nuotraukų rėmeliams, augalams ir kitoms mėgstamoms puošmenoms eksponuoti. Kita vertus, siauresnė ir žemesnė vertikali komoda ras puikią vietą svetainėje arba kambariuose, kuriuose yra mažai vietos. Nedideli baldo matmenys padės sutaupyti šiek tiek vertingos vietos. 

940