Konferencija „Nulinės energijos pastatų link- 3“ – nuo teorinių galimybių iki realių projektų

Konkurso_EKOnamas_OPTIMISTUI_2011_drabu_paroda

LAS_Klaipedos_apskrities_organizacijos_l.e.p._valdybos_pirmininkas_Romualdas_Gailius

Rasa_Buslaviciene_VsI_Aplink_tave_direktore

Susirinkusi_gausi_EKOkonferencijos_klausytoju_auditorija

Konkurso_EKOnamas_OPTIMISTUI_2011_I_vietos_nugaletojo_apdovanojimas

Uponor_atstovas_Ignas_Jankauskas_sveikina_I_vietos_nugaletoja_Vlada_Balsi

Šių metų gegužės 19 d. Klaipėdoje įvyko „EKOcentras“ organizuota konferencija „Nulinės pastatų energijos link- 3“. Tai jau trečioji tokio pobūdžio konferencija skirta architektams, interjero dizaineriams, gamintojams, skatinant bendradarbiavimą, pasidalinimą patirtimi, supažindinant su naujausia informacija apie ekologiškus produktus, modernius ir aplinkai nekenksmingus sprendimus.

Gražią pavasario popietę konferenciją pradėjo VšĮ „Aplink tave“ direktorė Rasa Buslavičienė pasveikindama dalyvius. Taip pat buvo įteiktas apdovanojimas „EKOnamas optimistui‘2011“ pirmosios vietos nugalėtojui, architektui Vladui Balsiui. Už geriausią projektą „Tušti namai“ architektui atiteko 1000 litų vertės čekis  knygyno „Humanitas“ knygoms įsigyti, kurį įsteigė pagrindinis konkurso rėmėjas UAB „Uponor“.

Pirmuoju pranešimu „Ekoarchitektūra- laikmečio būtinybė ar mada“ auditoriją suintrigavo Vladimir Nimčenko. Pateikdamas projektų pavyzdžius, pranešėjas pasakojo apie pasaulines atsinaujinančios energetikos tendencijas, tuo sukeldamas audringas diskusijas. Pateikti originalūs pavyzdžiai parodė, kad pastato draugiškumas aplinkai ir išorinė estetika jau yra suderinami.

UAB „Klemiškės prekyba“ atstovai pristatė vieną iš naujesnių produktų Lietuvos rinkoje-  plokštuminius pamatus. Pateikdami išsamų šių pamatų projektą, įmonės atstovai pasakojo ne tik apie išskirtines savybes, bet ir aptarė subtilias plokštinių pamatų montavimo detales.

Trečiasis UAB „Aeroc“ atstovo pranešimas buvo apie tai, kaip sukurti energetiškai efektyvius namus be papildomo apšiltinimo. Alvidas Musius pristatė estiškus akybetonio blokelius, kurie atsparūs gniuždymui, puikiai akumuliuoja šilumą, pagaminti iš ekologiškai švarios medžiagos ir palaiko gerą mikroklimatą.

Jau trečioje „EKO centro“ konferencijoje dalyvaujanti UAB „Amalva“ atstovė Regina Ausiejienė informatyviai ir išraiškingai kalbėjo apie vėdinimo svarbą kasdieniame gyvenime, oro kokybės įtaką mūsų sveikatai, darbingumui. Pranešėja pabrėžė, kad dar pastato projekto stadijoje labai svarbu pagalvoti apie vėdinimo sistemas, nes tai įtakos tolimesnį Jūsų gyvenimo komfortą.

„Termoaktyvūs pastatai: vėsinimas ir šildymas konstrukcijomis“- taip skambėjo UAB „Uponor“  atstovo Igno Jankausko pranešimas, kuriame jis sudomino klausytojus komfortiška geoterminio šildymo sistema šiuolaikiniam žmogui.

Konferencijos oficialiąją pranešimų dalį pabaigė Aidas Vaičiulis iš „Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos“. Jis aptartė pasyvaus namo planuotojo kvalifikacijos kėlimo galimybes Lietuvoje. A. Vačiulio tema apie ES direktyvą, dėl pastatų energinio naudingumo ir alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo, tapo vakaro metu pratęstų diskusijų įžanga.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti nedidelę, bet jaukią parodą- ekspoziciją, kurioje buvo pristatyti UAB „Aeroc“ akybetonio blokeliai,  UAB „Amalva“ vėdinimo sistemos įrenginys, bei UAB „Ejotra“ unikalus šviesovamzdis.

Kaip ir visose „EKOcentro“ konferencijose, taip ir šioje kiekvienas dalyvis gavo kvalifikacijos kėlimą patvirtinantį pažymėjimą, bei „Žaliasias architektūros ir dizaino knygas“ (teminius segtuvus ekologiškų – ekonominių sprendimų informacijai kaupti). Tikimės, kad konferencijos metu gauta informacija paskatins ir toliau bendradarbiauti architektus, interjero dizainerius, gamintojus ir visus, kurie ieško ekonomiškų, aplinkai draugiškų sprendimų.

Daugiau informacijos:

Virgilija Butkovskienė  Mob. + 370 652 56 003   el. p. virgilija@interjeras.lt
Rasa Buslavičienė   Mob. + 370 615 32 610  el. p info@interjeras.lt

                                                                                                  Parengė Agnė Rutkauskaitė

pirmosios_vietos_nugaletojui_iteikiama_dovana Vladimir_Nimcenko  Susidomejusi_auditorija_kalusosi_pranesimo_architektura-laikmecio_butinybe_ar_mada 
UAB_Klemiskes_prekyba_imones_atstovas_kalba_apie_tvirtu_ir_siltu_namu_pagrinda
AEROC_atstovas_Alvidas_Musius_pristato_tema_Energiskai_efektyviu_namu_be_papildomo_apsiltinimo_kurimas
Konkurso_EKOnamas_OPTIMISTUI_parodos_lankymas
Konkurso_EKOnamas_OPTIMISTUI_I_vietos_nugaletojas_Vladas_Balsys_ir_jo_darbas_TUSTI_NAMAI
Amalva_atstove_Regina_Ausiejiene_pasakoja_apie_ekologisku-ekonomisku_sprendimu_ekspozicija
Auditorija_susidomejusi_klausosi
Dziugios_nuotaikos_gavus_Zaliaja_architekturos_ir dizaino_knyga

Visi_EKOkonferencijos_klausytojais_gaus_kvalifikacijos_kelimo_pazymejimus

Marius_Bankauskas_pristato_SOLATUBE_ekologisku-ekonomisku_sprendimu_ekspozicija

Regina_Ausiejiene_UAB_Amalva_skaito_pranesima_Vedinimas_ir_mikroklimato_kurimas_mazai_energijos_naudojanciame_pastate
Ignas_Jankauskas_UAB_Uponor_skaito_pranesima_apie_Termoaktyvius_pastatus-vesinima_ir_sildyma_konstrukcijomis

Aidas_Vaiciulis_Nacionalines_pasyvaus_namo_asociacijos_atstovas_kalba_apie_Pasyvaus_namo_planuotojo_kvalifikacijos_kelima_Lietuvoje

Padeka_Vladimir_Nimcenko
Padeka_Alvidui_Musiui
Padeka_Mariui_Bankauskui
Padeka_Reginai_Ausiejienei
Padeka_Aidui_Vaiciuliui

Visu_taip_laukti_kvalifikacijos_kelimo_pazymejimai

  Marius_Bankauskas_Vladimir_Nimcenko_Rasa_Buslaviciene_Alvidas_Musius_Regina_Ausiejiene_Aidas_Vaiciulis_Ignas_Jankauskas