Kuo pasižymi bendradarbystės erdvės?

 

Projekto autoriai: Inform Contract, Inform Interior, BuzziSpace 
Vieta: Vankuveris, Kanada 

Įgyvendinta: 2018 m. 
Nuotraukų autoriai: BuzziSpace, The Space Shooter, Andrea Janssen, Ben Gancsos, Bernard Schrammas, Chris Bradley, Gareth Gardner, Tom Kurek 
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės


Bendradarbystės erdvės šiandien itin išpopuliarėjo, o pagal statistiką per ateinančius trejus metus jų paklausa išaugs dar labiau. Kodėl?

 


Ogi todėl, jog tai – idealus būdas kūrybininkams ar savarankiškai dirbantiems kitokių profesijų atstovams turėti puikias darbo vietas, nesijausti atskirtiems nuo visuomenės, rasti bendraminčių ir būti apsuptiems modernaus interjero. Profesionaliai, pagal naujausias tendencijas suprojektuoti biurai pritraukia daugybę smulkiojo verslo atstovų, siekiančių išlaikyti darbo ir laisvalaikio pusiausvyrą. Tokios vietos taip pat leidžia rengti aukšto lygio susitikimus reprezentatyvioje aplinkoje, užmegzti naujas pažintis ir bendradarbiauti tarpusavyje. Vankuveryje vykusiame renginyje „Interior Design Show“ bendrovės Inform Contract ir BuzziSpace sukūrė laikinąsias darbo vietas čia atvykusiems dalyviams.

Pagrindinis projekto tikslas buvo parodyti bendradarbystės erdvių naudą ir įrodyti, jog tai – puikiausias būdas pritraukti darbščius žmones, gebančius kiekvieną laisvą minutę skirti produktyviam darbui. Taigi IDS renginio metu atvykėliai galėjo rasti puikių vietų atsipūsti ir pailsėti, pasitikrinti elektroninį paštą, pasikalbėti telefonu, surengti susitikimų, įkrauti elektros prietaisus ar ramiai išgerti puodelį kavos. Šiose erdvėse buvo sukurta daugybė įvairiausiems poreikiams pritaikytų zonų, kartu buvo pristatyti ekspozicijos baldai, apšvietimo ir akustiniai sprendimai. Per kelias dienas buvo galima įvertinti, kokios darbo vietos mėgstamiausios.

 

  

 

Dėl naujos darbo specifikos nekilnojamojo turto rinkoje kinta ne tik biurų interjerai, bet ir patalpų suplanavimas, galimybės keisti erdves, lengvai jas pritaikyti prie vietos žmonių pomėgių. Anot ekspozicijos autorių, bendradarbystės erdvės išpopuliarėjo ir dėl smarkiai išsipūtusių biurų nuomos kainų – neretai darbdaviui būna pigiau visiems darbuotojams išnuomoti darbo vietas, nei rasti tinkamas patalpas. Patogu ir tai, jog bendradarbystės erdvėse visapusiškai pasirūpinama kiekvieno patogumais, leidžiama naudotis papildomomis paslaugomis.

Dar viena priežastis, dėl kurios renkamasi dirbti bendradarbystės erdvėse, – graži aplinka. Itin modernūs, spalvingi, žaismingi, neretai teminiai, biurų interjerai pritraukia žmones, norinčius triūsti smagioje šiuolaikiškoje aplinkoje. Taip pat daugelis nemėgsta ilgalaikių įsipareigojimų ir džiaugiasi galimybe keisti vietą, kai ši pabosta ir ima slopinti produktyvumą. Dėl šio motyvo ekspozicijoje buvo pademonstruotas pavyzdys, kiek skirtingų, tačiau tarpusavyje derančių zonų galima sukurti toje pačioje vietoje. Vienos skirtos ramioms, didelio susitelkimo reikalaujančioms užduotims, kitos – komandiniam darbui; intravertams ar ekstravertams pritaikytos patalpos; norintiems dėmesio, mėgstantiems veiksmą ar jo vengiantiems, vertinantiems ramybę.

 

 

 

Žmonės vis daugiau keliauja, o tempai spartėja, todėl darbingumas privalo nenukentėti ir viešint užsienyje. Nėra nieko geriau nei kiekvienoje šalyje, kurioje apsistoji, rasti erdvę, kurioje gali tiesiog išsinuomoti kokybišką darbo vietą pusdieniui ar dienai. Taip pat tokiomis situacijomis praverčia susirinkimų, pasitarimų ar susitikimų kambariai, kuriais gali naudotis iš viso pasaulio suvažiavę savo sričių profesionalai.

Inform Contract ir BuzziSpace sukūrė erdves, kuriose puikiai pademonstravo skirtingų darbo vietų ypatybes bei priemones, leidžiančias pasiekti panašų rezultatą.

Nuotraukų galerija:

             

Žurnalas „Centras“