Turto vertinimas yra neatsiejama turto pirkimo, pardavimo, draudimo, dovanojimo, likvidavimo ar įkeitimo proceso dalis. Tai vienas iš svarbiausių darbų, nuo kurių prasideda sėkmingas turto perleidimas kitam savininkui. Teisingai įvertintas turtas ženkliai prisideda prie pelningos verslo veiklos ateityje. Nesvarbu ar parduodate, ar įsigyjate turtą – turto vertinimas yra naudingas abejoms sandorį sudarančioms pusėms.

asociatyvi nuotrauka

Ką lemia profesionalus turto vertinimas?

Nuo to, kaip bus įvertintas turtas, priklauso tai, kaip sėkmingai ateityje bus disponuojama turima nuosavybe. Tiksliai įvertintas turtas atveria plačias investavimo ir plėtros galimybes, palengvina verslo mokestinį įsipareigojimą bei užtikrina tinkamą finansinį saugumą nelaimės atveju, kai yra sugadinamas arba sunaikinamas įsigytas turtas.

Kredito suteikimas

Norint įsigyti turtą su banko paskola, turto vertinimas yra būtinas. Profesionalus turto vertinimas leidžia bankui lengviau ir greičiau apsispręsti dėl kredito suteikimo sąlygų. O tai gali būti puiki verslo pradžios investicija.

Verslo plėtra

Augant rinkoms nėra laiko galvoti ir taupyti norint įsigyti reikiamą įrangą, patalpas, žemės sklypus ir kt. Įvertinus objektų vertę ir kreipiantis į tam tikras institucijas verslo plėtros finansavimo klausimais galima žymiai greičiau ir paprasčiau gauti trūkstamų lėšų verslo vystymui.

Apmokestinimas

Įvertinus turtą užtikrinamas palankus verslui mokesčių mokėjimas nepermokant. Turto vertinimo metu sužinoma ne tik reali objekto būklė, vertė, bet ir gaunama daug naudingos informacijos, kuri gali praversti registruojant objektą ir mokant turto mokesčius.

Draudimas

Turto vertinimas padeda tiksliai nustatyti reikalingą turto vertę. Tai padeda padengti visus galimus nuostolius nelaimės atveju. Taip užtikrinamas verslo saugumas ir stabilumas įvykus nelaimingam atsitikimui ir praradus komercinei ar ūkinei veiklai vykdyti būtiną turtą.

Kam yra skirtas turto vertinimas?

Dažniausiai turto vertinimas reikalingas tada, kai keičiasi turto savininkas arba norima apdrausti nuosavybę. Populiariausias turto vertinimo objektas yra nekilnojamasis turtas: butai, namai, įvairūs pastatai, inžinerinių tinklų objektai, administracinės arba komercinės patalpos, sklypai ir miškai. 

Tačiau šia paslauga gali pasinaudoti ir įvairių kilnojamų objektų savininkai. Prieš perleidžiant ar apdraudžiant galima įvertinti transporto priemonių, gamybos inventoriaus ir įrangos, kompiuterinės technikos, ūkinių ir pramoninių prekių, tauriųjų metalų gaminių vertę ir sudaryti pelningus sandorius.

Verslas ir jo intelektinė nuosavybė taip pat yra priskiriama turtui. Jo, priešingai nei kilnojamo ir nekilnojamo turto vertės nustatymas yra ypač sudėtingas. Todėl esant poreikiui rekomenduojama kreiptis į patyrusius specialistus vertinti verslo prekės ženklo, vertybinių popierių, akcijų ir kitos intelektinės nuosavybės vertę. 

Kokius rinktis turto vertinimo specialistus?

Profesionalias turto vertinimo paslaugas gali suteikti tik tie specialistai ir įmonės, kurios turi reikiamas licencijas, kvalifikaciją ir patirtį. Todėl prieš renkantis patikimą turto vertinimo partnerį būtina įvertinti jo kompetenciją, patirtį ir darbo metodus.