Nuotrauka: Senukai.lt

Dviratis – ypač patogi transporto priemonė judėti mieste. Tačiau daugelį nuo šio pirkinio atbaido ribotos galimybės jį laikyti nedideliuose namuose. Dažnai miesto gyventojus erzina siaurame buto koridoriuje, nedideliame prieangyje ar balkone laikomi dviračiai – juk kompaktiškoje erdvėje svarbus kiekvienas centimetras. Šią problemą išspręsti gali padėti inovatyvūs dviračių laikymo sprendimai.

Dviračiai mieste: privalumai ir trūkumai

Važinėjimas dviračiu mieste siūlo daugybę privalumų, tačiau dviračių entuziastams tenka susidurti ir su nemažai iššūkių. Kokie jie?

Privalumai

  • Vienas iš svarbiausių privalumų turint dviratį mieste yra patogumas, nes galima greitai ir patogiai įveikti trumpus atstumus. Lyginant su automobiliais ar viešuoju transportu, dviračiai yra greitesnė ir efektyvesnė transporto priemonė, todėl galite lengviau įveikti transporto spūstis ir greičiau pasiekti kelionės tikslą.

 

  • Dviračio išlaikymas yra gerokai pigesnis nei automobilio. Važinėdami dviračiu mieste galite sutaupyti nemažai pinigų, nes šios transporto priemonės priežiūros išlaidos yra minimalios.

 

  • Važiavimas dviračiu yra puiki fizinio aktyvumo forma, ypač naudinga sveikatai. Reguliariai važinėdami dviračiu po miestą galite pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, sustiprinti raumenis ir užsitikrinti daug geresnį bendrą fizinį pasirengimą.

 

  • Dviračiai yra tvari ir ekologiška transporto priemonė, padedanti mažinti anglies dioksido išmetimą ir oro taršą mieste. Pasirinkę važiuoti dviračiu, o ne automobiliu, prisidedate prie švaresnės ir ekologiškesnės aplinkos.

Trūkumai

  • Vienas iš pagrindinių važiavimo dviračiu mieste trūkumų yra nesaugus eismas. Judrios gatvės, skubantys ar išsiblaškę automobilių vairuotojai ir išvystytos dviračių takų infrastruktūros trūkumas gali padidinti nelaimingų atsitikimų ir susidūrimų riziką, todėl dviratininkai kelyje turi nuolat būti ypač budrūs.

 

  • Nepalankios oro sąlygos, pavyzdžiui, lietus, sniegas ar didelis karštis, gali kelti papildomų nepatogumų miesto dviratininkams. Šlapias ar slidus kelias, blogesnis matomumas ir diskomfortas dėl ekstremalios temperatūros gali atbaidyti kai kuriuos dviratininkus nuo važiavimo dviračiu mieste, esant nepalankioms oro sąlygoms.

 

  • Mieste rasti saugią ir patogią dviračių saugyklą gali būti sudėtinga, ypač mažų butų gyventojams. Jei nėra tinkamų laikymo galimybių, gali kilti rūpesčių dėl dviračių vagysčių bei vandalizmo.

 

Kompaktiški dviračiai: kokį pasirinkti?

Nuotrauka: Senukai.lt

Ne kiekvienas mieste gyvena dideliame bute, tad kokį dviratį pasirinkti, jei pagrindinis jūsų kriterijus – kompaktiškumas? Svarbiausia atkreipti dėmesį į modelio universalumą. 


Sulankstomi dviračiai yra puikus pasirinkimas miestiečiams, gyvenantiems mažame būste. Lengvai sulankstomus dviračius galima laikyti spintose, po lovomis ar net automobilio bagažinėje, todėl šie modeliai yra idealus pasirinkimas gyvenantiems ypač mažuose butuose.


Taip pat pravartu ieškoti modelių su talpiomis daiktadėžėmis, kad galėtumėte jose laikyti daiktus, skirtus kelionėms dviračiu. Rinkdamiesi tinkamiausią dviratį savo nedidelei erdvei, galvokite ne tik apie jo dydį, bet ir apie universalumą – taip išsirinksite geriausią variantą.

Planuojate įsigyti dviratį, tačiau nežinote, kaip jį išsirinkti? Rekomenduojame susipažinti su naudingais patarimais:


Kur laikyti dviratį mažame bute?


Skubame jums į pagalbą ir pristatome inovatyvius sprendimus:

  • Atsisveikinkite su masyviais ant grindų statomais dviračių laikikliais – metas pasirinkti erdvę taupantį sprendimą. Elegantiški sieniniai dviračių laikikliai efektyviai išnaudoja vertikalią erdvę, kadangi dviratis saugiai pritvirtinamas prie sienos, tuomet grindų plotas lieka laisvas patogiam judėjimui erdvėje ar kitiems daiktams.

 

  • Lubinių laikiklių pagalba galite pritvirtinti dviratį prie lubų. Šios išradingos sistemos puikiai tinka garažams ar butams su aukštomis lubomis.

 

  • Paverskite savo dviratį dekoro akcentu – specialiose išmaniosiose lentynose įmontuoti laikikliai saugiai laiko dviratį ir paverčia jį dekoracija, suteikiančia modernumo pojūtį bet kokiam kambariui.

 

  • Išnaudokite nenaudojamą erdvę po lova. Šios nepastebimos laikymo sistemos lengvai telpa po lovos rėmu ir suteikia galimybę patogiai laikyti dviratį.

 

  • Laikikliai, kuriuos galima lengvai sulankstyti, kai jų nenaudojate, puikiai tinka ankštose erdvėse, pavyzdžiui, mažuose butuose ar garažuose.

 

  • Dviračių laikymo spintos, kurios puikiai įsilieja į jūsų gyvenamąją erdvę, padės stilingai paslėpti dviratį. Šių spintų dureles galima lengvai atidaryti ir ten saugiai laikyti brangų turtą.

Nuotrauka: Senukai.lt

Aktyviems miestiečiams, gyvenantiems mažose erdvėse, rasti būdų, kaip išlikti aktyviems, gali būti iššūkis. Visgi yra keletas alternatyvų važinėjimui dviračiu:

Riedlentės

Riedlentės – smagus būdas išlikti aktyviam mieste, net ir gyvenant mažiausiame bute. Jomis galima ne tik nuvykti į norimą vietą, bet ir išmokti įvairių triukų važinėjant parkuose ar specialiose riedlenčių sporto erdvėse. Geriausia tai, jog kompaktiška riedlentė lengvai tilps bet kokio dydžio namuose.

Riedlentės – smagus būdas išlikti aktyviam mieste, net ir gyvenant mažiausiame bute. Jomis galima ne tik nuvykti į norimą vietą, bet ir išmokti įvairių triukų važinėjant parkuose ar specialiose riedlenčių sporto erdvėse. Geriausia tai, jog kompaktiška riedlentė lengvai tilps bet kokio dydžio namuose.


Triukiniai paspirtukai


Triukiniai paspirtukai yra dar vienas populiarus pasirinkimas aktyviems asmenims, kurie negali namuose laikyti masyvaus dviračio. Šie lengvi ir judrūs paspirtukai yra skirti triukams atlikti riedlenčių parkuose ar miesto aplinkoje, tačiau jais taip pat galima važinėti gatvėmis.

Gyvenate mažame miesto bute ir norite išlikti aktyvūs, tačiau sukate galvą, kur laikyti dviratį? Tikimės, kad mūsų kruopščiai parengti patarimai padės surasti tinkamiausią sprendimą. Jei domina kompaktiški dviračiai ar jų alternatyvos aktyviam laisvalaikiui, apsilankykite el. parduotuvėje senukai.lt!