Architektė, interjero dizainerė bei „Privé Studio“ įkūrėja Medeina Voverė

Su architekte ir interjero dizainere Medeina Vovere susipažinome parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“, kur UAB „Antalis“ pristatė interjero dekoravimui skirtos plėvelės „Coala Interior Film“ asortimentą. 

„Coala Interior Film“ Lietuvoje dažniau naudojama visuomeniniuose objektuose: prekybos centruose, parduotuvėse, biuruose ir pan. Galvojant apie namų atnaujinimą vis dar tenka sutikti skeptišką požiūrį. Medeina buvo iš tų, kuriems ne tik įdomu sužinoti apie naujas medžiagas, bet ir norisi išbandyti jas praktiškai prieš siūlant kitiems. Taip jos namuose atsirado „Coala Interior Film“  atnaujintas stalas, o iš noro pasidalinti patirtimi gimė ir šis interviu.

Pokalbis apie kūrybą, Medeinos mėgiamą interjero stilistiką ir labai praktiškus dalykus.


 „Privé Studio“ – architektūros, interjero dizaino bei grafinio dizaino studija. Mūsų specializacija – prabangios, šiuolaikiškos ir modernios klasikos įkvėptos erdvės.

https://prive.lt/

„Antalis“ – didmeninės prekybos popieriumi, vaizdinės reklamos bei pakavimo medžiagomis įmonė. Šiuo metu turinti platų asortimentą medžiagų, skirtų interjero dekoravimui: lipnios interjero dekoravimo medžiagos, stiklo dekoravimo plėvelės, tekstilė spaudai ir pan.

https://www.antalis.lt/pagrindinis/musu-verslas/vaizdinei-reklamai.html


Medeina, papasakokit trumpai apie save ir „Privé Studio“ tiems, kas jūsų dar nepažįsta?

„Privé“ – tai interjero dizaino studija, kurią sukūriau kartu su sese. Mūsų tikslas – kurti interjerus, kurie yra įkvėpti didžiųjų Europos sostinių. 

Aš studijavau Vilniaus dailės akademijoje, taip pat Ispanijoje bei Prancūzijoje. Iš pradžių interjero dizainą, tada architektūrą. Manau, kad šios patirtys man padėjo išgryninti savitą, autentišką stilių. Šiame stiliuje svarbiausias yra vadinamasis „Art de vivre“ – tam tikra gyvenimo prabanga, kuri yra subtili, tyli, skiriamas didelis dėmesys detalėms, tekstūroms, kokybei... 

Medeinos Voverės kurtas interjero dizainas. „Privé Studio“ nuotrauka

Iš projektų, ties kuriais dirbate, galima matyti jūsų savitą braižą, stilių. Kaip jūs pati jį apibūdintumėte? Ar tai yra tik estetiški, ar ir praktiški interjerai?

Man labai svarbu, kad interjeras ne tik gražiai atrodytų nuotraukose, bet ir būtų patogus, labai praktiškas, kad klientui būtų gera mano kurtose erdvėse gyventi. Interjeras turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.

Moderni klasikinio stiliaus svetainė. „Privé Studio“ nuotrauka

Man artimiausia yra moderni klasika. Meile jai užsikrėčiau studijuodama Prancūzijoje. Tikra, prancūziška, moderni klasika yra elegantiška, autentiška, subtiliai prabangi. Tai tikrai nėra tik auksas, marmuras ir veidrodžiai!

Subtilios klasikos nedidelio darbo kambario interjeras. „Privé Studio“ nuotrauka

Papasakokite apie savo kasdienius darbus. Daugelis interjero dizainerio darbą labai romantizuoja ir akcentuoja kūrybą. Kokia iš tiesų dalis kasdieniame interjero dizainerio darbe yra kūryba, o kokia – techniniai dalykai?

Esu įsitikinusi, kad geras interjero dizaineris, architektas pirmiausia turi turėti tvirtą techninių žinių pagrindą. O turint šias žinias bei nemažai patirties galima pradėti kurti. Tuomet rezultatas būna daug geresnis! 

Šviesus ir elegantiško stiliaus miegamasis. „Privé Studio“ nuotrauka

Kas Jums labiausiai patinka Jūsų darbe?

Daugiausiai džiaugsmo man teikia lankymasis objektuose. Jausmas, kai tai, kas gimė tavo galvoje, idėja, kurią perteikei brėžiniais, vizualizacijomis, tavo kūrinys virsta realybe, yra nepakartojamas. 

Su kokiomis medžiagomis labiausiai patinka dirbti kuriamuose interjeruose?

Sakyčiau, su tokiomis, kurios yra praktiškos, atsparios, kurios ne tik estetiškai atrodo, bet ir ilgai tarnauja. Tokiais pasirinkimais džiaugiuosi ne tik aš, bet ir klientas. Nenoriu kurti interjerų, kurie gerai atrodo nuotraukose, bet užsakovams kelia galvos skausmą dėl sunkios priežiūros. 

Modernaus stiliaus virtuvė su natūralaus medžio parketu. „Privé Studio“ nuotrauka

Susipažinome parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“. Buvo nesunku suprasti, kad domitės įvairiomis naujovėmis. Kuo užkabino mūsų medžiagos? Kas labiausiai patiko interjero dekoravimo plėvelių „Coala Interior Film“ kolekcijoje?

Mane sužavėjo itin didelis spalvų, faktūrų pasirinkimas. Taip pat labai svarbus pasirodė dangos klijavimo greitis, juk dabartiniuose projektuose kiekviena sutaupyta valanda yra labai vertinga.

Labai didelis privalumas yra šių plėvelių atsparumas įbrėžimams, trinčiai, drėgmei, jas galima naudoti vonios kambariuose, virtuvėje, kitose drėgnose patalpose. 

Kaip kilo mintis patiems išbandyti šią plėvelę?

Man labai svarbu klientams siūlyti sprendimus, kuriais aš pati pasitikiu ir žinau, kad rezultatas bus tikrai geras. Namuose turėjau stalą, kuris buvo tikrai kokybiškas, tačiau jau kiek pabodęs. Norėjau jį šiek tiek atnaujinti. 

Kaip vyko spalvos ir paviršiaus pasirinkimas? Ar buvo sunku apsispręsti?

Spalvų pasirinkimas yra didžiulis. Manau, kad renkantis svarbiausia yra tam skirti šiek tiek laiko, neskubėti. Ant stalo, kurį planavau atnaujinti, pasidėjau spalvų paletę ir kas kelias valandas, vis užmesdama akį ir atmesdama vieną ar kitą variantą, išsigryninau, ko tiksliai noriu. 

Kaip vyko pats klijavimo procesas? Kas lengva, o kas sunku? Jūsų pastabos, patarimai.

Klijuoti buvo lengviau, nei tikėjausi! Kruopščiai nuvalėme stalą, tiksliai pamatavome kiek dangos mums reikės, ją atkirpome ir ėmėmės klijavimo. Sekdami video instrukcijas, su vyru stalą atnaujinome per 15-20 minučių. Po plėvele buvo susidarę keli burbuliukai, kuriuos „išstūmiau“ su paprasčiausia kreditine kortele, o tie, kurių panaikinti nepavyko iškart, patys išnyko per kelias savaites. Išties, rezultatas mus labai džiugina!

Medeina Voverė pasiruošusi apklijuoti savo virtuvės stalą su Coala Interior Film“ plėvele. „Privé Studio“ nuotrauka; Apkiljuotas virtuvės stalas su Coala Interior Film“ plėvele. „Privé Studio“ nuotrauka

Kur matote šios plėvelės panaudojimą?

Kadangi spalvų, faktūrų pasirinkimas yra labai platus, šias plėveles galima pritaikyti įvairiausio stiliaus interjeruose. Plėvelės klijavimas yra labai greitas ir nesudėtingas. Taip pat svarbu nepamiršti ekologijos – spėju, daugelis turi baldų, kurie yra kiek pabodę, tačiau kokybiški ir galintys tarnauti dar daug metų. Tokiu atveju ši danga yra puikus, ekologiškas interjero atnaujinimo sprendimas.

Ko palinkėtumėte tiems, kurie galbūt galvoja apie lipnios interjero dekoravimo plėvelės „Coala Interior Film“ naudojimą, bet vis dar nedrįsta?

Geriausias palinkėjimas būtų tiesiog pabandyti! Pirmiausia, galite šią dangą išbandyti užklijuoti ant nedidelio baldo –  naktinio ar kavos staliuko, o vėliau galima imtis ir didesnių projektų.

Komoda ir staliukas atnaujinti su „Coala Interior Film“ plėvele. „Antalio“ nuotraukos

Dėkui už pokalbį!

 

#Video

2022-09-05