Autoriai: studija „2XJ architects“, Jokūbas Jurgelis, Martina Kriaučiūnienė
Plotas: 550 m2
Vieta: Vilnius, Lietuva
Nuotraukos: Dariaus Petrulaičio

Rekonstruoti penkiolikos metų senumo namą, siekiant pagerinti jo erdvinę kokybę ir pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams.

Namas stovi Vilniaus miesto pakraštyje, apsuptas brandaus miško.

Siekta sukurti asmeniškus namus, atitinkančius jų šeimininkų gyvenimo būdą, patirtį ir požiūrį į aplinką. Projektas rengtas glaudžiai bendradarbiaujant su būsimais gyventojais. Išskirtinis dėmesys teiktas medžiagų kokybei, ilgaamžiškumui ir detalėms.

Dviejų aukštų, ~ 550 m2 namas skirtas šeimai. Pastatas aiškiai suskaidytas į funkcines zonas pagal aukštus. Pirmame aukšte – aktyvios, bendravimo ir sveikatinimosi zonos, antrajame – ramybės ir svečių erdvės, biblioteka. 

Daug dėmesio skirta būsimų gyventojų erdvinių poreikių analizei. Taikantis prie rekonstruojamo statinio konstrukcinio charakterio, siekta maksimaliai atverti aktyvaus naudojimo erdves, izoliuoti ramybės zonas ir sukurti naujų sveikatinimosi funkcijų.

Naudojamos medžiagos: metalas – žalvaris, medis – ąžuolas, egzotiniai akmenys, rankų darbo stiklas, oda. Pagrindinis kriterijus renkantis medžiagas – ilgaamžiškumas ir orus dėvėjimasis.

Daugelis baldų ir interjero elementų specialiai kurti ar gaminti šiems namams. Daug dėmesio skirta rankų darbui, kokybei ir ilgaamžiškumui. Svarbi kiekvieno baldo, meno kūrinio ar daikto kilmė ir istorija.

Nuotraukų galerija:

288