Interjero autorė Laura Giržadė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

Šis būstas įsigytas dar jį tik statant Vilniaus senamiestyje. Šeimininkė, gyvenanti intensyvų, dinamišką gyvenimą, kreipėsi į interjero dizainerę Laurą Giržadę, kad ši padėtų įgyvendinti svajones ir suprojektuotų modernią ir funkcionalią aplinką.


Patalpos nedidelės, nesiekia 64 kvadratinių metrų, netaisyklingos formos, turinčios tik vieną 90 laipsnių kampą. Bute daug langų, bet net keturi iš jų nukreipti į šiaurę. Dizainerė stengėsi šiuos iššūkius paversti privalumais, o tai sėkmingai pavyko įgyvendinti pirmiausia pasiūlius racionalų ir iškeltas užduotis atitinkantį būsto vidaus pertvarų perplanavimą.

Pagrindinė gyvenamoji erdvė – ilga ir siaura, tačiau lakoniškos dekoro linijos bei judančios sienų plokštės – tiek stumdomosios medinės plokštumos, tiek metalo stiklo pertvaros, užtikrina dinamišką natūralios šviesos pasiskirstymą ir judėjimą tarp privačių ir bendrų būsto zonų. Gyvenamojo kambario viduryje esanti sulankstoma stiklo ir metalo konstrukcija gali tapti komfortiška laikinąja svečių miegamojo zona. Ją lengva atskirti nuo virtuvės erdvės.

Klientei pageidaujant, interjere dominuoja natūralūs šilto atspalvio medienos paviršiai. Juos papildo lygus betonas. Išraiškingos juodos linijos puošia ne tik lubas, bet ir grafiškai įrėmina visus patalpų langus. Į medienos ir betono dermę organiškai įsilieja minkšti pilki bei švelnūs pasteliniai baldų tonai, rafinuotos minkštų baldų tekstūros ar dinamiškos kavos stalelių kompozicijos.

Dizainerė labai norėjo suteikti interjerui šilumos, todėl rinkosi daug medienos baldų ar detalių. Vonios kambaryje akį traukia medžio ir betono sintezė. Kiek neįprasta moderniems interjerams – medis naudojamas luboms, o betonas – grindims. Stiklinė pertvara prausimosi taškui suteikia funkcionalumo, vonioje įrengta ir dušo kabina. Šioje patalpoje įmontuotoje medinėje spintoje suslapstyta didžioji dalis kasdieninėje buityje naudojamų daiktų, todėl čia vyrauja minimalizmas, švara ir lengvumas.

Bute nematyti valgomojo stalo – jis slepiasi transformuojamoje konsolėje. Šiokiadieniais, kai nėra poreikio susėsti prie stalo, atsiverianti erdvė naudojama kaip plotas aktyviems sporto užsiėmimams.

Tai lakoniškas, modernus ir kartu elegantiškas būstas aktyviai asmenybei, vertinančiai gyvenimo miesto centre privalumus, bet kartu norinčiai, kad namai taptų ramybės ir atokvėpio vieta.

Daugiau nuotraukų:

Balsavimas konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė'18“