Bertranžas, Liuksemburgas, 2015 m. gruodžio 2 d. - Langų rasojimas yra problema, su kuria rudenį neišvengiamai susiduria daug šiuolaikiškų namų ir butų savininkų. Aprasoję langai ne tik atrodo negražiai, bet ir blogina matomumą. „Guardian“ padalinys Europoje „Glass Group“ sukūrė sprendimą - stiklą „ClimaGuard® Dry“, kuris nerasoja, tačiau išlaiko puikias šilumos izoliacines savybes.

Dar visai neseniai buvo paplitusi nuomonė, kad rasojimas būdingas langams, kurių stiklas gerai sulaiko šilumą. Be to, išorinį rasojimą daugelis laikė gerai apšiltinto ir šilumos energiją tausojančio lango požymiu. Kodėl taip buvo manoma?

Gerai šilumą sulaikantis stiklas neleidžia šilumai prasiskverbti iš namo vidaus į lauką, todėl išorinis stiklas dažniausiai būna šaltas, ir esant drėgnam orui ant jo kaupiasi vandens lašeliai.

„Guardian" sukurtas "ClimaGuard Dry“ stiklas nerasoja. Jo pranašumo paslaptis slypi inovatyvioje dangoje, kuri veiksmingai apsaugo langą nuo rasojimo. „Guardian“ atliktų bandymų tikromis oro sąlygomis rezultatai rodo, kad vidutinė vandens kaupimosi ant „ClimaGuard Dry“ stiklo trukmė yra vos viena valanda, palyginti su „savaime nusivalančio“ stiklo 7 valandomis ir įprasto floatacinio stiklo – iki 8 valandų.

Naujoji danga užtikrina puikų skaidrumą nepablogindama modernių langų izoliacinių ar šilumos energijos tausojimo savybių. Danga yra itin tvirta ir jos nereikia papildomai prižiūrėti. Langus su „Guardian ClimaGuard Dry“ stiklu galima naudoti tiek naujuose, tiek renovuojamuose pastatuose. Šis inovatyvus stiklas ne tik veiksmingai apsaugo nuo langų rasojimo, bet ir pagerina pastatų šilumos energijos tausojimo savybes, padeda atitikti aukščiausius tvariems statiniams keliamus reikalavimus. „ClimaGuard Dry“ stiklas efektyviausias panaudojant trigubo stiklo paketuose. Tam, kad danga įgautų savo apsaugines savybes, stiklas yra grūdinamas ir montuojamas langų paketo lauko pusėje. Pasak Vaido Petkevičiaus „Guardian“ rinkodaros vadovo Baltijos šalims, stiklas su „ClimaGuard Dry“ danga aktualus langų gamintojams, ekportuojantiems savo produkciją į drėgno ir vėsaus klimato Skandinavijos šalis.

Apie „Guardian Industries Corp.“

„Guardian“ yra gamybos bendrovė, kurios buveinė įsikūrusi Oburn Hilse, Mičigano valstijoje. Ši bendrovė pirmauja gaminant flotacinį stiklą ir stiklines detales komerciniam, gyvenamosios paskirties ir transportavimo naudojimui, transporto priemonių apdailai; be to, bendrovė užsiima ir statybos produktų platinimu. Pasaulyje pirmaujantis kompanijos Mokslo bei inovacijų centras kuria inovatyvias stiklo dangų technologijas, suteikiančias „Guardian“ gaminiams išskirtines savybes. „Guardian“ automobilių apdailos grupė „SRG Global“ yra vienas didžiausių pažangiųjų, aukštos kokybės plastiko dangų gamintojų pasaulyje. „Guardian“ bei jos dukterinėse bendrovėse ir filialuose dirba 17 000 žmonių, bendrovės padaliniai veikia visoje Šiaurės Amerikoje, Europoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Daugiau informacijos:

www.guardian.com.