Valerijus Šatunovas – žinomas Lietuvos dailininkas, grafikas, išskirtinių bei unikalių projektų autorius ir kūrėjęs. Menininkas dirba skirtingomis kryptimis, naudodamas įvairias technikas: akvarelę, aerografiją, akrilą, skulptūrą. Šiuo metu ir skystą metalą. Pristatomi meno kūriniai tapyti naudojant DOSO METAL® skystus metalus. Šie paveikslai yra nuolatinio technologijų ir medžiagų, tokių kaip geležis, aliuminis, varis, žalvaris, nerūdijantis plienas, juoda geležis, eksperimentavimo rezultatas. Naudojant įvairų skystą metalą ir patinavimo priemones, išgaunamas rūdžių efektas. 

„Kai pirmą kartą pabandžiau šias medžiagas ir technologijos galimybes, likau šokiruotas! Mane nustebino begalybė panaudojimo variacijų. Rūdys – kaip laiko intervalo išraiška. Rūdys – kaip menas. Ar kada bandėte žiūrėti į didelį surūdijusį lapą? Nepakartojama! Natūra ir gamta kuria savo unikalų meną. Mes radome galimybę kontroliuoti šiuos procesus. Metalo oksidacija pasitelkiama kaip įrankis, leidžiantis išreikšti pokyčių procesą laike. Kiekvienas nutapytas paveikslas turi savo unikalumą, kurio neįmanoma atkartoti,“ – pastebi Valerijus Šatunovas.

 „Surūdiję paveikslai“ (rusty paintings) – autorinė paroda, lapkričio 23-25 d. vykstanti Vilniaus Švč. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) Vilniuje. Plačiau: dosometal.com ir rustypaintings.com

Daugiau parodos akimirkų: