Balandžio mėnesį vykusioje „Salone del Mobile 2018“ parodoje šveicarų keramikos milžinė „Laufen“ ne tik įspūdingai pristatė netrumpą vonios kambario naujienų sąrašą, bet ir uždavė intriguojančių klausimų, kaip apskritai artimiausioje ateityje keisis vonios kambarys.

Kokias spalvas ir medžiagas rinktis vonios kambariui?

Italų dizainerių dueto Ludovicos ir Roberto Palombų vonios kambario kolekcija „Kartell by Laufen“ įgijo bestselerio statusą. Nuo pirmojo pristatymo jau praėjo daugiau nei penkeri metai, o šios kolekcijos populiarumo ir sėkmės kreivė kyla vis aukštyn. Dabar jau nekyla klausimų, ar bendrą stilistinę kalbą šioje kolekcijoje rado skirtingos medžiagos – naujoviška patentuota keramika „SaphirKeramik“, įvairiaspalviais šviesos lūžiais džiuginantis plastikas (polikarbonatas), švelni lyg aksomas kompozicinė medžiaga „Sentec“. Plonasieniai keraminiai praustuvai atrodo taip elegantiškai, tarsi būtų sukurti baldams, veidrodžiams ir aksesuarams iš aukščiausios kokybės polikarbonato. Jų derinius reikšmingai papildo kelių formų vonios, dviejų skirtingų dizaino stilių maišytuvai. O šiemet Milane „Laufen“ šiai kolekcijai suteikė dar daugiau naujų spalvų, atspalvių ir formų: žalias ir rožinis plastikas, matinė balta keramika, originali grafinė tekstūra ant keramikos, speciali maišytuvų „PVD Inox“ apdaila, suteikianti nerūdijančiojo plieno išvaizdą, ovali vonia iš „Sentec“ medžiagos – tai tik keli nauji dizainerių Palombų kūrybiniai žaidimai. „Kartell by Laufen“ sėkmė rodo, kad vonios kambariui puikiai tinka ne tik tradicinės, bet ir naujoviškos medžiagos bei jų deriniai. Ir svarbiausia – spalvos!

Kaip mažą vonios kambarį padaryti išties išskirtinį?

Rodos, tik vakar šveicarų santechnikos milžinė „Laufen“ paskelbė, kad naują seriją iš inovatyvios patentuotos „SaphirKeramik“ medžiagos bendrovei kurs ispanų dizaino primadona Patricia Urquiola, o Milane jau buvo pristatyti pirmieji realūs „Sonar“ kolekcijos praustuvų ir vonių modeliai. Dizainerė sukūrė itin subtilią kolekciją, ypatingąją „Laufen“ keramiką papuošdama dar nematyta trimate tekstūra. Iki milimetrų apgalvoti estetiniai ir funkciniai aspektai išskirtinumo ir skoningos prabangos suteikia net itin mažiems vonios kambariams, nes dekoratyvieji „Sonar“ praustuvai ir vonia yra labai kompaktiškų matmenų. Ši Patricios Urquiolos kurta kolekcija jau sulaukė ir pirmųjų rimtų įvertinimų: jai skirtas „iF Design Award 2018“ apdovanojimas produktų kategorijoje.

Kaip atrodo šiuolaikinė klasikinio vonios kambario interpretacija?

Jau porą mėnesių sklandė gandas, kad su naujoviška šveicarų gamintojo keramika „SaphirKeramik“ sutiko padirbėti dar viena pasaulinio garso žvaigždė – Nyderlandų dizaineris Marcelis Wandersas. Jis į mados viršūnes iškėlė neobarokinį interjero stilių, kuriam būdinga elegancija, lengva ironija ir teatrališkumas. Jau pats kolekcijos pavadinimas „New Classic“ žadėjo dizaino intrigą – ir nenuvylė. Šįkart kūrėjas nustebino itin jautriu ir subtiliu požiūriu į klasikinį stilių. Be stilistinių klišių ir stereotipų.

Tačiau tikrosios šios kolekcijos premjeros reikės palaukti dar bent metus – „Laufen“ naująją Wanderso klasiką pradės gaminti tik 2019 – aisiais.


Ar žmonių įpročiai pasivys technologinį progresą?

Kai su technologijų bendrove „Noventa“ bendradarbiaujanti „Laufen“ pernai pristatė unitazą, turintį apiplovimo funkciją „Cleanet Riva“, tapo akivaizdu – šis revoliucinis modelis tikrai pakeis požiūrį į vieną svarbiausių vonios kambario įrenginių.

Įvairios funkcijos, tokios kaip vandens srovės intensyvumo ir temperatūros, purkštuko padėties ir judėjimo reguliavimas, patogiai valdomos moderniu išmanųjį telefoną primenančiu nuotoliniu pulteliu su liečiamuoju ekranu. Valdyti skirta ir elegantiška nerūdijančiojo plieno rankenėlė prie dangčio.

Daugelio labai svarbių šio unitazo naujovių išorėje apskritai nematyti, o nemažai procesų, kaip antai sistemos higienos palaikymas terminiu valymu, sistemos nukalkinimas, purkštuko išsivalymas, oro gaivinimas, vyksta automatiškai.

„Cleanet Riva“ – flagmanas, į kurį įdiegtos į pažangios vandens, elektros taupymo, higienos, priežiūros ir komforto naujovės, tačiau su „Navia“ modeliu „Laufen“ nusprendė išbandyti jėgas ir žemesniame „shower toilet“ rinkos segmente. Naują unitazo modelį galima priskirti ekonominei klasei, tačiau ir jame įdiegtos technologijos, koreguosiančios žmonių higienos įpročius. Tad ar sparčiai tobulėjant ir ilgainiui pingant technologijoms, vartotojai jau pasiruošę keisti savo prioritetus?..

Daugiau informacijos: laufen.lt

Žurnalas: „Centras“