Apšvietimas – itin svarbi lauko eksterjero dalis, todėl įprastai jai skiriama nemažai dėmesio. Nepaisant greitai kintančių lauko terasų apšvietimo tendencijų, žmonės linkę rinktis tokius sprendimus, kurie leistų ne tik sukurti stilingą aplinką, bet ir nebūtų techniškai sunkiai įgyvendinami, o vėliau, esant poreikiui, ar norint kažką keisti, nesukeltų problemų.

Apšvietimo ekspertai, įmonė „Kandelas“, dirbanti su pripažintomis Europos šviestuvų kompanijomis, turinčiomis ilgametę patirtį šviestuvų kūrimo ir gamybos srityje, artėjančio pavasario proga pristato lauko terasų apšvietimo tendencijas ir gausybę naujų šviestuvų modelių.

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja ir vis daugiau pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje sulaukia pakabinamos sistemos. „Vienas laidas išvedžiojamas palei visą terasos perimetrą arba tarp sodo medžių ir pakabinama daug šviestuvėlių- žibintų. Žinoma, skiriasi medžiagos, iš kurių pagaminti šviestuvai, ir pats jų stilius“, – aptaria „Kandelas“ atstovė Monika Vaičienė.

Tie, kurie vertina tradicijas ir klasikinį stilių, dažniausiai renkasi šviestuvus iš keramikos ar stiklo. Modernesnis variantas, kai derinamas plastikas, metalas, medis. Visi šiuolaikiniai šviestuvai, skirti lauko erdvei, turi IP klasę, o tai reiškia, kad nebijo drėgmės. Vis dėlto pagrindinis pakabinamų sistemų privalumas tas, kad apšviečiamas didelis plotas, be to, tai labai mobili sistema, kuri leidžia be didelio vargo sukurti jaukią aplinką. Lauko terasoms skirti „Santorini“ kolekcijos šviestuvai buvo įkvėpti žvejybos valtyse naudojamų lempų. Labai patogu tai, jog iš šviestuvų galima kurti įvairias kombinacijas: kabinti juos ant lubų, arba tiesiog sustatyti vieną šalia kito, arba daryti ir taip ir taip.

„Europoje labai populiarūs toršerai, kurie skirti naudoti ne tik terasose. Jie tampa ir šviesos skleidėjais, ir stilingomis eksterjero detalėmis. Nešiojami nedideli lauko toršerai leidžia eksperimentuoti: pritaikyti juos ten, kur tuo metu labiausiai reikia, pavyzdžiui, ant stalo vietoje žvakės, romantiškam vakarui prie jūros ar kitose erdvėse, kur nebūtinas nuolatinis apšvietimas“, – pristato daugiau kaip dešimties metų patirtį turinčios šviesos sprendimų įmonės „Kandelas“ ekspertai, teikiantys konsultacijas apšvietimo projektavimo ir šviestuvų pasirinkimo klausimais.

www.kandelas.eu

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“