Dirbtinė šviesa išlaisvina mus nuo gyvenimo pagal paros ritmą. Naujos technologijos pasiūlė rinkai įvairius energiją taupančius sprendimus, bet visiškai pamiršo mūsų sveikatą. Žmogaus akis yra pripratusi prie plataus saulės šviesos spektro, tuo tarpu taupiosios lemputės atskirais atvejais apima vos trečdalį mūsų akims reikalingo matomų bangų spektro. Nuo tokio apšvietimo ima perštėti akys, skaudėti galva. Tam, kad mūsų gyvenimo kokybė būtų pilnavertė, mes turime pasirinkti tinkamas elektros lemputes. Jau antrus metus Lietuvos rinkai siūlomos natūralios saulės šviesos apšvietimą sukuriančios, originalios išvaizdos, rankų darbo dekoratyvinės Danlamp lemputės. Mokslininkų teigimu, šios dekoratyvinės lemputės, palyginti su energiją taupančiomis lempomis, neturi žalingo poveikio mūsų regėjimui ir psichikai. Šios net 42-ose Europos šalyse populiarios lemputės taip pat yra puikus puošybinis interjero ir lauko apšvietimo elementas.

Danlamp – tai nuo 1931 m. Aabenraa mieste veikianti ir iki šiol išsaugojusi senąsias elektros lempučių gamybos tradicijas įmonė. Lempučių modeliai kuriami bendradarbiaujant su architektais ir dizaineriais, kurie suvaldo ir išsaugo natūralią šviesos spalvą ir spektrą. Šių lempučių pagalba išgaunama ypatingai jaukios šviesos atmosfera, kuri dažnai taip reikalinga privačiame ar visuomeniniame interjere. O kur dar dekoratyvi ir originali lempučių, dažnai atstojančių ir šviestuvus, išvaizda.

Šių lempučių dizainas kuriamas ir patenkina klientų išskirtinius poreikius, kuriems svarbu ne tik savo erdves apšviesti, bet ir pripildyti kambarius, sales ar parduotuvių vitrinas ypatinga šviesa bei papuošti originaliais akcentais. Neįprasta šių lempučių forma, o taip pat virtuoziškai išraizgytas šviečiantis volframo siūlelis nepalieka abejingais nei šeimininkų, nei svečių, nei praeivių.

Danlamp lemputės naudojamos įvairiuose gyvenamuosiuose interjeruose suteikia patalpai mistinio išskirtinumo, todėl drąsiai gali būti pritaikomos pramoginių ir reprezentacinių pastatų, bažnyčių, dvarų bei rūmų apšvietimui, šventinėms vitrinų, miesto pastatų, gatvių ir aikščių dekoracijoms. Europoje šios lemputės plačiai naudojamos restoranų, barų, kavinių, naktinių klubų apšvietimui. Šių lempučių sukurta šviesa galima pasigėrėti Kopenhagos Marlene Birger mados namuose, Danijos Karališkajame teatre, Legolende ir daugelyje kitų nuostabių vietų visame pasaulyje. Beje, praėjusių metų Kalėdiniu periodu Paryžius pasipuošė būtent šiomis lemputėmis ( buvo panaudota net 34 tūkstančiai lempučių).

Šios lemputės – aukščiausios kokybės gaminys, šviečiantis 3-4 kartus ilgiau negu įprastinės kaitrinės lemputės. Visa gamintojų kolekcija yra jautriai pritaikyta specialiems kuriamo interjero poreikiams, todėl svarbu atsižvelgti į šias gamintojo rekomendacijas:


Twisted Candle

Tikros žvakės efektą suteikianti lemputė yra specialiai sukurta krištoliniams šviestuvams ir žvakidėms pastatuose, kuriems reikalingas unikalus apšvietimas. Ilgas siūlelis lemputėje suformuoja šiltą liepsnos formą, o susuktas stiklas sukuria įspūdingus, dekoratyvinius atspindžius.
Exterior Standart

Kriaušės formos lemputė taip pat buvo sukurta naudoti laivuose, kur svarbiausi reikalavimai – patikimumas ir ilgaamžiškumas. Rankų darbo lemputė suteikia išskirtinai šiltą šviesą, o matomas siūlelis sukuria unikalaus grožio atmosferą.

Flicker Candle

Ši lemputė sukuria gyvos ugnies efektą, šiltą bei jaukią atmosferą. Santūri liepsnos šviesa ypač tinka žvakidėms ir šviestuvams be gaubto. Lemputė yra pagaminta iš skaidraus susukto stiklo, kuris suteikia nuostabius atspindžius. Flicker Candle gali būti naudojama kaip nedegi alternatyva žvakėms.

Standard de Luxe

Ši lemputė skirta dekoruoti parduotuves, parodų sales, restoranus, klubus ir t.t. Originaliai susuktas siūlelis suformuoja įspūdingus spalvos raštus ir šviesos žaismą. Standard de Luxe yra tinkama kabantiems šviestuvams bei šviestuvams be gaubto.

Tube Lamp

Klasikinė pailga vamzdelio formos lemputė, kurios dėka puikiai atspindi spalvos. Dėl to ši lemputė yra nepakeičiama apšviečiant paveikslus, taip pat netiesioginiam apšvietimui, pavyzdžiui, demonstraciniuose kambariuose.


Carbon de Luxe

1800-aisias išrastoje pirmojoje lemputėje buvo naudojamos anglies gijos. Dideli anglies gijų raizginiai skleidžia šiltą dekoratyvią šviesą. Carbon de Luxe yra anglies gijų lemputės įspūdžio atgaivinimas. Gaminant šią lemputę, yra panaudota nauja unikali technologija, kuri šiuolaikiškai atkartoja originalios lemputės savybes.

Church Candle

Ši lemputė suteikia unikalią, švelnią šviesą, kurios šviesus tonas kuria harmoniją su klasikiniais žalvariniais papuošimais ir žvakėmis. Šios lemputės ypatingai tinka apšviesti bažnyčioms ar dvarams ir pan.


Globe de Luxe

Didelė lemputė su išskirtiniu siūleliu, susuktu į dekoratyvinę spiralę. Lemputė pasižymi šiltu, intensyviu spindėjimu ir elegantiškai pabrėžia bet kokios dekoracijos savybes. Globe de Luxe lemputė yra dažnai naudojama atskirai, kaip unikalus dekoratyvinis elementas.


Exterior Tubular

Originali išorinė vamzdinė lemputė buvo sukurta naudoti laivuose. Tai reiškia, kad ši lemputė buvo itin aukštos kokybės gaminys ir veikė ypatingai ilgai. Šiandien lemputė yra naudojama lauko apšvietimui atvirose šviestuvuose prie įėjimų bei soduose ir parkuose.


Edison Lamp

Ši lemputė skleidžia gražią šviesą ir idealiai tinka atviriems lauko šviestuvams bei kaip atskira lauke ar viduje kabanti lemputė. Edison Lamp gali būti naudojama pabrėžti istorinę aplinkos atmosferą, bet tuo pat metu yra ir modernaus stiliaus ikona.

Daugiau informacijos apie Danlamp dekoratyvines lemputes www.danlamp.lt

Žurnalas „Centras“