Dirbtinio (lieto, klijuoto) akmens technologija buvo išrasta prieš kelis dešimtmečius JAV. Šias

technologijas skirtingais pavadinimais - „Corean“, „Cristalan“, „Dura Stone“ ir kt. - galima sutikti ir Lietuvos rinkoje.

Kiekvienas gaminys turi išskirtinių savybių, tačiau yra ir bendros savybės, kuriomis pasižymi lieto akmens paviršiai:

- Atsparus įbrėžimams

- Kietas ir ilgaamžis

- Lengvai valomas

- Atsparus cheminiams skysčiams

- Higieniškas

- Neturi sudūrimo žymių

- Neįgeria drėgmės, skysčių, todėl nelieka dėmių ir negali daugintis bakterijos

- Paviršius – šiltas, sugebantis įgauti aplinkos temperatūrą.

- Atsparus karščiui iki +220C

- Lengvai montuojamas

- Lengvai atnaujinamas

- Didelės galimybės formuojant stalviršį

- Gerai dera su įvairiomis kitomis medžiagomis interjere

- Atsparus ultravioletiniams spinduliams

- Platus spalvinės gamos spektras

Kodėl verta naudoti lietą akmenį interjere?

- Lieto akmens stalviršius virtuvėje ir vonios kambaryje verta montuoti dėl patogios, lengvos jų priežiūros. Lieto akmens technologijos dėka, stalviršio paviršiuje nėra nė vienos siūlės, kurioje gali kauptis nešvarumai. Šiam stalviršiui naudojama iš apačios priklijuojama kriauklė, tad nesusidaro jokių slenksčių – o tai taip pat apsaugo nuo nešvarumų kaupimosi.

- Be praktiškųjų savybių, lietas akmuo turi ir daug estetinių, dizaino galimybių. Dabar ypač madingos lenktos formos ir užapvalinti kampai gali būti lengvai išgaunami iš šios medžiagos.

Ką jau kalbėti apie spalvinį lieto akmens spektrą – bet kokia dizainerio fantazija gali būti paversta realybe. Būtent dėl to lietą akmenį vis dažniau galime pamatyti visuomeniniuose interjeruose – baruose, klubuose, bankuose ir t.t..

- Lietas akmuo draugauja su kitomis medžiagomis. Jis interjere puikiai derės su stiklu, metalu, medžiu ar keramika. Šios medžiagos į lietą akmenį gali būti lengvai inkrustuotos. Dėl unikalių lieto akmens savybių, jame galima išpjauti bet kokios formos skyles, daryti įdubimus, užapvalinti briaunas ir t.t.

Pagrindiniai trūkumai:

Kol kas ši medžiaga yra pakankamai brangi, lyginant su kitomis tą pačią funkciją atliekančiomis medžiagomis. Vienas kvadratinis metras stalviršio iš lieto akmens kainuoja nuo 700 iki 2000 litų (kaina priklauso nuo storio ir apdirbimo). Bet, kaip ir visos technologijos, taip pat ir lieto akmens gamyba su laiku pinga – tad gaminys ateityje gali tapti įperkamas ir platesniems visuomenės sluoksniams.

Kitas šios medžiagos trūkumas- su ja negali dirbti bet kuris darbininkas. Norėdami turėti tokį stalviršį, turėsite kreiptis į specialistus, kurie turi specialius įrankius ir žinių, kaip apdirbti lietą akmenį. O tai, žinoma, taip pat išaugins gaminio kaštus.

Technologinių trūkumų lietas akmuo neturi. Jeigu kas tokių suras - drąsiai rašykite mums.