Tarp garsiausių šiuolaikinio dizaino pavyzdžių - ir lietuviai

 

Šimtus tūkstančių profesionalų ir dizaino mėgėjų iš viso pasaulio kasmet pritraukiančioje parodoje „Ambiente“ pristatomos ateinančio sezono plataus vartojimo prekių tendencijos ir kryptys. Tarp geriausių šiemetinių pavyzdžių - daugiau nei 10 metų inovatyvius, subtilaus, minimalistinio dizaino šviestuvus kurianti lietuvių kompanija „Etmono“.

Vokietijoje vykusios didžiausios pasaulyje dizaino parodos tendencijų stende „Etmono“ pristatė ne vienerius metus tobulintus ir klientų ypač mėgstamus „Tatula“ serijos šviestuvus „Tatula Vertigo“ ir „Tatula Wall“.

„Šis įvertinimas itin maloniai glosto ne tik širdį, bet ir įkvepia kurti toliau ir svajoti plačiau. Organizatoriai mūsų kūrinius atsirinko iš kelių šimtų kompanijų tarsi patvirtindami, kad einame teisinga kryptim, - džiaugėsi „Etmono“ įkūrėja Aušra Pangonienė. - Ir ta kryptis gerokai išsiplėtė už Skandinavijos ar netgi Europos ribų. Sulaukėme bendradarbiavimo pasiūlymų iš Japonijos, Australijos, JAV.“

 

 
 

 

„Ambiente“ įvertinimas nėra vienintelis lietuvių laimėjimas tarptautinėje arenoje šiemet. Kovo viduryje Frankfurte prie Maino vyksiančios specializuotos apšvietimo parodos „Light+Building“ organizatoriai „Etmono“ taip pat ketina pristatyti pasaulinei žiniasklaidai, kasmet šioje parodoje ieškančiai šviežio požiūrio kampo ir originalaus dizaino naujovių.

„Etmono“ kuria konceptualius šiuolaikiškus šviestuvus, jausmingą individualumą apibrė-žiančius eilėmis. Kompanijos moto „Poetry of Shadows“ įkūnijamas šviestuvuose įspaustais poezijos tekstais. Svarbiausias „Etmono“ kūryboje yra universalus funkcionalumas: šviestuvai lengvai transformuojami ir perkeliami ne tik iš vienos erdvės į kitą, bet ir iš vertikalios plokštumos - į horizontalią, iš statinės būsenos - į dinaminę.

 

   

 

www.etmono.com