Fotografijų autorius: Tadas Marcinkevičius

Vasario 4–8 d. Stokholme, Švedijoje, veikė tarptautinė Skandinavijos baldų ir apšvietimo projektavimo paroda Stockholm Furniture Fair 2020. Ji rengiama kartu su Northern Light Fair, o tuo pat metu vyko ir Stockholmo dizaino savaitė. Renginyje daugiausia demonstruojamas skandinaviškas dizainas – 80 proc. iš 700 parodos dalyvių atstovauja Skandinavijos šalių įmonėms. Čia paskelbiamos naujausios dizaino tendencijos ir produktai. Kasmet pritraukiama vis daugiau ir daugiau lankytojų bei dalyvių iš viso pasaulio. Progresyviausia tarptautinės mugės dalis – Greenhouse sektorius, kuriuo siekiama paremti ir papasakoti apie dizaino ateitį. Čia savo darbus bei prototipus pristato nepriklausomi dizaineriai bei dizaino mokyklų studentai.


Šiais metais savo produkciją pademonstravo ir Lietuvos dizaino įmonės, asociacijos Dizaino forumas nariai: EMKO, Indi, KiTAIP, Namuos, Virūna, Sedes Regia, Pušku Pušku, Audrineta ir Rodeta. Parodoje pirmą kartą pristatyta dizaino įmonės EMKO kolekcija – eksponuoti naujausi produktai bei jau mėgstamais tapę baldai, išryškinantys poilsio, darbo ir valgomojo interjero sprendimus. Kartu buvo galima pamatyti ir dizaino įmonės KiTAIP produkciją. Namuos eksponavo savitus natūraliomis medžiagomis ir paprastumu pasižyminčius interjero dizaino elementus. Gausų audinių spektrą pademonstravo interjero tekstilės įmonė Audrineta. Pušku Pušku stende eksponuoti pastelinėmis spalvomis ir įvairiomis tekstūromis pasižymintys ikoniniai sėdmaišiai. Sedes Regia krėslai, ekponuoti kartu su sodrių spalvų įmonės Virūna produkcija. Taip pat pristatyti Indi perdirbto popieriaus technologija sukurti šviestuvai. Lietuvos stendą aplankė Lietuvos Respublikos ambasados Švedijos Karalystėje ministras patarėjas Ernestas Mickus.

Lietuviškas dizainas parodoje imm cologne

Lietuviškas dizainas taip pat nukeliavo į Kelną – ten sausio mėnesį vyko imm cologne. Tai vienas svarbiausių Europoje dizaino renginių. Jame dėmesys skiriamas šiuolaikiniam baldų ir interjero dizainui, taip pat pristatomos ir novatoriškos medžiagos, audiniai bei naujausios architektūros apšvietimo technologijos. Kiekvienų metų pradžioje mugėje pateikiamos naujos baldų ir interjero tendencijos, rinkos naujienos. Kelne visą savaitę gausu dizaino renginių, miestas trumpam tampa tarptautiniu dizaino pasaulio epicentru.

Šiais metais gausu dalyvių iš Lietuvos, kurie atskeidžia šalies gamybinį ir kūrybinį potencialą. Stende – septynios įmonės, asociacijos Dizaino forumas nariai: EMKO, Iddo, KiTAIP, Namuos, Virūna, LinenMe, Pušku Pušku.

Lietuvos dizaino įmonių stendo pristatymą parodose Stockholm Furniture Fair ir imm cologne koordinuoja Lietuvos dizaino forumas. Projektai iš dalies įgyvendinami pagal Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą: „Dizaino įmonių konkurencingumo skatinimas esamose ir naujose rinkose“ pagal 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 03.2.1-LVPA-K-801 „Naujos galimybės LT“, kurios tikslas paskatinti MVĮ kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas „Centras“