Neris

Liepos 2 dieną Baltarusijos dizainerių sąjungos ir Interjeras.lt klubo aktyvistų grupė leidžiasi į kelionę baidarėmis Neries upe. Penkias dienas truksiančio plaukimo metu bus planuojama Neries atkarpos tarp Nemenčinės ir Kernavės informacinė-prieštaršinė sistema.

20 abiejų šalių žinomų dizainerių ir architektų įdėmiai stebės Neries pakrantes, išlipdami įvairiose legaliose bei nelegaliose poilsiavimo vietose ir fiksuos dabar esančią situaciją, problemas: ar yra ir ar pakanka ženklų, nuorodų, nukreipiančių į sustojimo vietas, poilsiavietes, lankytinus objektus bei kur ir kaip teršiama upė. Pastebėtos taršos informacija bus perduodama aplinkosaugininkams, o visa kita medžiaga pasitarnaus kuriant šios Neries atkarpos informacinę-prieštaršinę sistemą.

Pasak idėjos iniciatoriaus interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, šiuo projektu siekiama ne tik sukurti palankesnes sąlygas upių turizmui (gerai matomos patogios nuorodos į sustojimo vietas ir prie pakrančių esančius lankytinus objektus), bet ir poilsiaviečių ir sustojimo vietų patobulinimas taip, kad čia užklydusiems nekiltų ranka teršti ir užsiimti vandalizmu.
Dizaineriai projektuos ir kurs unikalaus dizaino ir patogumo objektus (suoliukus, laužavietes, šiukšliadėžes ...), kartu siekdami, kad kūriniai nebyliai kalbėtų apie tai, kaip svarbu poilsiauti nekenkiant aplinkai.
Šis pirmasis plaukimas – didelio sumanymo, kurio tikslas sukurti visų Nemuno baseino upių informacinę-prieštaršinę sistemą, dalis. Kasmet būtų apžiūrima nauja vienos iš upių atkarpa ir, pasitelkus rėmėjus bei partnerius, tvarkoma prieš metus apžiūrėtoji.

Su Baltarusijos dizainerių sąjunga projektas įgyvendinamas neatsitiktinai – šalis vienija ne tik bendros istorijos tarpsnis, bet ir net dvi svarbios upės – Neris ir Nemunas, kurių tekėjimui sienos nepavaldžios. Gimusias idėjas Baltarusijos partneriai sieks įgyvendinti jų šalyje esančių šių upių atkarpose.

Visa informacija apie plaukimą bei jo metu gimusias idėjas bus skelbiama www.interjeras.lt svetainės skiltyje ,,Interjero klubas“.

Apie Interjeras.lt klubą:
Interjeras.lt klubas vienija kasmetiniam ,,Metų interjero“ konkursui darbus teikiančius specialistus. Be kitų iniciatyvų, jau nuo 2008 metų klubas aktyviai siekia, kad per Vilnių tekanti Neries dalis iš akmeninio kanalo virstų miestiečius įkvepiančia, ramybę ir poilsį teikiančia, pagarbą vandeniui skiepijančia tėkme. Architektai ir dizaineriai Neries pritaikymo poilsiui ir gyvenimui vizijas pristatė diskusijoje ,,Ar pagaliau pavyks įrodyti meilę upei?“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuota konferencija ,,Vanduo ir gyvenimas“...