Šiuolaikinės pastatų priežiūros technologijos užtikrina efektyvų energijos vartojimą, individualų komforto ir patogumo lygio gerinimą, taip pat visapusišką apsaugą ir saugumą. Apšvietimas yra elementari pastatų kupino pasaulio sudedamoji dalis. Jis ne tik sukuria vaizdinius akcentus ir idealiomis aplinkybėmis estetiškai dera su architektūra, bet ir teikia funkcinę naudą. 2024 m. kovo 3–8 d. Frankfurte prie Maino vyksianti paroda „Light + Building“ aprėpia ištisą sričių spektrą nuo išmaniųjų apšvietimo technologijų iki į ateitį orientuotų namų ir pastatų technologijų.

Dėl šio neprilygstamo derinio pasaulyje pirmaujanti apšvietimo ir pastatų priežiūros technologijų paroda yra svarbiausia tarptautinė ekspertų, gamintojų, projektuotojų, architektų ir investuotojų susitikimų vieta. Visi jie čia atvyksta vedini noro atrasti ateities sprendimus. Be to, daug dėmesio skiriama keitimuisi žiniomis, naujų verslo ryšių užmezgimui ir įkvėpimui. „Light + Building“ yra ideali platforma, kurioje galima susipažinti su naujausiais pasiekimais ir pabendrauti su tarptautinio sektoriaus ekspertais. 

Sektoriaus atspindys – svarbiausios temos

Tvarumo tema susijusi su sistemomis ir metodais, kuriais prisidedama prie to, kad pastatų sektorius taptų ekonomiškesnis ir ekologiškesnis, t. y. su žaliosios energijos integravimu ir saugojimu bei efektyviu energijos valdymu. Tačiau tvarumas taip pat svarbus tiek naudojamoms medžiagoms, tiek gamybos procesui.

Viena iš tvarumo temos sričių – nuo fotovoltinių sistemų iki elektromobilių įkrovimo – yra efektyvus energijos ir vartojimo valdymas pastatuose. (Šaltinis: Messe Frankfurt Exhibition GmbH)

Sujungiamumo tema taip pat prisideda prie efektyvaus išteklių naudojimo. Elektrifikavimas ir skaitmeninimas yra būtini siekiant sėkmingai sujungti įvairias išmaniųjų namų ir išmaniųjų pastatų sritis. Pastato gyvavimo cikle elektrifikavimas ir skaitmeninimas prasideda planavimo etape, naudojant statinio informacinį modeliavimą (Building Information Modelling, BIM). Duomenų rinkimas ir saugojimas leidžia efektyviai valdyti ir prižiūrėti pastato funkcijas naudojimo metu, todėl užtikrinamas aukštesnis komforto lygis ir, svarbiausia, didesnis saugumas bei apsauga.

Ateičiai pritaikytuose pastatuose sistemos veikia sąveikaudamos ir prireikus gali būti plečiamos bei pritaikomos. Kalbant apie sujungiamumą daugiausia dėmesio skiriama skaitmeninimui, tinklų kūrimui, apsaugai ir saugumui. (Šaltinis: Messe Frankfurt Exhibition GmbH)

Tema „Darbas ir gyvenimas“ skirta kintantiems judėjimo poreikiams, mūsų gyvenamajai ir darbo vietai, gamybos ir prekybos vietoms bei miesto kontekstui. Nesvarbu, ar dirbate nuotoliniu būdu iš namų, ar susitinkate bendravimo vietose pramoniniame pastate – rytojaus išmanieji namai ir išmanieji pastatai planuojami taip, kad būtų įmanoma ir viena, ir kita. Ypatingas dėmesys skiriamas šviesos ir apšvietimo temai ir visiems jos aspektams. Čia inovatyvios technologijos derinamos su tendencijas diktuojančiu dizainu, kad būtų dar patogiau. Tendencijos ir visi jų aspektai čia užima svarbią vietą. Jos daro įtaką pastatų šviestuvų ir dizaino elementų sprendimams.

Erdvių dizainas ir organizavimas turi įtakos gyvenimo kokybei. Šiuolaikinių apšvietimo technologijų naudojimas atlieka ryškų vaidmenį. Tema „Darbas ir  gyvenimas“ skirta įvairioms taikymo sritims. (Šaltinis: Messe Frankfurt Exhibition GmbH)

Kur susitinka apšvietimas ir pastatų priežiūros technologijos

Frankfurto parodų centro rytinėje dalyje, parodoje „Light + Building“, dalyviai pristato visus šiuolaikinio apšvietimo aspektus. Platus pritaikymo spektras – nuo techninių šviestuvų biurų pastatams, švietimo įstaigoms, pramonei ir prekybai, taip pat gatvių ir miestų apšvietimo, parduotuvių ir avarinio apšvietimo iki dekoratyvinių ir dizaino šviestuvų bei apšvietimo technikos komponentų ir priedų.

Vakarinėje parodų centro dalyje pristatomos novatoriškos pastatų priežiūros technologijos tvariai ateičiai. Čia gamintojai siūlo ne tik infrastruktūros elektrifikavimui ir skaitmeninimui skirtus komponentus, bet ir namų ir pastatų priežiūros automatizavimo technologijas. Jos yra reikšmingos, siekiant integruoti alternatyvius energijos šaltinius ir užtikrina veiksmingą išteklių naudojimą.

Neatsiejama išmaniųjų namų ir išmaniųjų pastatų dalis yra įtinklinta sauga ir apsauga, todėl „Light + Building“ šį produktų ir paslaugų asortimentą pristato „Intersec Building“ segmente, kuris apima viską nuo vaizdo technologijų ir prieigos kontrolės iki duomenų ir priešgaisrinės apsaugos.

„Light + Building“ – pirmaujanti pasaulyje apšvietimo ir pastatų priežiūros technologijų paroda.

„Light + Building“ vyks 2024 m. kovo 3–8 d.

#Įvykiai #Parodos #Light + Building

2024-01-02