Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT

Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT

Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT

Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT

Įrengdami ar remontuodami būstą neapseisite be paviršius (sienas, lubas, grindis, laiptų pakopas, langų stiklus) ir įvairius daiktus (baldus, veidrodžius, dekoratyvinius elementus) apsaugančių priemonių – lipnių dažymo juostų ir plėvelių. Apsauginės dažymo juostos labai svarbios atliekant įvairius dekoravimo darbus, remontuojant ar įrengiant laiptines, fasadus, perdažant tik dalį patalpų. Jos sudaro labai nedidelę tokių darbų išlaidų dalį, nepalyginamai mažesnę, nei skiriama gipsui, plytelėms, glaistui, grindų dangoms, dažams ir pan. Tačiau neteisingai pasirinkus lipnią juostą galutinis darbo rezultatas gali visiškai neatitikti lūkesčių net ir tuo atveju, jei visos kitos panaudotos medžiagos ir įrankiai yra aukščiausios kokybės. Tokiu atveju trūkumų šalinimas gali kainuoti ir nemažas papildomas pinigines sumas, ir sugaištą brangų laiką.

Pasirenkant apsaugines dažymo juostas ir plėveles būtina tiksliai išsiaiškinti jų savybes: kokiems paviršiams uždengti jos gali būti naudojamos, kaip sulaiko nutekančius dažus, kiek laiko gali būti priklijuotos ant saugomo paviršiaus, tiesioginių saulės spindulių atveju – ar atsparios ultravioletinių spindulių poveikiui. Apsauginių dažymo juostų paskirtis taip pat labai svarbi – galbūt atliekant paprastus dažymo darbus nelabai matomoje vietoje neverta naudoti juostų, kurios leidžia išgauti labai tikslius dažyto ploto kraštus, arba tų, kurias drąsiai galima užklijuoti ant labai jautrių paviršių, netgi popierinių tapetų, nebijant, kad jas nuplėšus apsaugotas paviršius bus sugadintas. Tačiau jei norėsite dekoruoti paviršius dažydami jų plotus išlenktais kraštais, rinksitės specialiai tam skirtą ypač lanksčią lipnią juostą.

Galbūt apsilankius prekybos centre ar specializuotoje dažų parduotuvėje gali kilti klausimas, kam reikalinga tokia didelė apsauginių dažymo juostų įvairovė, tačiau pasidomėję suprasite, kad dauguma jų tinkamos tam tikram konkrečiam darbui atlikti ir tik teisingai pasirinkę pasieksite norimą rezultatą.

Įrengdami interjerą savo būste panaudosite ir dvipuses lipnias juostas. Atspari drėgmei ir aukštai temperatūrai juosta puikiai tiks veidrodžiui pritvirtinti vonioje ar kitoje patalpoje prie įvairių paviršių – plytelių, gipso, medžio, plastiko. Labai stipraus lipnumo dvipuse juosta prie sienų ar baldų pritvirtinsite ir pakankamai sunkius daiktus, o skaidri dvipusė juosta yra puikus pasirinkimas, jei tvirtinamas daiktas ar paviršius, prie kurio jį tvirtinate, yra permatomas.

Jei nutarėte grindis iškloti kilimine danga, speciali dvipusio lipnumo juosta pagelbės Jums ją ilgam laikui pritvirtinti prie grindų. Jei kiliminę dangą planuojate klijuoti ant laiptų pakopų, vonioje ar net balkone, rinkitės ypatingai lipnią kiliminę juostelę. O jei planuojate kiliminę dangą kurioje nors būsto vietoje užklijuoti laikinai, naudokite juostą, kurią nuplėšus nuo grindų nelieka klijų pėdsakų ir nesugadinamas grindų paviršius. Ir dar – darbus su šiomis specialiai kilimams klijuoti skirtomis juostomis atliksite žymiai greičiau, jei pasirinksite rankomis lengvai plėšomas juostas.

www.tesa.lt

Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui - interjeras.LT

Dalyvauk žaidime „Tvirtink kaip galiūnas – sportuok su Žydrūnu!“ (žaidimas vyksta iki 2013.06.30)

Susiję straipsniai:

Kad nereikėtų gadinti sienų

Apsauginės dažymo juostos geriausiems rezultatams

Ypač stipri dvipusio lipnumo juosta

Aplinkai draugiškos lipnios juostos