Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) salės interjeras, kurtas Mariaus Mateikos ir Indrės Ankudavičienės iš studijos „Mama architects“, prestižiniame dizaino konkurse „A’ Design Award & Competition“ įvertintas sidabru 2023–2024 m. interjero ir parodų erdvių kategorijoje. Tai – aukščiausias visų laikų įvertinimas, kurio šiame konkurse sulaukė lietuvių kurtas interjeras.

Italijoje vykstantis  „A’ Design Award & Competition“ konkursas laikomas vienu didžiausiu ir įtakingiausių tokio tipo konkursų. Jame vertinami 104 kategorijų darbai, kuriuos pateikia profesionalai iš daugiau nei 100 šalių. Pateiktus darbus vertina ekspertų komisija, sudaryta iš įtakingų žiniasklaidos, dizaino profesionalų, akademikų, verslininkų.

LSVO salė, lankytojams duris atvėrusi šį pavasarį, yra vienintelė Lietuvoje specialiai simfoninei muzikai pritaikyta koncertų salė. Jos interjeras jau buvo įvertintas ir Lietuvoje vykstančiuose „Auksinės paletės“ apdovanojimuose. Čia ji pripažinta geriausiu 2023 m. visuomeniniu interjeru.

Pasak vieno iš interjero autorių M. Mateikos, įkvėpimo jai buvo semtasi iš lietuvių etninių raštų motyvų ir senosios runų abėcėlės. Šiuos motyvus integravus į modernų LVSO salės interjerą siekta sukurti mistinę atmosferą.

Visgi pagrindinis iššūkis kuriant tarptautiniuose apdovanojimuose įvertintą interjerą buvo akustika. „Svarbiausias uždavinys buvo užtikrinti akustinę kokybę pagal aukščiausius tarptautinius standartus, tad visą kūrybos procesą įgyvendinome vadovaudamiesi lego konstruktoriaus filosofija. Konsultuojantis su akustikais iš „Akustika plius“ komandos buvo paruošti keli tipiniai elementai: rombai, trikampiai, lygios ir rifuotos plokštumos. Tuomet iš jų ir buvo pradėtas konstruoti interjeras, kas užtikrino, kad eksperimentuojant, keičiant vietomis turimas atskiras detales bus gautas akustiškai ir estetiškai subalansuotas rezultatas“, – sako architektas M. Mateika.

LVSO salės interjerą M. Mateika kūrė kartu su Indre Ankudavičiene, akustikos projektą rengė akustikai Viktoras Mekas, Gintarė Privedienė iš lietuvių kompanijos „Akustika Plius“, konsultavo akustikos konsultantų komanda iš Vokietijos, vadovaujama prof. habil. dr. Wolfgango Ahnerto.

Daugiau informacijos apie apdovanojimą –  „A’ Design Award & Competition“ puslapyje.