Svetainės spalvinį sprendimą ir akcentus lėmė šeimininkams brangus paveikslas. Būtent pagal šio paveikslo koloritą interjero dizaineris derino baldus, interjero detales, dekoro sprendimus, kurie būtų artimi užsakovų skoniui. Paveiksle vyraujantis ultramarine atspalvis subtiliai pasikartojo ant skirtingų raštų pagalvėlių, kurios pagyvina rusvų tonų svetainės interjerą.

Interjero autorius Vytautas Gurevičius
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Užduotis: rekonstruoti 3 kambarių butą išsprendžiant ankstesnius jo trūkumus.

Interjero dizaineris Vytautas Gurevičius per ilgametę darbo praktiką sukūrė dagiau nei 30 privačių ir daugiau nei 10 biurų interjerų. Kurdamas interjerus jis naudoja daug natūralių medžiagų, lietuviško dizaino detalių, tačiau jo stiprioji pusė – originalūs funkciniai ir technologiniai sprendimai.

Dar vienas V. Gurevičiaus gebėjimas – derinti klasiką ir modernų interjero stilių – atsispindi ir šiame 3 kambarių buto interjere. Interjero autoriaus teigimu, šio buto interjere sąmoningai buvo siekiama sukurti kelių stilių mišinį, todėl namai yra nenuobodūs ir šiuolaikiški.

Bute gyvenanti keturių asmenų šeima nusprendė jį rekonstruoti, nes butas turėjo keletą esminių trūkumų: per mažai erdvės skirtingo amžiaus ir lyčių vaikams, trūko vietos šeimininkų drabužiams ir daiktams, butas pasižymėjo nepatogiu sanitarinio mazgo suplanavimu. Pagrindinė V. Gurevičiaus užduotis buvo pašalinti šiuos trūkumus ir sukurti jaukius ir šiltus namus.

Dizaineris užsakovams pasiūlė sukeisti funkcines buto erdves. Taip miegamasis buvo perkeltas į senąją svetainės vietą, todėl padidėjo bendras vaikų kambarys. Erdviame koridoriuje atitvertas atskiras kambariukas šeimos drabužiams, o svetainė atsidūrė arčiau virtuvės, sujungtos su valgomuoju.

Kalbėdamas apie spalvinius interjero sprendimus, V. Gurevičius sako: „Spalva – tai fonas visoms interjero detalėms. Svarbu nusistatyti tokią spalvinę gamą, kuri atitinka kliento supratimą ir spalvų suvokimą“. Šiame interjere dominuoja žemės ir pilki atspalviai, o taip pat panaudotos ryškios madingos ultramarine, mėlynos, žalsvos detalės, kurios, V. Gurevičiaus teigimu, ne tik pagyvino kambarius, bet ir sustygavo visus momentus.

Virtuvės zona su joje buvusiais baldais buvo vienintelis dalykas, kuris išliko šiame 3 kambarių bute po rekonstrukcijos. Tai gana neįprastas sprendimas, tačiau šiame interjere jis pasiteisino. Medinis virtuvės baldų komplektas puikai įsilieja į šį interjerą ir padeda sukurti harmoningą visumą.

Virtuvės zonoje randame apvalų stalą. Tai praktiškas ir patogus sprendimas, skatinantis šeimos narius susiburti, aptarti dienos įspūdžius.

Užsakovų pageidavimu klasikinio stiliaus motyvai vyrauja ir miegamajame. Vienu ryškesnių akcentų čia tapo dailininko Arūno Rutkaus paveikslas „Du drugeliai“. Šis paveikslas dar labiau išryškėja, kai įjungiamas virš jo įrengtas sieninis šviestuvas.

Miegamasis jaukus ir šiltas. Čia vyraujantys rusvi tonai padeda atsipalaiduoti ir nusiteikti ramiam poilsiui.

Rekonstrukcijos metu pertvarkius funkcines buto zonas, pavyko išgauti didelę atvirą nišą į koridorių.

Erdviame koridoriuje taip pat vyrauja klasikinis stilius. Sienos dekoruotos jaukiais apmušalais, grindis dengia šilumos suteikiantys kilimai, o likusius taškus ant „i“ sudėlioja klasikiniai dekoro elementai.

Užsakovų vaikai skirtingo amžiaus, todėl V. Gurevičiui teko nelengva užduotis, kaip vizualiai atskirti 17-etės paauglės ir 6 metų berniuko gyvenamąsias erdves. Kuriant šio kambario interjerą aktyviai dalyvavo patys vaikai, išreikšdami savo lūkesčius ir pageidavimus.

Interjero autorius vaikų kambario zonas sėkmingai atskyrė panaudodamas spintas bei lentynas. Taip pat abiejų vaikų kambario erdvėms parinktos skirtingos sienų spalvos, o vieningas stilius išsaugotas, panaudojus neutralios baltos spalvos šiuolaikinius baldus.

Rekonstrukcijos metu kitaip suprojektuoti vonios ir tualeto kambariai: įrengta moderni dušo kabina, pakabinamas unitazas.

Visi santechnikos prietaisai buvo pakeisti naujais, technologiškai pažangiais europietiškais produktais: panaudoti sensorinis maišytuvas tualete įrengtoje kriauklėje su mažu dušu, „rain dance“ tipo dušo galva su termostatiniu valdymu, dušo nutekėjimas į sieną.

Vonios ir tualeto kambariuose dizaineris panaudojo medines grindis, kurios, jo nuomone, suteikia šilumos ir jaukumo prozakiškiausioms buto patalpoms.

180