Vieni didžiausių premium baldų gamintojų Lietuvoje – „Magrės baldai“ – pristatė išskirtinę, pavasarišką svetainės ir svečių kambario baldų kolekciją, skirtą modernios klasikos mėgėjams. Kolekcija „Luka“, anot jos kūrėjų, pasižymi ypatingu jaukumu ir mielumu: joje nėra jokių aštrių kampų ar sudėtingų formų. Dėl šių savybių ji susilaukė didelio susidomėjimo jau nuo pirmos eksponavimo dienos.

„Pagrindinė kolekcijos idėja įgyvendinta naudojant dizaino elementus iš kitų „Magrės baldų“ kolekcijų ir įsiklausant į tai, ko ieško mūsų klientai. Jie nori, kad baldas būtų itin patogus, funkcionalus ir subtiliai įsilietų į jau esamą ar dar tik kuriamą namų interjerą, žinoma, nepamirštant ir savito dizaino, skirto elementų modernios klasikos mėgėjams“, – kolekciją pristato dizainerė Milda Katkauskaitė.

Vientisa stilistika

Kolekciją „Luka“ sudaro dvivietės, trivietės ir kampinės sofos. Pristatomi du jų variantai – su miegamojo mechanizmu arba be jo. Naudojant mechanizmą, išsitiesia ir čiužinys – taigi viskas apgalvota iki smulkiausios detalės. Kampinė sofa gali turėti ir dvi patalynės dėžes.

Sofų atraminė dalis – unikalaus dizaino pagalvė – paaukštinta ir minkšta. Ji puikiai prisitaiko prie sėdėjimo padėties, atpalaiduoja nugaros raumenis. Tam „Magrės baldų“ dizaineriai skiria ypatingą dėmesį, nes puikiai supranta: kiekvienas žmogus nori, jog grįžus namo jo lauktų ramybė, patogumas ir visavertis poilsis.

Šiai kolekcijai priklauso ne tik sofos, bet ir minkštas pufas bei staliukas. Pastarojo kojytės pagamintos iš grynos ąžuolo medienos. Pasak kolekcijos „Luka“ kūrėjų, staliukas yra tarsi prieskonis visai kompozicijai: suteikia jai ritmingo išskirtinumo, atkreipia į save dėmesį ir puikiai atlieka savo funkciją. Jis – lengvas, nesunkiai derinamas prie įvairių interjero stilių.

Dauguma kolekcijos baldų – sofos, minkšti kampai ir pufas – pasižymi bendru bruožu: jų visų kojytės suapvalintos. Taip sukuriamas vientisas stilius. „Tai modernios klasikos ir patogumo sintezė, – teigia M. Katkauskaitė. – Išraiškingo dizaino atraminės pagalvės, nuosaikios ir švelnios baldų formos – naujasis etalonas namams tų, kurie vertina funkcionalumą.“

Dėmesys salono aplinkai

M. Katkauskaitė tvirtina, kad kolekcija „Luka“, kaip ir kiti baldai, sukurta apgalvojant visas detales nuo pradžios iki galo. Klientams svarbūs ne tik funkcionalūs sprendimai, bet ir baldų, ypač sofų, audiniai, todėl jiems dizaineriai skiria itin daug dėmesio. „Kurdami baldus kruopščiai atrenkame audinius, juos ilgai bandome, tikriname kokybę, eksperimentuojame, koks tinkamiausias tam tikram baldui“, – paaiškina M. Katkauskaitė.

Dizainerė pasakoja, kad ji ir kolegos daug energijos skiria ne tik baldui kurti, bet ir aplinkai, kurioje jis bus eksponuojamas. Anot dizaino ekspertės, ši aplinka privalo būti tobulai sutvarkyta. Tokiu atveju baldas gali atskleisti geriausias savo savybes ir priminti klientams jų pačių namus.

„Pernai atnaujinome salonus didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šiemet toliau tęsiame atnaujinimo darbus, kad visi „Magrės baldų“ salonai atspindėtų šiuolaikines interjero tendencijas. Aišku, nepamirštame ir savitumo, iš kurio esame atpažįstami, – pasakoja dizainerė. – Siūlome visą kompoziciją – nuo aksesuarų, kilimų, paveikslų iki baldų, net ir sienų atspalvius galime rekomenduoti. Tai darome tam, kad į saloną užėjęs klientas galėtų įsivaizduoti, kaip viena ar kita kompozicija atrodytų jo namuose. Kolekcija „Luka“ šiuo atžvilgiu – ne išimtis.“

Prieš įsigyjant baldus, M. Katkauskaitė pataria pirmiausia juos išbandyti: nebijoti atsisėsti, atsigulti ir įsivaizduoti, kaip tai bus daroma namuose. Norinčius apžiūrėti ir įvertinti kolekcijos „Luka“ baldus dizainerė kviečia atvykti į artimiausią „Magrės baldų“ saloną ir įsitikinti šių gaminių teikiamu malonumu, funkcionalumu.

Daugiau informacijos: magresbaldai.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“