Interjero dizainerė Ingrida Bieliauskė, „October“ interjero dizaino studija
Nuotraukų autorius Vytautas Narkevičius
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė


Atėjus vasarai, visi kruopščiai planuojame išvykas ir atostogas, svajojame apie melsvą jūrą, smėlį, jaukius atostogų miestelius bei šviežią, pušų aromato ir lengvos gaivos prisotintą orą. Kiekvieną kartą norime išsaugoti mūsų atsiminimuose nusėdusias nuostabias atostogų akimirkas, todėl dalelę jų parsivežame į namus suvenyrų pavidalu. Bet ar tai praktiška? Kuo daugiau daiktų, tuo daugiau dulkių teks nuo jų nuvalyti. Tai kodėl gi paties būsto erdvėje nesukūrus atostogų klimato, kuris kaskart grįžus namo džiugintų ir leistų pailsėti?


Tokiai misijai pasiryžo interjero dizainerė Ingrida Bieliausė, išgirdusi būto šeimininkų lūkesčius – funkciškai patogus, šviesus, jaukus, moderniai eklektiškas interjeras, kuriame būtų kuo daugiau natūralių medžiagų ir jūrinio stiliaus užuomazgų. Kadangi pastatą, kuriame yra butas, supa pušynas, marinistinė tematika tapo dar artimesnė. Tačiau aktyviai ritmingoje sostinėje gyvenančiai šeimai nesinorėjo kurti standartinio, stilių lengvai apibrėžiančio interjero, todėl projekto autorė užsibrėžė tikslą – atskleisti jūrinę tematiką naudojant lengvas spalvas, linijas, faktūras ir natūralias medžiagas.

Balta – absoliuti interjero dominantė. Didžiausi interjero plotai ir tūriai, padengti šia spalva, neužgožia svarbių detalių, kuriamų pasitelkiant ramius tonus, matinius paviršius ir kruopščiai parinktus solidžius baldus bei šviestuvus. Pagrindiniu buto akcentu tampa šviesiai pilkos spalvos virtuvė su pikantiška detale – melsva sala. Prie salos esančios baro kėdės akimirksniu nukelia į Pamario krašto užeigas, o pietietiško šarmo turinčios grindų plytelės keliautojams primena šiltuosius Portugalijos krantus. Moderni virtuvės kompozicija darniai dera su klasikine šviesios medienos indauja, kurios dalis pritaikyta vynui laikyti. Subtilumo ir lengvos prabangos jai suteikia minimalistinės žalvarinio rankenėlės ir prie jų priderintas korpusinių virtuvės baldų cokolis.

Smėliu po kojomis virsta natūralaus medžio parketas, jungiantis atskiras buto erdves, kaip ir balta sienų spalva ar vyraujanti eklektika. Šiuolaikiškų linijų baldai ir šviestuvai derinami su gipsiniais sienų lipdiniais, dekoratyviais baldų bei durų įsprūdais fasaduose, grindjuostėse, taip pat su klasikinio stiliaus krosnele. Malonaus jūros žalsvumo audinio sofa bei rausvas fotelis pagyvina bendrosios erdvės atmosferą ir papildo melsvą, rusvą ir pilkšvą interjero spalvų gamą. „Svetainės, miegamojo ir tėvų vonios kambaryje subtiliai panaudoti juodos spalvos elementai suteikia namams papildomos grafikos. Didelis dėmesys skiriamas vonios kambariams: juose persipina skirtingų spalvų, faktūrų ir formų plytelės, raibuliuojančios tarsi vandens paviršius. Faktūros ir apšvietimas kuria malonų atspindžių ir šešėlių žaismą. Visame interjere nevengta naudoti apvalių ir aptakių formų baldų, detalių, paviršių, sukuriančių lengvumo įspūdį“, – toliau pasakoja dizainerė.

Gyventojų miegamieji jaukūs, ramūs ir netrikdantys, skatinantys atsipalaiduoti. Išlaikoma šviesi spalvų gama. Vaiko kambaryje vyrauja modernios Skandinavijos tema, papildomo jaukumo suteikia dekoratyvūs kabamieji šviestuvai. Šeimininkų miegamajame viešpatauja eklektika. Vienas svarbiausių miegamojo akcentų – sieniniai gipso lipdiniai ir masyvi, tamsaus medžio klasikinio stiliaus spinta. Iš abiejų miegamojo lovos pusių galime pastebėti du lengvus šiuolaikiškus staliukus, pagamintus iš žalio marmuro akmens ir sendinto metalo.

Bute įrengti du vonios kambariai: „Tėvų vonioje nevengiau derinti skirtingų formų, spalvų ir faktūrų plytelių, derinau jas su lavos akmens praustuvu, medinių baldų bei vario spalvos santechnikos prietaisais. Papildomo jaukumo suteikia medinėmis lentutėmis iškaltos lubos. Prie vonios suformuota niša su LED apšvietimo sistema. Bendrame vonios kambaryje numatyta vieta skalbimo ir džiovinimo mašinoms, yra erdvus dušas, patogi į stalviršį įleista kriauklė. Didžiausią dėmesį patraukia margos grindų plytelės ir pilkas baldas su vertikaliomis įpjovomis, kurios suteikia provincialaus žavesio ir malonaus jaukumo“, – baigia pasakojimą apie projektą I. Bieliauskė.

Nuotraukų galerija:

Žurnlas: „Interjeras.lt pataria“