Autorė: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Margarita Podagelytė
Bendraautorė: Julia Denisova
Nuotraukos: Norberto Tukaj

Tai antrasis K29 pastate, Vilniuje, Melsoft komandos, kuriai patinka kurti ir žaisti žaidimus, įkurtas biuro padalinys. Jis sudaro 2053 m². Melsoft idėjos ir personažai sklandžiai persipina su besiplečiančiomis erdvėmis. Pozityvumas ir švelnumas – tai išraiškingo pasakojimo  įkūnijimas erdvėje. Patalpa suskirstyta į gyvybingas, dinamiškas ir ramias funkcines zonas. Jos sujungiamos naudojant spalvingas, minkštas medžiagas bei detales-objektus ir taip žaidimo principu suformuojamos darbo ir poilsio vietos.

Miegantis milžinas pabudo – metafora, atkeliavusi su pirmuoju Melsoft biuro įrengimo projektu. Jame poilsio erdvė buvo pavadinta Milžinas miega. O šiame projekte, ryto šviesai užliejus naująjį  Melsoft biurą, milžinas tarsi prabunda. Tarp organiškai apibrėžtų funkcinių zonų centriniu traukos elementu tampa spalvingos ir žaismingos bendrai naudojamos erdvės ir neformalios darbo vietos. Bundantis milžinas – novatoriškų idėjų, kurios nuolat gimsta šioje vietoje, metafora, pripildanti orą entuziazmo ir gerų emocijų.

Darbuotojų bendruomenei įrengtas amfiteatras. Tai vieta, kurioje žmonės atgyja: pokalbiai, filmų peržiūros, dalijimasis mintimis, galinčiomis pakeisti ateitį. Ši erdvė, ryšio ir išradingumo epicentras, primena, kad biuras yra ne tik sienos ir stalai, bet ir gyva, kvėpuojanti būtybė, kuri vystosi ir auga drauge su jame kuriančiais žmonėmis.

Priešingoje biuro pusėje apsigyvenusi bundančio milžino mimikrija. Identiška tūrio prasme, tačiau pasitarimų funkciją atliekanti zona aplink save formuojanti susitikimų vietą.

Ja tapo purpurinis milžinas, dovanojantis šiltą šypseną darbuotojams ir jų šeimoms. Jis keliauja per vaikų kambarį. Kvietimas bendrauti ir žaisti, tarp uždaros ir bendrosios erdvės, pasak architektės, kuria jungtis, kurios skatina įsitraukimą ir harmoniją.

Šios geltonu kūginiu porolonu aptrauktos sienos atlieka daugiau nei estetinį vaidmenį – jos gerina  akustines biuro savybes ir leidžia kurti tylos tūrius dinamiškose patalpose. Pokalbiai ir diskusijos lieka numatytose zonose bei ribose ir skatina sutelkto produktyvumo atmosferą. Šioje tekstūrų ir spalvų sąveikoje galima jausti erdvinį dinamiškumą. Sąveikaudamos su šviesa ir šešėliais, kūginės sienos kuria intriguojančius vaizdinius modelius. Architektai pasistengė, kad raštai kistų pagal saulės šviesos kampą ir suteiktų statinei erdvei judėjimo ir kaitos pojūtį.

atsitraukimo erdvė, suteikianti galimybę numigti pavargus ar pavalgius. Specialiai Melsoft biurui kurti kopos formos minkštieji baldai savimi, tarsi takus smėlis, užpildo poilsio zonas. – pasitarimų kambarys, kuriame lengvai ir žaidybiškai ironizuojant aptariamos ilgų posėdžių pasekmės. Ant lubų kabo interpretuotos plaukimo lazdos – kad prireikus būtų galima lengvai išplaukti iš pasitarimų.

Darbo erdvės įrengtos neutraliai: jos susilieja su pastato architektūra, yra skirtos susikaupimui ir darbui. Biure pusiau atviro plano darbo zonos yra kamerinės, tarsi apskliaustos uždarų kabinetų.