Meniškas verslo centras

 

Interjero autorė: Brigita Marija Norvaise 
Fotografijų autorė: Deimantė Dubauskaitė

Nuo pat statybų pradžios, dar tik projektuojant verslo centrą Longas, buvo iškeltas pagrindinis tikslas: visus dizaino sprendimus sujungti į bendrą, tęstinį kūrinį. Būtent todėl fasade akį traukiančios vario spalvos architektūrinės detalės persikelia ir į interjerą. Centre planuota įkurdinti įvairiausia veikla užsiimančias įmones, taigi estetika turėjo būti neįpareigojanti, o ją nutarta suvienyti meno elementais. Norėta suformuoti stilingas, tačiau ne konservatyvias biuro erdves. Kontrastinga, dinamiška ir kartu solidi atmosfera parodo savitą požiūrį į darbo aplinką.

 


Didžiausias dėmesys skirtas bendrai naudojamoms erdvėms: fojė, laiptinei, laukiamojo ir poilsio zonoms, tualetams. Vienu ryškiausių interjero akcentų tapo pagrindinė grindų apdaila – stambiu mozaikinio betono (terazzo) raštu dekoruotos akmens masės plytelės. Ši medžiaga suteikia žaismingumo ir sugriauna biuro įvaizdžio stereotipus. Siekiant nepabėgti nuo industrinio ir modernaus fasado stiliaus, interjere buvo naudojama daug metalo bei stiklo elementų. Stengiantis suteikti šiek tiek šilumos ir papildyti rusvų, varinių atspalvių gamą, pritaikyti medienos elementai. Taip, nepaisant interjere esančios šaltų tonų gausos, išsaugota jauki ir svetinga atmosfera.

Norint sukurti menišką interjerą, pasirinkti itin originalūs, Lietuvoje pagaminti baldai, išsiskiriantys skulptūriškomis formomis. Jų išdėstymas ir atidžiai parinktas koloritas, derinamas su mozaikinio betono grindų danga, sudaro unikalią ir įkvepiančią kompoziciją, kurią papildo pačios dizainerės nutapytas didžiulis abstraktus paveikslas, pasižymintis plastiškomis formomis, dinamika, suteikiančia laukiamojo erdvei išbaigtumo jausmą.

 

 

 

Kadangi interjeras kupinas įvairių formų, pasirinkti geometrinės formos šviestuvai. Jie padeda užpildyti patalpų aukštį, taip pat sukuria tam tikrą papildomą ritmiką. Fojė ir laukiamajame bei poilsio erdvėse pritaikyti perforuoto metalo šviestuvai, atkartojantys fasade naudotas apdailos plokštes, o ilguose koridoriuose įtaisyti matiniai stiklo burbulai, sukuriantys galybę iliuzijų.

Verslo centras išsiskiria charakteringa, intriguojančia stilistika ir dinamiška formų įvairove, padedančia sukurti autentišką, kūrybiškai nuteikiančią, motyvuojančią aplinką. Šiltų ir šaltų spalvinių tonų darna puikiai atskleidžia meistrišką gebėjimą išlaikyti pusiausvyrą ir išsaugoti jaukią interjero atmosferą, o žaismingos kompozicijos, sugriaunančios konservatyvumo ir klasikos stereotipus, žavi neįprastu akiai deriniu.

Daugiau nuotraukų:

       

Žurnalas „Centras“