Interjero bei nuotraukų autorius Ramūnas Manikas

„Dock“ (liet. dokas) – mėsainių restoranas Klaipėdoje. Užsakovai nuo pat pradžių žinojo, kad savo maitinimo įstaigoje nori industrinio stiliaus interjero. Išrinktas vardas suteikė įvairių galimybių jį atspindėti interjere. Iškart buvo atsisakyta įprastų ir jau klišiniais tapusių jūrinės temos atributų. Interjeras buvo kuriamas naudojant laivų remonto įrenginius – dokui ir šiuolaikiniam uostui būdingas detales. Taip interjere atsirado mėlyna baro fasado apdaila, imituojanti jūrinį konteinerį. Vietą surado pagal užsakymą pagaminti baro šviestuvų gaubtai, panašūs į pramoninius šviestuvus su žirkliniais laikikliais; metalinės, įstiklintos, virtuvę ir lankytojų salę atskiriančios konstrukcijos; stalų kojos bei lentynų konstrukcijos.


Buvo pagaminti net gėrimų pilstymo kranų vartai, nes norėjosi jų masyvesnių, nei galėjo pasiūlyti tiekėjai. Glazūruotomis plytelėmis išklijuotos sienos iš dalies paliktos tinkuotos, o grindys – iš pramoninio betono. Tai irgi formuoja erdvės įspūdį, artimą uosto sandėliavimo patalpoms. Jaukumo interjerui suteikia nublukusius paviršius imituojantys mediniai stalų ir baro stalviršiai. Žaismingumo erdvei suteikia skirtingi kėdžių deriniai ir ruda jų odos spalva, užrašai, panašūs į laivų pavadinimus, bei kambarinių augalų žaluma.

Kūrybinis procesas vyko labai sklandžiai, užsakovai palankiai priėmė siūlomas idėjas. Daugiau problemų kilo tas idėjas realizuojant, nes beveik visose patalpų įrengimo procesų grandyse trūko specialistų joms įgyvendinti. Dėl to šiek tiek užtruko įrengti restoraną, bet galutinis rezultatas abiejų pusių nenuvylė. Stengtis buvo verta.

Apšvietimas buvo kuriamas naudojant kabamuosius šviestuvus su gaubtais. Pritaikyti perdaryti salės šviestuvai, pakabinti ant nukarusių skirtingo ilgio laidų, taip pat panaudotos LED juostos, apšviečiančios baro gėrimų lentynas ir lentynas, įtaisytas languose. Būtent ši šviesa gan griežtam interjerui suteikia savotiško minkštumo. Tualetų švietimo įtaisai pagaminti iš nešiojamųjų šviestuvų, skirtų automobilių remontui. Sienos išklijuotos kvadratinėmis glazūruotomis plytelėmis, panašiomis į naudojamas pramoniniuose objektuose.

Išskirtine dekoro priemone tapo pagal išdidintą restorano logotipą nudaužytas sienos tinkas. Tai šiai vietai suteikė išskirtinumo ir atpažįstamumo. Verta paminėti ir neoninę reklamą su restorano GPS koordinačių skaičiais. Tai irgi atitinka interjere plėtojamą jūrinę temą, nes dokas gali būti ir stacionarus, bet būna ir plaukiojantis.

Pagrindinis restorano koloritas – pilkų atspalvių derinys. Tai tinkuotos ir nedažytos sienos, pramoninio betono grindys bei monolitinio antro aukšto perdengimo lubos. Kaip atsvara šiam monochrominiam spalvų deriniui interjere panaudota baro fasado ir kabamųjų šviestuvų mėlyna spalva. Patalpai savotiško gyvumo suteikia lentynose išrikiuotų kambarinių augalų žaluma.

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas: „Centras“