Nors kiekviena namų erdvė yra savotiškai svarbi, niekam nekyla abejonių, jog įsirenginėjant miegamąjį, reikia ypač pasistengti. Nuo to, kaip mums pavyks tai padaryti, priklausys mūsų poilsio ir miego kokybė – tikriausiai puikiai žinote, kaip ženkliai ji susijusi su produktyvumu ir gera savijauta. Jei ruošiatės įsirengti ar kardinaliai atnaujinti savo miegamąjį, pirmiausiai turėtumėte susipažinti su žemiau pateiktais patarimais.

asociatyvi nuotrauka

Vienas paprasčiausių būdų suteikti miegamajam atpalaiduojančią atmosferą – sutelkti dėmesį į judėjimo lengvumą arba į tai, kaip patogiai galite vaikščioti šioje patalpoje. Venkite perteklinių daiktų, už kurių galėtumėte užkliūti ir įsitikinkite, kad visi jie turi savo vietą – tvarkinga aplinka taip pat padės kur kas geriau atsipalaiduoti, tad miegamajame geriausia laikyti tik tai, kas būtina. Ypač tuo atveju, jeigu jis yra mažesnis.

Kambario dydį reikėtų prisiminti ir tuomet, kai rinksitės pagrindinius miegamojo baldus – jei erdvė yra mažesnė, konstrukcijos taip pat neturėtų būti labai masyvios. Svarbiausia yra išsirinkti lovą, naktinius staliukus ir talpią spintą, tačiau jeigu leidžia galimybės, verta pagalvoti ir apie papildomus baldus. Priklausomai nuo poreikių, tai gali būti makiažo staliukas, skaitymui skirta zona ar erdvę šiek tiek įžeminantis suoliukas, kurį galima pastatyti lovos kojūgalyje.

Miegamajam geriausiai tinka subtilios, švelnios spalvų schemos – čia turėtų dominuoti balti, kreminiai, levandų ar šviesiai mėlyni atspalviai. Tiesa, pasirinkę tokias spalvas pagrindinei apdailai, ryškesnius tonus galite naudoti aksesuarams – taip aplinką šiek tiek pagyvinsite. Kalbant apie grindis, verta pagalvoti apie medienos atspalvius, kurie patalpai suteiks daugiau jaukumo ir šilumos. Ypač pravartu apžiūrėti puikiu kainos ir kokybės santykiu garsėjantį laminatą – tai galėsite padaryti paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/namu-remontas/grindu-dangos/laminuotos-grindys.

Kaip ir daugeliui kitų erdvių, miegamajam puikiai tinka įvairūs namų tekstilės gaminiai, kurie prideda papildomo jaukumo. Naudokite dekoratyvines pagalvėles, prie lovos patieskite minkštą kilimėlį, suraskite vietos pledui ir erdvė pastebimai pasikeis. Sienų taip pat nereikėtų palikti tuščių – čia galite pakabinti nuotraukas ar žavius paveikslus. Šiuo atveju svarbu nepersistengti ir išsaugoti interjero harmoniją.

Galbūt prieš miegą nesinorės įsijungti ryškaus pagrindinio šviestuvo, tačiau jis tikrai pravers tuomet, kai planuosite sekančios dienos garderobą. Būtent dėl to apšvietimą reikėtų sluoksniuoti – taip jaukumą pavyks suderinti su kambario funkcionalumu. Pastatykite toršerą, pakabinkite šviestuvą prie sienos ar naudokite stalinius jų modelius – variantų dabar tikrai netrūksta. El. parduotuvėje Pigu.lt staliniai šviestuvai ir kiti jų tipai nustebins plačia įvairove ir geromis kainomis.

Gaivus oras leis lengviau kvėpuoti ir geriau išsimiegoti – jeigu yra poreikis, jo kokybę pagerinti padės oro valytuvai, sausintuvai ar drėkintuvai. Kitu atveju pakaks pagalvoti apie namų kvapus ar difuzorius, kurie užpildys erdvę atpalaiduojančiais aromatais. Šiam kambariui puikiai tinka levandos, kurios turi raminantį poveikį, tačiau galite rinktis ir bet kokius kitus kvapus, kurie Jums asocijuojasi su poilsiu.

Užėjus į kambarį, dėmesį pirmiausiai atkreips lovatiesė, tačiau reikėtų nepamiršti ir pačios patalynės – būtent ji užtikrins malonias patirtis nakties metu. Šiurkščias medžiagas ir daugybę metų skaičiuojančius užvalkalus reikėtų pakeisti švelniomis, gerai kvėpuojančiomis ir maloniai prie odos besiliečiančiomis medžiagomis, tokiomis kaip linas, bambukas ar medvilnė. Nustebsite, kokia reikšminga gali būti ši nedidelė detalė.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, pakankamai lengvai miegamąjį galėsite paversti savo ramybės ir poilsio oaze. Svarbiausia nepersistengti ir suderinti visus elementus tarpusavyje – harmoningas interjeras iš tiesų padės geriau atsipalaiduoti.