Interjero autoriai architektūros ir interjero dizaino studija TOOTA (Justė Žibūdienė, Dominyka Šulcaitė)
Fotografijų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą rengė Gytautė Ivanauskaitė

Funkcionalumas, nuosaikumas ir kokybė. Šį trio realizavo architektūros ir interjero studijos TOOTA vadovė Justė Žibūdienė su kolege Dominyka Šulcaite. Pažvelgus į apartamentų dizainą, juntamas modernumas, į kurį įsilieja nesenstantys klasikiniai baldai ir šviestuvai. Šios detalės savitai papildo dizainerių sukurtą interjerą.


Svetainės, virtuvės, miegamojo ir vonios erdvės alsuoja subtilia prabanga. Šį pojūtį paryškina čia naudojamos natūralios medžiagos – granitas, perforuotas metalas, blyškus, tekstūrą išryškinantis medis ir harmoningų atspalvių plytelės.

Apartamentų erdvę praplečia dizainerių sprendimas sujungti virtuvę, valgomąjį ir svetainę. Nors atrodytų, kad funkcionaliai šios zonos turėtų būti labai skirtingos, tačiau jų dizainas bendrumas ir darna išlaikoma spalvine medžiagų gama.

Svetainėje akį traukia sieninė spinta, kurios sodri mėlyna spalva puikiai dera su šviesiais natūralios tekstilės sėdimaisiais baldais. Čia pat įmontuotas židinys ne tik pagyvina, paryškina sieninės spintos konstrukciją, bet ir suteikia jaukumo visai svetainės erdvei. Juodų spintos detalių – židinio apvado ir atviros lentynos – griežtumą dinamiškai atkartoja stačiakampio formos žurnalinis stalelis. Šis stalelis taip pat išsiskiria funkcionalumu – jo gale įtaisytas ypač patogus lovelinis dėklas knygoms ar žurnalams susidėti. Juodos spalvos svetainės gamą užbaigia pusiau permatoma sieninė spinta, kurioje sudėti daiktai nesuardo tvarkos ir stilistinio minimalizmo.

Virtuvėje pasirinkta baltų ir pilkšvų spalvinių tonų medžio tekstūros apdaila. Tamsūs šviestuvai ir valgomojo kėdės subtiliai susieja svetainę su maisto ruošos vieta. Svarbus šios erdvės akcentas – dideli langai, įleidžiantys daug natūralios šviesos, ir ilgos žemos palangės, ant kurių galima prisėsti pailsėti.

Miegamajame išlaikomas pagrindinių spalvų koloritas, kurį paryškina šviesus parketas. Į sieną įmontuota spinta-drabužinė tarsi paslepiama, išorėje ją „išduoda“ tik baltai dažytos medžio plokštės. Miegamojo durys, suderintos su medine sienos apdaila, veda į vonios kambarį. Jame dominuoja kiek tamsesnės spalvos, grindų parketlentes keičia plytelės. Dizainerės pasirinko šios erdvės sienas dekoruoti irgi plytelėmis, kurių spalvinė gama vertikaliai šviesėja. Juoda spalva akcentuoja ir įrėmina vonios interjerą – tai tamsūs veidrodžio, dušo kabinos apvadai, vandens nuleidimo skydelis, rankenėlės su šviesos jungikliais ir prausiklių, dantų šepetėlių indai.

Šį skoningą apartamentų interjerą pačios dizainerės apibūdina kaip „solidų, neapkrautą ir ne per daug steriliai atrodantį“. Tai erdvė, tinkama leisti laiką tiek su šeima, tiek pailsėti vienam.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“