minksti_baldai_lauksva

minksti_baldai_lauksva_sofa_nora

minksti_baldai_lauksva

minksti_baldai_lauksva

prekybos_centras_plaza_logo

Kokios minkšto baldo savybės turėtų būti svarbiausios vartotojui?

Vartotojas, besirinkdamas baldą savo namams, turi labai gerai įvertinti :

  1. Dizainą – ar jis artimas vartotojui ir atitinka formuojamą namuose interjero stilių.
  2. Komfortiškumą ir ergonomiką – ar patogu sėdėti (sėdynės aukštis, gylis; baldo atlošo išlinkimas; adaptavimas, atsižvelgiant į žmogaus fiziologinius duomenis ir amžių).
  3. Komplektaciją – ar būtent tokios sudėties ir funkcijų baldas patenkins vartotojo poreikius bei lūkesčius.

Kiek metų vidutiniškai tarnauja minkštas baldas, kaip jį teisingai pasirinkti?

Dažnai minkšti baldai perkami penkiems – dešimčiai metų. Labiausiai dėvima baldo vieta – sėdimoji dalis. Jei minkštiems vidiniams sėdynių sluoksniams naudojami BONELLI tipo spyruokliniai blokai, minkštas baldas tarnauja ilgiau. Sėdynės patogumas priklauso ir nuo pagrindo, ant kurio dedami vidiniai sluoksniai – ar jis kietas, ar iš plokščių spyruoklių, guminių diržų.

Vidinei konstrukcijai labiausiai tinka lapuočių bei spygliuočių mediena, klijuota fanera. Kai kurioms detalėms tinka medžio drožlių ir plaušo plokštė. Vidinių detalių jungimo būdai taip pat yra labai svarbūs. Patikimiausi - dygiuota ir klijuota mediena, metalinės sąvaržos, varžtai.

Kaip teisingai pasirinkti audinį minkštiems baldams?

Minkšto baldo apmušalai – viena brangiausių baldą sudarančių medžiagų. Labai svarbu , kad tai būtų baldams skirtas audinys. Renkantis baldų apmušalus, būtina įvertinti :

1) Audinio dizainą – ar šis dera prie pasirinkto baldo stiliaus bei namų interjero.

2) Ilgaamžiškumo- natūralumo- priežiūros santykį. Būtina išsinagrinėti techninius audinio parametrus bei audinio sudėtį (kuo natūralesnis audinys, tuo jis brangesnis, sunkiau prižiūrimas, dažnai net ir žemesnių techninių parametrų. Išsiaiškinkite, ar šeimos nariai nėra jautrūs audinį sudarančioms medžiagoms.

3) Namų augintinių elgesio pasėkmes Apmušalų su austine tekstūra nerekomenduojama rinktis laikantiems šunis ir kates. Šio tipo audiniai labai lengvai išsipašo. Renkantis apmušalą, siūloma atsižvelgti į gyvūnų plaukų valymo patogumą.

Konsultavo UAB "LAUKSVA" direktorė Loreta Valaitienė

Daugiau susijusių straipsnių: