Minkštieji baldai, stebinantys spalvomis ir konstrukcija

Jokie šiuolaikiški namai nebeįsivaizduojami be vizualiai patrauklių, ergonomiškų ir patvarių minkštųjų baldų. Ne paslaptis, kad juos išsirinkti tampa vis didesnis iššūkis dėl pasiūlos gausos.

Kaip įsigyti tokius minkštuosius baldus, kuriuos eksploatuojant nekiltų rūpesčių dėl mechanizmų tvirtumo, pernelyg greito audinių susidėvėjimo ir eksploatacijos laiko. Apie tai kalbamės su baltarusiškus bendrovės „Kofra“ gaminamus minkštuosius baldus atstovaujančiu „Seldora“ vadovu Arvydu Baniuliu. „Skandinaviškas paprastumas lietuviams jau truputį pabodęs. Pastebima tendencija, kad žmonės ieško stilistiškai įdomesnių sprendimų – išraiškingų gobelenų, įmantresnių baldų formų bei galimybės įdedant kuo mažiau pastangų pritaikyti baldus prie jau sukurto namų interjero“, – apžvelgia A. Baniulis. Yra galimybė pasirinkti įvairių raštųšenilinius, žakardinius, veliūrinius minkštųjų baldų apmušalus.

BALDŲ NAMUOSE „Skraja“ įsikūrusios įmonės vadovas be baldų apmušalų įvairovės akcentuoja konstrukcinius privalumus. Lengvas surinkimas žavi tuos, kurie nenori gaišti laiko ir papildomai investuoti – įsigijus šiuos baldus juos galima surinkti be jokių instrumentų, mat jie sujungiami metalinėmis kabėmis. Dar vienas patogumas tas, kad iš tų pačių dalių galima sudėti ir kairįjį, ir dešinįjį kampą. „Visų baldų rėmas yra metalinis, o tai, savaime suprantama, suteikia tvirtumo visai konstrukcijai. Toks sprendimas bendrame baldų gamintojų kontekste tikrai išskirtinis, mat dauguma gamintojų baldų rėmą gamina iš medžio drožlių plokštės, kuri yra sunki, tačiau netvirta“, – aiškina „Seldoros“ atstovaujamų „Kofra“ baldų ekspertas.

Baldų porankiai gali būti iš medžio masyvo arba aptraukti pasirinktu audiniu, oda. Dauguma minkštųjų baldų yra pritaikyti miegoti – netgi foteliai ir tie yra išskleidžiami, o jų pagrindas pasižymi ortopedinėmis savybėmis. Vienas iš naujausių bei naudotojų pamėgtų modelių – sofa- kampas „Venecija“ – pasižymi rafinuotumu ir elegancija. Aptakios formos subtiliai byloja apie tai, kad komfortas – viena iš svarbiausių minkštųjų baldų savybių. Užimdama sąlyginai nedidelį plotą – 2500х1800х1000 mm – „Venecija“ ambicingai deklaruoja savo universalumą. Dviejų dalių erdvus stalčius patalynei, ištraukiamas staliukas šalia miegojimui skirtos dalies, – visa tai leidžia jaustis patogiai ir nestokoti vietos. Vis dėlto pagrindinis momentas – ištraukiamos miegamosios dalies mechanizmas, leidžiantis išskleisti sofą taip, kad nebūtų gadinama grindų danga. Inovatyvūs minkštieji baldai žavi technologinėmis savybėmis, kurios sudarydamos sinergiją su žaviais dizaino sprendimais, leidžia šių dienų vartotojui atsipalaiduoti – juk kai ergonomika, ilgaamžiškumas ir geras stilius suvienija savo jėgas – suklysti pasirenkant tiesiog neįmanoma.

   

www.baldunamai.lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“