Interjero autorius Lukas Senkus
Nuotraukos Norberto Tukaj
Tekstas Gytautės Ivanauskaitės

Iš susitikimo su užsakovais architektas Lukas Senkus išėjo su užduotimi sukurti iš mados neišeinantį interjero dizainą šiems apartamentams. 130 m² erdvė turėjo tapti keturių šeimos narių namais. Darbai prasidėjo nuo pirminio būsto pertvarų koregavimo ir sandėliuko bei tėvų vonios kambario integravimo. Po rekonstrukcijos apartamentuose sukurti trys miegamieji ir du vonios kambariai; virtuvė sujungta su svetaine, įrengta ir kanalinė kondicionavimo sistema. Gausi šeimyna, be abejo, per laiką sukaupia nemažai daiktų, tad itin svarbu buvo išnaudoti daiktų pasidėjimo vietas ir įrengti spintas. Pasak architekto, siekiant erdvę padaryti minkštesnę ir jaukesnę, nutarta kuo daugiau baldų gaminti suapvalintais kampais. 

Tai puikiai išryškėja virtuvės dalyje su sala, dekoruotoje interjere dominuojančia ąžuolo lukšto faneruote. Svetainės-virtuvės erdvę išskiria dirbtinis akmuo, tarsi veidrodis nuo virtuvės spintelių žiūrintis į savo atvaizdą svetainės TV zonos sienoje. Bendrame interjero dizaine vyraujantys natūralūs tonai kuria ramybę. Minėtas šviesus ąžuolinis lukštas naudojamas ne tik korpusinių baldų gamybai, bet ir sienoms dekoruoti. Erdvei dar daugiau jaukumo suteikia didžiąją apartamentų grindų dalį užimančios Chevron stilistikos parketlentės. Likusioje dalyje nugulusios šviesios didelio formato akmens masės plytelės. Jas papildo grafiškai aktyvios žalsvo atspalvio plytelės, naudotos tėvų vonios kambariui dekoruoti. Tuo tarpu mažajame vonios kambaryje  karaliauja vientiso kolorito kristalinės plytelės.  

Iš bendro dizaino šiek tiek išsiskiria vaikų kambariai – jų spalvų gamos puikiai nusako šeimininkus. Architektas šias erdves norėjo išskirti per geometrinius piešinius. Tuo tarpu tėvų miegamasis santūresnis, tačiau itin erdvus ir funkcionalus. Jame vietą rado nedidelis makiažo staliukas su veidrodžiu ir žvilgsnį traukianti žalia kėdė. Erdvę paminkština ir audiniu išmušta sienutė, į kurią atsiremia lova, – tai geras sprendimas mėgstantiems savo miegamajame jaustis ypač jaukiai. 

Jaukumą bei dinamiškumą kuriantis dirbtinis apšvietimas tapo itin svarbia šių apartamentų dalimi. Dimeriuojamo apšvietimo scenarijais buvo siekta lanksčiai ir kokybiškai šviesą paskirstyti visose erdvėse. Kiekviena lentyna turi vertikalų apšvietimą, o rūbų spintose – į judesius reaguojančius integruotus LED. Interjerą galutinai užbaigia  ir erdvės formiškumą išryškina akcentiniai šviestuvai virtuvės bei valgomojo zonoje.

Nuotraukų galerija:

184