Autorės: Rimantė Butėnaitė, Rūta Simutytė
Plotas: 240 m2
|Vieta: Lietuva
Nuotraukos: Jevgenija Žukova-Černova

Stilingas minimalistinis būstas miško apsuptyje, išsiskiriantis nestandartiniais baldais bei apdailos sprendimais. 

Namas suplanuotas per tris aukštus. Pirmasis skirtas virtuvės, sanitarinio mazgo bei valgomojo, sujungto su svetaine, erdvei, antrasis – poilsio, miegamojo bei darbo kambariams. Čia papildomai įrengta drabužinė bei pagrindinis vonios kambarys. Trečiasis aukštas skirtas vyno rūsiui bei poilsio zonai.

Korpusiniuose balduose naudojamas ąžuolo lukštas padeda atsverti betono ir akmens šaltumą – taip būstas įgauna harmonijos ir vientisumo. Tamsiu medžiu dekoruota laiptų zona harmoningai įsilieja į visumą, kviesdama kilti į antrąjį aukštą. Čia dėmesį traukia įspūdinga drabužinė. Spalvos ir medžiagos atspindi būstą supančią aplinką ir sukuria jaukią atmosferą. Minimalistiniuose namuose vyrauja balta spalva. Baltai nudažytos sienos, kreminiu tonu dekoruotos lietos svetainės, virtuvės, koridoriaus, vonios kambario ir rūsio grindys. Frezuota baltos spalvos baldinė plokštė bei šviesus akmuo vonių kietųjų baldų apdailai suteikia jaukumo ir išryškina erdvių grožį ir jų akcentines detales. 

Nors pro plačius langus patenka daug natūralios  šviesos, kruopščiai apgalvotas ir dirbtinis apšvietimas. Integruotas lubinis LED apšvietimas subtiliai pasiskirsto visose erdvėse. Jis suteikia ne tik pakankamai šviesos, bet ir sukuria jaukią atmosferą. Kabamieji šviestuvai užbaigia visą šviesos šaltinių simfoniją, o svetainėje esantis lubinis šviestuvo modelis tampa ir menine detale. 

Visi minkštieji ir poilsio baldai žavi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir ergonomika. Langus dengiančios medinės žaliuzės – ne tik dekoro elementas, bet ir atlieka šviesos paskirstymo funkciją.

Svetainėje esantis minkštasis kampas tampa traukos tašku, kviečiančiu įsitaisyti ir mėgautis židinio šiluma, o šalia stovinti juoda kėdė-fotelis – erdvės puošmena. Valgomojo zona dekoruota šviesiomis, pintomis, medinės faktūros kėdėmis, kurios padeda išvengti chaoso ir kviečia apsilankyti virtuvėje. Akcentu tampa sieninio šviestuvo apšviesta skulptūra. Juodas šviestuvas kuria ekspozicinę vietą ir puikiai dera su tokios pat spalvos kėdėmis šalia virtuvės salos. Juoda spalva rinktasi dekoruoti ir visą namų santechniką bei įrėminti stiklines dušo sieneles. Taip santechnikos dalys tampa svarbiomis interjero detalėmis. 

Nuotraukų galerija:

366